Finałowa gala MP Power Awards w warszawskiej Scenie Relax

Warszawska Scena Relax powstała w kultowym Kinie Relax
Na zdjęciu: Warszawska Scena Relax powstała w kultowym Kinie Relax

Jubileuszowa MP Power Night – finał MP Power Awards® odbędzie w Scenie Relax w Warszawie. Nagrody w dziesiątej edycji konkursu zostaną rozdane w miejscu, w którym przez lata mieściło się kultowe warszawskie Kino Relax, a dziś stanowi ono sceną wydarzeń kulturalnych i eventów.

Warszawskie Kino Relax zostało otwarte w październiku 1970 roku przy okazji 25-lecia PRL. W roku 2020 miejsce to, po latach przerwy, zostało otwarte na nowo i tętni eventowym życiem, stając się sceną dla spektakli, koncertów czy wydarzeń firmowych.

Kino premierowo-festiwalowe
Projekt Kina Relax został zrealizowany według pomysłu Zbigniewa Wacławka, architekta modernizmu powojennego, który w latach 60. współpracował ze Zbigniewem Karpińskim przy realizacji warszawskiego Pasażu Śródmiejskiego. Nazwę kina mieszkańcy Warszawy nadali, głosując w plebiscycie dziennika „Express Wieczorny”. Relax był pierwszym w Polsce kinem szerokoekranowym – najnowocześniejszym oraz najpopularniejszym przybytkiem X muzy w Warszawie ostatnich dwóch dekad PRL-u. Miało rangę premierowo-festiwalową. Po raz pierwszy w stolicy wyświetlano w nim filmy z taśmy 70 mm (tzw. superpanoramy). Publiczność oglądała je na olbrzymim wygiętym w łuk ekranie szerokości 19 m. Nowością w tamtych czasach był także stereofoniczny dźwięk.

W 1979 r. w Relaxie odbyła się polska premiera „Gwiezdnych wojen” George’a Lucasa. W latach 1997-98 kino przeszło modernizację i znów stało się najnowocześniejsze w Warszawie. Po raz pierwszy w Polsce wyświetlono tu „Matrixa” braci Wachowskich i „Pianistę” Romana Polańskiego. Ostatecznie Relax przegrał konkurencję z multipleksami.

Scena w zabytkowych murach Kina Relax
Po 14 latach Relax wrócił na kulturalną mapę stolicy. Inauguracja Sceny Relax odbyła się 3 sierpnia 2020 roku. W zabytkowych murach kultowego kina powstała SCENA, której ambicją jest kreowanie kulturalnych trendów Warszawy. Na deskach Sceny Relax swój udział w realizacji tej misji zapowiedzieli najwybitniejsi polscy aktorzy, którzy na stałe współpracują i tworzą charakter artystyczny tego miejsca.

Scena Relax na stałe wpisała się w karty historii warszawskiej kultury i sztuki i jest ponownie kultowym miejscem na mapie Warszawy. Każdego dnia oferuje kulturalną rozrywkę na najwyższym poziomie. Przedpołudniami odbywają się wydarzenia dla dzieci i młodzieży – spektakle, spotkania z muzyką, z ciekawymi ludźmi. Wieczorami Scena zaprasza na spektakle ze swojego repertuaru oraz gościnne. W tym sezonie na afiszu Relaxu znajduje się ponad 20 tytułów, w tym siedem premier. Jest to także bardzo dobre miejsce, dzięki doskonałej akustyce, do organizacji koncertów – wystąpiło tu wielu polskich i zagranicznych artystów.


Scena Relax to miejsce wszechstronne. Idealne zarówno do organizacji wydarzeń kulturalnych – wspomnianych spektakli, koncertów, widowisk – jak i biznesowych czy firmowych. W ciągu kilkunastu miesięcy działalności sceny gościły na niej premiery produktów, jubileusze, konferencje i wiele innych rodzajów wydarzeń. Zespół Sceny Relax deklaruje otwartość na realizację różnego rodzaju aktywności, szytych na miarę w odpowiedzi na oczekiwania klienta. Do dyspozycji twórców spotkań oddaje także małą scenę, w Foyer – bardzo dobre miejsce na organizację między innymi konferencji prasowych, premier książek czy spotkań autorskich.

Twórcy nowego Relaxu oddają kulturze Scenę, by tętniła życiem przez 365 dni w roku przez kolejne dziesięciolecia, kontynuując zapoczątkowaną 52 lat temu tradycję prawdziwego miejsca spotkań.
W wizję tę wpisuje się jubileuszowa, dziesiąta gala konkursu MP Power Awrads, która odbędzie się w Scenie Relax 27 kwietnia.

www.scenarelax.pl
www.pl-pl.facebook.com/scenarelax
www.instagram.com/scenarela
kontakt: p.romanowska@scenarelax.pl

Zobacz Teatr Scena Relax w Wyszukiwarce Obiektów Konferencje.pl >>>

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl