Amadria Park w Chorwacji: spotkania w śródziemnomorskiej atmosferze

Uczestniczki MP MICE Tour® z Amadria Park w najbardziej instagramowym miejscu resortu Amadria Park w Šybeniku. Fot. Ewa Witak
Na zdjęciu: Uczestniczki MP MICE Tour® z Amadria Park w najbardziej instagramowym miejscu resortu Amadria Park w Šybeniku. Fot. Ewa Witak

Spotkanie na plaży, przy basenie, w centrum konferencyjnym czy spa w otoczeniu niepowtarzalnej przyrody lub w wyjątkowym historycznym klimacie. Chorwacka grupa hotelowa Amadria Park kieruje do organizatorów wydarzeń różnorodną ofertę. Meeting plannerzy poznawali jej potencjał podczas wyjazdu studyjnego z cyklu MP MICE Tour®.
 
Chorwacka grupa hotelowa Amadria Park jest synonimem rodzinnej atmosfery, dbałości o detale i umiejętnego korzystania ze wszystkiego, co lokalne. Historia i tradycja gościnności Amadria Park sięgają roku 1904, kiedy otwarty został pierwszy rodzinny obiekt, zlokalizowany w Benkovacu (nadal funkcjonuje). Aktualnie grupa posiada 12 hoteli, centrum konferencyjne, kilkanaście restauracji i miejsc eventowych oraz różnorodne atrakcje turystyczne w Šybeniku, Opatiji i Zagrzebiu.

W programie wizyty studyjnej, oprócz prezentacji potencjału obiektów, znalazło się wiele inspiracji do tworzenia programów spotkań z grupą Amadria Park

Obiekty Grupy Amadria Park (różnorodne w zależności od lokalizacji) posiadają ofertę zarówno dla turystów indywidualnych, jak i dla klientów biznesowych i organizatorów wydarzeń. Tym drugim proponuje się szeroką gamę usług konferencyjnych i eventowych, w tym nowoczesne sale konferencyjne, profesjonalne zaplecze techniczne oraz wiele opcji cateringowych. Oprócz wydarzeń organizowanych w salach konferencyjnych Amadria oferuje także unikatowe miejsca i lokalne atrakcje, takie jak rejsy jachtami, wydarzenia kulinarne i aktywności outdoorowe oraz eventy plenerowe – śniadanie, lunch lub kolacja na plaży mogą być alternatywą dla tradycyjnych posiłków serwowanych w restauracjach. W malowniczym otoczeniu na plaży może się odbyć pokaz kina plenerowego lub występy muzyczne. Podczas wyjazdu studyjnego meeting plannerzy poznali zarówno obiekty i atrakcje oferowane przez grupę, jak i potencjał do tworzenia scenariuszy spotkań okolic, w jakich te obiekty się znajdują.
 
Amadria Park w Šybeniku: resortowy kompleks z centrum konferencyjnym nad brzegiem morza
Šybenik to urokliwe miasteczko położone w środkowej Dalmacji, między Zadarem a Splitem, przy ujściu rzeki Krka do Adriatyku. Posiada starówkę pełną zabytkowych budowli, spośród których najbardziej znane są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO – Katedra Św. Jakuba i położona na morzu Twierdza św. Mikołaja. 242 wysypy archipelagu szybenickiego to świetne otoczenie do organizacji rejsów łódkami, jachtami czy żaglówkami. W pobliżu Šybeniku – można tam też dopłynąć – znajduje się Park Narodowy Krka, jeden z najpiękniejszych w Chorwacji, szczególnie podziwiane są tutaj malownicze wodospady, jeziora i kaskady. Atrakcje Šybenika, jego bogata historia i kultura mogą stać się inspiracją do organizacji wyjazdów incentive. Ich urozmaiceniem mogą być rejsy jachtem lub katamaranem, wycieczki po Jeziorach Plitwickich czy wieczorny spacer po mieście. Wędrując wąskimi uliczkami, które w średniowieczu nie były oświetlone, można poczuć ducha dawnych wieków.

Šybenik, Park Narodowy Krka, obiad na wyspie

Kompleks Amadria Park w Šybeniku to pięć hoteli (Andrija, Ivan, Jakov, Jure i Niko), z których każdy ma własną plażę (łączy je 4-kilemotrowa promenada), własne parki i ogrody.
Czterogwiazdkowa Andrija oferuje 245 pokojów, restaurację, lobby bar, taras i basen. Oferta hotelu skierowana jest także do rodzin, dlatego utworzono tutaj przestrzeń przeznaczoną dla dzieci. Tuż obok zlokalizowany jest Aquapark Dalmatia i Family Beach. W czterogwiazdkowym otoczonym bujną śródziemnomorską roślinnością hotelu Ivan do dyspozycji gości są 372 pokoje. Obiekt dysponuje centrum sportowym, spa i centrum odnowy biologicznej z basenami, barem i restauracją. Hotel Jakov również ma cztery gwiazdki i oferuje 326 pokojów. Także tutaj goście mogą korzystać z restauracji, baru, lobby oraz basenu. Czterogwiazdkowy Jure oferuje 384 pokoje, działa tutaj restauracja, bar, strefa spa i basen. Goście tego obiektu, ale także organizatorzy wydarzeń mogą korzystać z En Vogue Beach Club, luksusowej oazy z prywatną plażą, basenem infinity i niezwykłymi widokami. Natomiast w trzygwiazdkowym hotelu Niko, położonym kilka kroków od Adriatyku, jest 220 pokojów, restauracja, taras i basen oraz bar.
Baza noclegowa tych hoteli pozwala na organizację imprez dla ponad 3 tysięcy osób. Hotele także posiadają sale eventowe i konferencyjne.

Amadria Park Convention Center, En Vogue Beach Club, Mediterranean Conference Experience, Dalmatian Ethno Village

Częścią nadmorskiego resortu jest autonomiczne Amadria Park Convention Center. To nowoczesne trzypoziomowe centrum konferencyjne składające się z 11 sal, z których największa może pomieścić 1500 gości. Odbywają się tutaj konferencje, zjazdy, eventy, wystawy, bankiety i gale. Wydarzenia można organizować także poza tradycyjnymi miejscami eventowymi. Mediterranean Conference Experience (Miasteczko Śródziemnomorskie) to unikatowe miejsce eventowe nad samym morzem – ponad tysiąc metrów kwadratowych przestrzeni eventowej na świeżym powietrzu i kilka sal przeznaczonych do organizacji spotkań w Mediterranean Conference Centre. Wydarzenie można także zorganizować na plaży.
Ciekawym miejscem na organizację spotkań – zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem – jest powstała na ponad 3 tys. mkw. Dalmatian Ethno Village (znajdują się tu dalmatyńskie kamienne domy, dziedzińce na świeżym powietrzy, piwnice z winami, ekologiczny ogród warzywny i gaj oliwny czy destylarnia brandy). Kolacja może składać z dań przyrządzonych z lokalnych, świeżych produktów, a serwowane wino pochodzić z pobliskiej winnicy. 
W całym kompleksie Amadria Park w Šybeniku znajdują się 23 restauracje i bary.
 
Amadria Park w Opatiji: hotele i restauracje w zabytkowych willach na wybrzeżu
Opatija leży na półwyspie Istra, który od kontynentu jest osłonięty pasmem gór. Jest to miasto, na które wpływ wywierała kultura Włoch i Austro-Węgier. Najciekawsze obiekty, jakie można tutaj zobaczyć, to Kościół św. Jakuba, wykorzystywany obecnie także jako ośrodek kultury, w którym odbywają się koncerty, Promenada Lungomare o długości 12 km, park i willa Angiolina. Walk of Fame (odpowiednik hollywoodzkiej Alei Sław) stanowi jedną z piękniejszych, nadmorskich promenad. Nad brzegiem morza stoi pomnik „Dziewczyny z mewą”. Ciekawostką jest Muzeum Chorwackiej Turystyki, które pokazuje jak kraj ten rozwijał branżę turystyczną. Symbolem kurortu są fontanny. Jednym ze znanych bywalców Opatiji był Henryk Sienkiewicz, który świętował tutaj otrzymanie Nagrody Nobla.
Dla organizatorów wyjazdów inventive ciekawą opcją może być wykorzystanie ścieżek trekkingowych, które łączą okoliczne malownicze wioski. Podczas ich pokonywania można zatrzymać się na wino i trufle, które stanowią element lokalnej istryjskiej kuchni, będącej odmianą kuchni chorwackiej. Opatija słynie także z kuchni śródziemnomorskiej, a Amadria Park prowadzi w mieście 16 restauracji.

Opatija
 
W Opatiji działa Amadria Conference Park 25/7, który oferuje 9 wielofunkcyjnych sal, a nocleg gościom organizowanych tutaj wydarzeń zaoferują luksusowe hotele grupy zlokalizowane w pobliżu centrum.
Są to hotele: Grand Hotel 4 Opatijska Cvijeta, Agava, Continental, Milenij, Royal oraz Sveti Jakov. Wszystkie powstały w historycznych willach i kamienicach.
Pięciogwiazdkowy Milenij oferuje 96 pokojów, trzy sale spotkań oraz piano bar, restaurację, kawiarnię i strefę spa. Pięć gwiazdek ma także Sveti Jakov, w którym do dyspozycji gości jest 26 pokojów. Obiekt położony jest w parku św. Jakova, na pięknym wybrzeżu Opatiji. Czterogwiazdkowy Royal oferuje 54 pokoje, których wystrój inspirowany jest stylem historycznych willi. Goszcząc tutaj, można podziwiać wspaniałe widoki oraz zachwycać się bliskością nadmorskiej promenady. W hotelu Agava, również oznaczonym czterema gwiazdkami, dla gości przygotowano 75 pokojów, działa tutaj restauracja i kawiarnia. W obiekcie tym, mieszczącym się w zabytkowej willi Habsburgów z 1896 roku, panuje specyficzna bajkowa atmosfera, którą podkreślają stuletnie ogrody. Grand Hotel 4 Opatijska Cvijeta, czterogwiazdkowy obiekt z 148 pokojami i restauracją, posiada między innymi salę Oleandrową. Hotel Continental ma trzy gwiazdki i oferuje 116 pokojów, działa tutaj restauracja Weranda, kawiarnia i zewnętrzny taras.

Obiekty Amadria Park w Opatiji

Hotele zapewniają dostęp do Gastro World, strefy, która oferuje dania lokalnej kuchni, bazującej na naturalnych produktach. Mają one także w swojej ofercie usługi dla planistów spotkań. W Grand Hotelu można zorganizować wydarzenia do 500 uczestników. W hotelu Continental przestrzeń eventowa działa na trzech piętrach, 11 sal może pomieścić tutaj 1000 osób. Hotel Royal organizuje wydarzenia firmowe dla maksymalnie 500 uczestników. Hotele Milenij oraz Sveti Jakov specjalizują się w mniejszych eventach. W pierwszym z nich mogą się odbywać spotkania dla maksymalnie 100 uczestników. Natomiast hotel Sveti Jakov może zorganizować spotkania dla grup biznesowych do 40 osób, goście zazwyczaj rezerwują wówczas wszystkie pokoje w hotelu, w celu zapewniania sobie prywatności.
 
Amadria Park w Zagrzebiu: pięć gwiazdek w dawnej siedzibie banku w samym centrum stolicy
Zagrzeb – stolica i największe miasto Chorwacji, położone na brzegu rzeki Sawa i na południowych zboczach pasma gór Medvednica. Do miasta przyciągają liczne atrakcje związane z jego historią oraz ciekawe miejsca, takie jak największy targ spożywczy Dolac, na którym można spróbować lokalnych produktów, zwłaszcza pysznych serów czy wędlin lub napić się lokalnej kawy. Z kolei ulica Lilica to największy pasaż handlowy i reprezentacyjna arteria Zagrzebia.
Organizując wyjazd incentive do tego miasta, można wykorzystać kolejkę „Zagrebacka uspinjaca”, wjeżdżającą do historycznego Górnego Miasta, która uważana jest za najkrótszą w Europie (liczy zaledwie 66 metrów). Można się tutaj także dostać po kilkuset drewnianych schodach. Charakterystycznym miejscem jest Wieża Lotrscak, z której każdego dnia w południe oddawany jest wystrzał armatni.

Amadria Park Capital w Zagrzebiu
 
W Zagrzebiu Grupa Amadria prowadzi hotel Capital, który powstał w zabytkowym budynku z zachowanymi elementami stylu art deco. Budynek przez lata był siedzibą banku. Hotel posiada 112 pokojów, restaurację, bar, kawiarnię oraz strefę fitness. W ofercie Capitalu jest organizacja eventów, kongresów, konferencji i wydarzeń firmowych. W hotelu działają trzy sale konferencyjne, a maksymalna liczba uczestników odbywających się tutaj wydarzeń to 100. Ciekawym miejsce tego obiektu jest Capital Private Club, przestrzeń nadająca się na mniejsze spotkania biznesowe, prywatne przyjęcia lub uroczystości. Jej wyróżnikiem są oryginalne drzwi, działającego tutaj kiedyś skarbca, stanowiącego najlepiej zabezpieczoną część banku. Wyprodukowane zostały przez wiedeńską firmę F. Wertheim & Co., A.G. Vienna, a po renowacji zamiast pieniędzy kryją topowe wina, gin i whisky.
Położenie hotelu sprawia, że do centrum Zagrzebia można stąd dotrzeć w ciągu 10 minut. W pobliżu znajduje się plac bana Josipa Jelačicia, czyli centralny plac stolicy Chorwacji, otoczony secesyjnymi i modernistycznymi, wielopiętrowymi kamienicami z fontanną Manduševac oraz muzeum miasta Zagrzebia. Chcąc dotrzeć do ogrodu botanicznego można zrobić sobie 2-kilometrowy spacer.

Amadria Park Capital w Zagrzebiu
 
UCZESTNICY MP MICE® TOUR Z AMADRIA PARK O POTENCJALE EVENTOWYM CHORWACKIEJ GRUPY HOTELOWEJ

Paulina Bulanda, dream manager, Pracownia Przygód: Śródziemnomorskie miasteczko, etnograficzna wioska i stuletnia winda
Amadria Park to kompleksowość. Uważam, że znajdziemy w tej sieci wszystko to, co jest potrzebne do organizacji konferencji, zakwaterowania dużej liczby osób czy dodatkowych atrakcji, które nadadzą eventowi indywidualnego charakteru. Zdecydowanie osoby, które organizują konferencje, spotkania integracyjne i podróże motywacyjne, odnajdą tutaj smaczki, których zawsze pragniemy przy wyborze miejsca:) Nowoczesne zaplecze konferencyjne, wachlarz usług wellness, wysoki standard obsługi i liczne udogodnienia sprawiają, że Amadria Park jest mocnym wyborem na organizację wydarzeń biznesowych.
Szczególnie Amadria Park w Šybeniku ma duży potencjał do organizacji różnorodnych wydarzeń i atrakcji. Kompleks oferuje unikatowe miejsca – przenosimy się w czasie i przestrzeni do śródziemnomorskiego miasteczka lub wioski etnograficznej, które mogą stanowić wyjątkowe tło dla różnorodnych scenariuszy eventowych. Dodatkowo, dostęp do plaży, basenów oraz liczne miejsca rekreacyjne i atrakcje turystyczne w okolicy sprawiają, że można tu zorganizować zarówno wydarzenia formalne, jak i nieformalne, zapewniając uczestnikom niezapomniane wrażenia.
Podczas wizyty w Amadria Park szczególną uwagę przykuły liczne opcje rekreacyjne oraz przestrzenie dla dzieci, takie jak tematyczne place zabaw, specjalnie przystrojone restauracje i programy animacyjne. Inspirujące były także oferowane w hotelach różnorodne doświadczenia kulinarne, które mogą stanowić ciekawy element programu wydarzeń (szczególnie w uroczej Opatiji, gdzie warsztatowe kuchnie robiły wrażenie, a czekoladowe wytwory zachwycały wyobraźnię i podniebienia).
To, co zawsze zapamiętuję na takich wyjazdach to ludzie – a tu odnalazłam wyjątkową gościnność i profesjonalizm personelu, który dokładał wszelkich starań, abyśmy czuli się ważni. Dodatkowo – piękne przestrzenie, przemyślane pomysły, dobre destynacje, plaże, ogrody, romantyczne miejsca, przepyszne jedzenie i unikatowy hotel w stolicy, w którym jedziemy stuletnią windą, a w piwnicach odnajdziemy szerokie na pół metra drzwi do skarbca z minionego wieku. Amadria zapadła mi w pamięć i na pewno do niej wrócę:)

Alicja Chmielewska, InDreams: Nieograniczone możliwości organizacji spotkań i niesamowita przyroda
Hotele, restauracje i centra konferencyjne należące do grupy Amadria Park dają nieograniczone możliwości organizacji wyjazdów i wydarzeń. W zależności od tego, jakie ma się oczekiwania, można wybrać jedną z trzech lokalizacji – Šybenik, Opatiję lub Zagrzeb, a każde z tych miejsc ma inną ofertę. Chorwacja sama w sobie oferuje też bardzo wiele – Šybenik prawa miejskie otrzymał w XIII wieku, naprawdę warto przejść się jego uliczkami i doświadczyć historii tego miejsca. Najbardziej jednak zapadnie mi w pamięć wizyta w Parku Narodowym Krka, jednym z ośmiu, które znajduję się na terenie tego kraju. Wodospady, które powstają w dolnym biegu rzeki Krka są niesamowite. Pozostaję z lekkim niedosytem i chęcią, by odkrywać ten kraj na kolejnych wyjazdach.

Urszula Nowogórska, kierownik Zespołu Marketingowego Wsparcia Sprzedaży, Unum: Gościnność, lokalność i pełny przekrój eventowy
Hotele grupy Amadria Park posiadają pełen przekrój infrastruktury hotelowej oraz eventowej i konferencyjnej. Zróżnicowane miejsca i standardy obiektów zadowolą klientów z każdej branży i o różnych potrzebach. Amadria Park doskonale sprawdzi się zarówno przy grupach zorganizowanych np. przy organizacji konferencji biznesowych, jak i wyjazdach indywidualnych. Atutem grupy jest również lokalizacja obiektów od kurortów nadmorskich po unikatowy hotel, zlokalizowany w budynku byłego banku, w centrum stolicy – Zagrzebia.
W grupie hotelowej możemy realizować różnorodne programy – grę miejską w Zagrzebiu, konferencję dla 1000 osób z atrakcjami wodnymi w czasie wolnym czy kameralne spotkania w unikatowych przepełnionych pozytywną energią miejscach, gdzie możemy delektować się kuchnią chorwacką na najwyższym poziomie, z doskonałym serwisem.
Mnie szczególnie zapadł w pamięć fantastyczny koncept miasteczka wybudowanego na terenie resortu (Amadria Park Šybenik) – umożliwia wieczorne eventy przy akompaniamencie muzyki, smakowitym jedzeniu i doskonale dobranym winie produkowanym w przyhotelowej winnicy.
Na uwagę zasługuje też obsługa i zaangażowanie przedstawicieli działu sprzedaży, co gwarantuje najwyższe standardy obsługi zarówno kontrahenta, jak i klienta. A to z kolei gwarancja udanej realizacji eventu.

ZOBACZ FOTORELACJE
fot. Ewa Witak

 
MP MICE Tour z Amadria Park w Chorwacji 1 >>>
MP MICE Tour z Amadria Park w Chorwacji 2 >>>
MP MICE Tour z Amadria Park w Chorwacji 3 >>>
MP MICE Tour z Amadria Park w Chorwacji 4 >>>
MP MICE Tour z Amadria Park w Chorwacji 5 >>>
MP MICE Tour z Amadria Park w Chorwacji 6 >>>
MP MICE Tour z Amadria Park w Chorwacji 7 >>>

Zobacz też fotorelację na Facebooku: Šybenik >>>
Zobacz też fotorelację na Facebooku: Opatija i Zagrzeb >>>
 
Wyjazd studyjny MP MICE Tour® z Amadria Park, zorganizowany przez chorwacką grupę hotelową Amadria Park, Public Dialog i MeetingPlanner.pl, odbył się w dniach 12 – 15 maja.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl