Kopalnia pomysłów – meeting plannerzy będą poznawać potencjał eventowy Katowic

Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek w Katowicach
Na zdjęciu: Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek w Katowicach

Kopalnia inspiracji – takie jest hasło kolejnego wyjazdu studyjnego MP MICE Tour®, organizowanego przez MeetingPlanner.pl. Jego uczestnicy będą poznawać potencjał eventowy Katowic, który łączy w sobie tradycyjne śląskie klimaty z nowoczesną ofertą, dostosowaną do potrzeb branży MICE.
 
Współorganizatorem i współgospodarzem wyjazdu są Katowice, miasto, które w ostatnich latach przeszło ogromną przemianę, od miejsca postrzeganego jako symbol stereotypowo kojarzącego się Śląska, którego elementami są: ciężki przemysł, węgiel i stal do nowoczesnej stolicy liczącej 2 miliony mieszkańców metropolii. Tutaj odbywają się ważne wydarzenia biznesowe czy międzynarodowe kongresy. W 2022 roku na terenie Katowic zrealizowano 6426 wydarzeń biznesowych. To właśnie w Katowicach, w czerwcu 2022 roku, odbyło się po raz pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej Światowe Forum Miejskie (World Urban Forum – WUF11), największa na świecie konferencja poświęcone rozwojowi miast, organizowana przez UN-Habitat, jedną z agend Organizacji Narodów Zjednoczonych. Uczestniczyło w niej 17 000 osób.
Funkcję instytucji pierwszego kontaktu dla osób zainteresowanych organizacją wydarzeń biznesowych w Katowicach stanowi Convention Bureau Katowice, które udostępnia dane podmiotów obsługujących wydarzenia kongresowo-wystawiennicze czy sportowo-kulturalne oraz służy jako konsultant i doradca.

Novotel Katowice Centrum
MP MICE Tour® odbędzie się 8 i 9 lipca. Jego uczestników będzie gościł czterogwiazdkowy hotel Novotel Katowice Centrum.
Obiekt ten, zlokalizowany w samym centrum miasta, posiada bogate centrum konferencyjne, na które składa się 14 sal o zróżnicowanym metrażu. Największa o powierzchni 245 mkw. może pomieścić do 240 osób. Wszystkie sale są kompleksowo wyposażone w niezbędny sprzęt konferencyjny i posiadają dostęp do światła dziennego. Ich atutem są przesuwane ściany, które umożliwiają dostosowanie przestrzeni do wymagań i wielkości grupy. Dodatkowe możliwości organizacyjne daje przestronne foyer, które jest doskonałym miejscem na przerwę kawową i networking uczestników spotkania biznesowego.

W niedalekiej odległości od hotelu znajduje się Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek, czyli największy obiekt eventowy w Katowicach, które jest areną takich wydarzeń jak między innymi Europejski Kongres Gospodarczy, 4 Design Days, Food Show, Health Challenges Congress, Intel Extreme Masters, Festiwal Tauron Nowa Muzyka, Kongres Prawników Polskich oraz wiele innych. Wizyta w MCK także znalazła się w programie wyjazdu. Obiekt ten może pomieścić 15 tysięcy użytkowników, a hala wielofunkcyjna – 12 tysięcy. W MCK funkcjonuje 35 sal konferencyjnych różnej wielkości, sala audytoryjna na 570 osób, wielofunkcyjna sala o powierzchni ponad 8100 mkw oraz sala balowa.
 
Uczestnicy wyjazdu odwiedzą Fabrykę Porcelany, czyli multifunkcyjny kompleks, który od kilku lat jest wizytówką i jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w Katowicach. Ten historyczny obiekt stanowi także idealne miejsce na organizację eventów.


Wacownia Cynku – Muzeum Hutnictwa Cynku
Unikatowym miejscem do organizacji wydarzeń jest Walcownia Cynku, której cechą charakterystyczną jest niepowtarzalna architektura, olbrzymie postindustrialne wnętrze oraz oryginalne wyposażenie. Jest to największa w Polsce poprzemysłowa hala, udostępniona do organizacji konferencji, koncertów czy targów. Działające tutaj Muzeum Hutnictwa Cynku posiada w swoich zbiorach jedną z największych i najbardziej wszechstronnych kolekcji zabytkowych motocykli Harley-Davidson i Indian w Polsce.


Śląskie Centrum Wolności i Solidarności
Spotkanie z historią czeka także uczestników wyjazdu podczas wizyty w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności, współprowadzonym przez województwo śląskie i Miasto Katowice. Mieści się ono w budynku dawnego magazynu odzieżowego kopalni „Wujek” w Katowicach-Brynowie, a jego celem jest upamiętnienie 9 górników zastrzelonych przez ZOMO podczas pacyfikacji strajku w roku 1981. Na trzech piętrach Centrum mieści się multimedialna wystawa opowiadająca o oporze Polaków wobec systemu komunistycznego w latach 80. XX wieku. Ekspozycja należy do najnowocześniejszych w kraju.


Nikiszowiec
Ciekawą dzielnicą Katowic jest Nikiszowiec, górnicze osiedle położone na południu miasta, znajdujące się na Szlaku Zabytków Techniki – industrialnej trasie turystycznej. Jego historię i ciekawe miejsca uczestnicy MP MICE Tour® będą mogli poznać dzięki grze plenerowej, przygotowanej przez agencję eventową Dream Events.


Scena54
Zaplanowano także czas na warsztaty robienia koktajli w Scenie54, lokalu inspirowanym legendarnym nowojorskim Klubem 54. Scenę cechuje go nonszalancki design wkomponowany w art deco. Niepowtarzalny styl tego obiektu, łączącego funkcje restauracji, klubu nocnego oraz miejsca spotkań, sprawia, że jest on często wykorzystywany w celu organizacji różnego rodzaju eventów.
 
Wyjazd studyjny MP MICE Tour® do Katowic odbędzie się 8 i 9 lipca (poniedzialek, wtorek). Uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Zaproszenie do udziału w wyjeździe studyjnym skierowane jest do organizatorów eventów, konferencji i podróży motywacyjnych, reprezentujących agencje eventowe, incentive travel, PCO, DMC, biura podróży, oraz klientów docelowych – reprezentujących firmy, korporacje i stowarzyszenia. Organizator zapewnia transport autokarem w obie strony z Warszawy.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dla organizatorów eventów, konferencji i podróży motywacyjnych, reprezentujących agencje eventowe, incentive travel, PCO, DMC, biura podróży, oraz klientów docelowych – firmy, korporacje i stowarzyszenia.

Szczegóły: www.micetour.meetingplanner.pl
REJESTRACJA >>>

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl