Dwunasty finał MP Power Awards: #wteatrze

Gala MP Power Night – finał 12. edycji MP Power Awards w Teatrze 6.piętro w Warszawie. Fot. Ewa Witak, Fotograficznie.pl
Na zdjęciu: Gala MP Power Night – finał 12. edycji MP Power Awards w Teatrze 6.piętro w Warszawie. Fot. Ewa Witak, Fotograficznie.pl

Podczas MP Power Night, finału MP Power Awards® 2023 zostali ogłoszeni laureaci konkursu – osobistości branży, najlepsze agencje, projekty, obiekty i produkty oraz kreatywny roku. Organizatorem MP Power Awards® jest MeetingPlanner.pl.  
 
W dwunastej edycji MP Power Awards® jury tradycyjnie nagrodziło najlepsze eventy (MP Power Projekt), wskazało miejsca ze szczególnym potencjałem eventowym (MP Power Venue), eventowy produkt roku (MP Power Produkt), wyróżniło osobistości branży (MP Power 12), przyznało nagrodę specjalną za zrównoważony rozwój w branży eventowej oraz wyłoniło najlepsze agencje eventowe (Top10), a wśród nich Agencję Roku 2023. Przyznano tytuły Kreatywnego Roku i Młodego Kreatywnego (Kreatywny Roku Branży Eventowej). Podczas finału gościnnie zostało ogłoszone również Odkrycie Roku MPI Poland Chapter.
 
Finał w teatrze
Powery zostały wręczone podczas gali MP Power Night, która odbyła się 22 kwietnia w Teatrze 6.piętro znajdującym na szóstym piętrze warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki. Na wydarzeniu spotkało się ok. 600 gości, reprezentujących wszystkie sektory branży spotkań i wydarzeń. Gala była transmitowana w portalu MeetingPlanner.pl oraz w kanałach społecznościowych serwisu. Scenografia gali została przygotowana w oparciu o scenografię (wykorzystując jej duże fragmenty) do spektaklu Art, który był grany na tej samej scenie w Teatrze 6.piętro następnego dnia. Odniesienia do tradycyjnego teatru z racji lokalizacji wydarzenia pojawiły się wielokrotnie, ale towarzyszyły im nowe technologie, m.in. wykorzystanie AI. Przewodnim motywem muzycznym, podkreślającym wyjątkowość i znaczenie projektów realizowanych przez środowisko eventowe, był fragment utworu „Amazing”. Gala rozpoczęła się niecodziennie od powitania gości przez wszystkich partnerów zaangażowanych w jej organizację, którzy razem pojawili się na scenie, podkreślając tym samym znaczenie ludzi , relacji i dobrej współpracy w branży.
– To jest święto branży, będziemy je wspólnie celebrować. Mamy nadzieję, że będzie wyjątkowe, tym bardziej, że rok 2023 był szczególny dla branży – mówiły Sylwia Banaszewska, prezeska zarządu MeetingPlanner.pl, i Magdalena Kondas, redaktorka naczelna, otwierając uroczystość.

Jury i nagrody
Nagrody MP Power Awards® są wynikiem pracy trzech zespołów jurorów, złożonych z przedstawicieli korporacji, agencji i podwykonawców, pod przewodnictwem prof. UMK, dr. hab. Krzysztofa Celucha. – Za nami dwa miesiące obrad, dużo pracy. Przy ocenianie projektów ważny był dla nas jeden aspekt, była to odpowiedzialność, czyli to, co projekt wnosi i jak może zmienić przyszłość branży spotkań i przyszłość ludzi, których bezpośrednio dotyczy – mówił prof. UMK, dr. hab. Krzysztof Celuch, przewodniczący jury MP Power Awards®, podsumowując tegoroczne obrady. Podkreślił także wpływ ekonomiczny branży spotkań i wydarzeń. – Branża eventowa generuje przychodów dla polskiej gospodarki – jest to 1 procent PKB, czyli ponad 54 mld zł, to jest rezultat badania Poland Events Impact – podkreślił.
 
Podczas tegorocznej gali w teatralnym klimacie na scenie pojawiły się wszystkie grupy jurorskie, rozpoczynając tym samym wręczenie nagród w danej części konkursu.
Zespół złożony z przedstawicieli korporacji ocenia zgłoszone do konkursu projekty, biorąc pod uwagę m.in. ich kreację, sposób realizacji, logistykę, relację pomiędzy założeniami projektu a jego efektami. W tej edycji po raz piąty jury przyznało tytuł Agencji Roku, którą została El Padre.
 
– MP Power Awards® ponownie potwierdza „siłę przebicia branży eventowej”. Prezentuje firmy, organizacje, obiekty, projekty, które w branży stanowią dużą wartość, stanowią o jej jakości. Jednocześnie zadanie, jakie stawia sobie MP Power Awards®, to promocja event marketingu i przemysłu spotkań i wydarzeń jako ważnego sektora gospodarki – podkreśla Sylwia Banaszewska, prezeska zarządu MeetingPlanner.pl.
– W promocji znaczenia wydarzeń i profesjonalizmu branży zdecydowanie pomagają zgłoszenie do konkursu. W tym roku w części poświęconej projektom było ich ponad 150. Wybór, co podkreślali wszyscy jurorzy, był niezwykle trudny już na pierwszym etapie, tzw. krótkiej listy. Ale mówi to też dużo o rynku. Każdego roku patrzymy na MP Power Awards® jak na raport o stanie branży. Jakość, liczba i charakter zgłoszonych projektów wskazują na wyjątkowy rok w branży event marketingowej, która, mamy nadzieję, będzie się wzmacniać i rozwijać – mówi Magdalena Kondas, redaktorka naczelna MeetingPlanner.pl.
 
Wybór nie był również łatwy w plebiscycie MP Power 12, w którym najbardziej wyrazistych na rynku osobistości roku 2023, poszukiwało jury złożone z przedstawicieli wszystkich sektorów branży.
Zespół jurorów, w którego skład weszli producenci z agencji eventowych oraz osoby realizujące spotkania w korporacjach, oceniał obiekty i produkty eventowe. W pracach jury tej grupy pomagał audyt nominowanych obiektów przeprowadzony przez firmę Z–Factor. – Badania wykazały, że wyniki sprawdzanych obiwktów poprawiają się z roku na rok, a najlepszy z nich uzyskał wynik 87 procent – podsumowywał podczas gali Wojciech Liszka, CEO Z–Factor. W tej edycji konkursu wyróżniono także obiekty, które uzyskały najlepszy wynik w audycie.
Odrębna grupa jurorów odpowiada za wybór kreatywnych w konkursie towarzyszącym MP Power Awards® – Kreatywny Roku Branży Eventowej. Tej grupie jury przewodniczy, Kreatywny Roku Branży Eventowej 2012 Bogdan Wąsiel.

Zobacz zwycięzców MP Power Awards® 2023 >>>
 
Celebracja i partnerzy
Główną częścią wieczoru była prezentacja zwycięzców dwunastej edycji MP Power Awards®, ale gala była też okazją do świętowania 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego (partnera MP Power Night) i 5-lecia działalności Mazovia Convention Bureau.
Finał MP Power Awards® poprowadził Robert Jarek. Gości powitała reprezentująca Teatr 6.piętro Iwona Kowalczyk, manager ds. impresariatu i eventów, Sztuka na 6. Wystąpił zespół After Dark Jazz. Oprawę muzyczną gali przygotował DJ Zaks.
 
Gala odbywała się w Sali Teatralnej, Sali im. Galczyńskiego i foyer Teatru 6.piętro. Ceremonię wręczenia nagród, która odbyła się na scenie w Sali Teatralnej. można było oglądać w portalu MeetingPlanner.pl oraz w innych przestrzeniach teatru. Transmisję zrealizowało Digital Space.
Za kreację i reżyserię MP Power Night odpowiadał Marcin Dabulis – Mr. Idea event creation boutique, za produkcję i realizację gali – agencja Rebelia Media w partnerstwie z Teatrem 6.piętro, Royal Catering, Pro4Media, Brill AV Media, Digital Space, Dreamage, Anseba Music Agency, DJ Zaks, Caffe Grano, Grupą Carlsberg (1664 Blanc), M-Duo, Rent Design, We Work Scenografia, Viva System, Fotograficznie.pl, GetResponse, Syskonf.
Partnerami wspierającymi MP Power Night byli: Amadria Park, Arche Hotele, Belmonte Hotel Krynica-Zdrój, Fiege, Glasslux, Hotel Crystal Mountain, Imprero, Konferencje.pl, Lake Hill Resort & Spa, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach oraz Arena Spodek, Nosalowy Dwór Resort & Spa, Skyfall Warsaw, Smartphotolab eventowe magnesy, Tor Wyścigów Konnych Służewiec, Unirest Hotele.
 
Zobacz Fotorelacje, fot. Ewa Witak

MP Power Night 2023: Finał 12. edycji MP Power Awards >>>
MP Power Night 1 >>>
MP Power Night 2 >>>
MP Power Night 3 >>>
MP Power Night 4 >>>
MP Power Night 5 >>>
MP Power Night 6 >>>
MP Power Night 7 >>>
MP Power Night 8 >>>
MP Power Night 9 >>>
MP Power Night 10 >>>

Opiekę prawną nad MP Power Awards® sprawuje kancelaria adwokacka tak's. Konkurs jest organizowany w partnerstwie z Celuch Consulting i Z–Factor oraz stowarzyszeniami branżowymi: Klubem Agencji Eventowych SAR, MPI Poland Chapter, Polską Izbą Przemysłu Targowego, Polskim Stowarzyszeniem Menedżerów Logistyki i Zakupów, SITE Poland, Stowarzyszeniem Branży Eventowej, Stowarzyszeniem Konferencje & Kongresy w Polsce, Stowarzyszeniem Organizatorów Incentive Travel. Organizatorem konkursu MP Power Awards® i Kreatywny Roku Branży Eventowej oraz gali finałowej MP Power Night jest MeetingPlanner.pl.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl