Dziś kluczowe jest nawigowanie zespołów przez mgłę. Podsumowanie webinaru poświęconego integracji zespołów

Webinar "Integracja w nowej rzeczywistości" w studiu Eventroom Magdalena Kondas, redaktor MeetingPlanner.pl i trener biznesu Maciej Trybulec. fot. Filip Hamerla, Eventroom
Na zdjęciu: Webinar "Integracja w nowej rzeczywistości" w studiu Eventroom Magdalena Kondas, redaktor MeetingPlanner.pl i trener biznesu Maciej Trybulec. fot. Filip Hamerla, Eventroom

Czas pandemii to ogromne wyzwanie stojące przed liderami prowadzącymi zespoły. Jak utrzymać zaangażowanie, motywację, jak pomimo pracy zdalnej budować ducha zespołowego i jakie narzędzie mogą w tym procesie pomóc – o tym rozmawialiśmy podczas webinaru poświęconego integracji w nowej rzeczywistości.

Osią wydarzenia „Integracja w nowej rzeczywistości” była rozmowa w studiu z gościem webinaru dr. Maciejem Trybulcem, trenerem biznesu, ekspertem w dziedzinie zarządzania, a podczas połączeń agencje przedstawiały swoje propozycje na integrację w formie online. Był to kolejny odcinek cyklu „Transformacja motywacji”. Spotkanie zostało zrealizowane w warszawskim studiu Eventroom i Kameleon, odbyło się 10 lutego. Organizatorem cyklu webinarów jest MeetingPlanner.pl.

Cały webinar można obejrzeć tutaj >>>

„Lider – lider” to odpowiedź na dzisiejsze czasy
Pandemia koronawirusa, całkowicie blokując lub ograniczając możliwość bezpośrednich spotkań, przenosząc pracę do trybu „home office”, znacząco ograniczyła kontakty, co utrudnia zarządzanie relacjami interpersonalnymi w ramach organizacji. Jak podkreśla dr Maciej Trybulec, trener biznesu, ekspert w dziedzinie zarządzania, od marca 2020 roku funkcjonujemy w świecie tzw. mega VUCA i w takim środowisku – nieprzewidywalnym, zmiennym, złożonym i niejednoznacznym – liderzy muszą prowadzić swoje zespoły, coraz częściej rozporoszone. – Niekiedy czas VUCA porównuje się do wojennej mgły i to nawigowanie zespołów przez mgłę jest dzisiaj dla lidera kluczowe – podkreśla ekspert. Bardzo ważne jest więc, na czym lider opiera współpracę, czy jest to zaufanie, czy kontrola. Kolejna cecha dobrego lidera w dzisiejszym świecie to empatia – mimo dystansu, powinien być blisko członków swojego zespołu, nie tylko w wymiarze operacyjnym. Po trzecie powinien zadbać o integrację i motywację zespołu, mimo tego, że jego członkowie w sposób bezpośredni często nie mogą się spotkać. – Najlepszą odpowiedzią na obecną sytuację jest model zarządzania, który określam jako lider – lider, czyli partnerstwa polegającego na tym, że szef tworzy środowisko, gdzie buduje na zaufaniu i pozwala pracowników rozwijać swoje umiejętności – mówi Maciej Trybulec. – Taki szef nie wpadnie na pomysł zainstalowania kamerki w domu swojego pracownika, żeby sprawdzić, czy ten na pewno spędza osiem godzin przed komputerem – tłumaczy. Może natomiast swoje działania w ramach budowania zespołów, skutecznej komunikacji we współpracy zdalnej, rozwoju kreatywności i innowacyjności czy wreszcie wprowadzania do zespołów nowych osób, oprzeć na zupełnie innych narzędziach. Takie wspierające liderów pomysły, produkty i usługi podczas webinaru przedstawili reprezentanci firm, które znalazły odpowiedzi na wyzwania stojące przez zdalnie funkcjonującymi zespołami.

Propozycje programów i narzędzi zaprezentowane podczas webinaru

Zobacz prezentację wszystkich uczestników webinaru>>>

Anna Leszczyńska, dyrektor kreatywna agencji Hula Events zaprezentowała interaktywny teleturniej „Firma w rozumie”, którą w małym fragmencie mogli przetestować uczestnicy webinaru. Zadaniem konkursowym było za pomocą od trzech do pięciu rzeczowników, łącząc je w sposób zabawny i / lub logiczny, poprowadzić ciąg myślowy od „event managera” do „eventu online”. „Firma w rozumie” jest jednym z przykładów autorskich gier i teleturniejów, jakie proponuje agencja
Hula Events >>>

Hanka Warszawianka, czyli Hanna Dzielińska proponuje autorskie scenariusze gier i programów, które budują i wzmacniają funkcjonujące zdalnie zespoły. Tworząc swoje projekty, odnosi się do trendów wskazanych przez Natalię Hatalską – w odpowiedzi na trend, jakim jest lokalność, proponuje Zanzibar w ogrodzie, odpowiedzią na samotność może być integracja w odcinkach, odbiciem miasta 2.0 będzie integracja międzymiastowa, a w minde care wpisze się Agent na wojażach
Hanka Warszawianka>>>

Monika Dymacz-Kaczmarczyk, prezes Catalyst Poland, zaprezentowała trójwymiarową grę CSI La Hacienda, dzięki której oprócz dobrej zabawy, kształtowane są kompetencje, jakie są niezbędne w funkcjonowaniu zdalnych zespołów. Catalyst Poland jest częścią działającej od ponad 30 lat, globalnej organizacji Catalyst Team Building. Międzynarodowy zespół śledzi aktualne trendy w psychologii motywacyjnej, sprawdzone techniki tworzenia rzeczywistych zmian w korporacjach i wykorzystuje tę wiedzę właśnie do rozwijania gier
Catalyst Poland >>>

Agencja High Grade Immersive Solutions swoje projekty opiera na połączeniu angażujących interakcji, opowiadaniu historii i immersyjnej technologii. Podczas webinaru Marcelina Ścibior, eneral manager agencji, zaprezentowała projekt Escape from Coldonia, który między innym stanowi wirtualny powrót do biura. Programy opracowywane przez i High Grade realizują cele integracyjne i szkoleniowe, mogą pomóc w rekrutacji i onboardingu. Agencja jest częścią międzynarodowej sieci Cluetivity zrzeszającej ćwierć tysiąca firm obsługujących gry biznesowe.
High Grade Immersive Solutions>>>

Przestrzeń do realizacji programów integracyjnych, również w formule wirtualnej oferuje Centrum Kongresowe ICE Kraków, o którego transformacji i wynikających z niej możliwościach mówiła Paula Fanderowska, zastępca dyrektora KBF ds. Centrum Kongresowego ICE Kraków. Ciekawym rozwiązaniem, dającym dostęp m.in. do różnego rodzaju przedsięwzięć kulturalnych jest pierwsza w Polsce miejska platforma VOD i streamingowa Play Kraków, przygotowana przez Krakowskie Biuro Festiwalowe.
ICE Kraków >>>

Agnieszka Ciesielska, dyrektor zarządzająca Avatarland przeniosła uczestników na wirtualną wyspę, na której wśród wielu form wydarzeń można organizować te o charakterze integracyjnym. Avatarland to platforma eventowa zawierająca zestaw narzędzi i usług służących do współpracy zespołowej i komunikacji w trójwymiarowym wirtualnym świecie. Uczestnicy spotkania mogą zarówno zatańczyć na koncercie, jak i spróbować znaleźć wyjście z pokoju zagadek. Miedzy wrześniem a grudniem 2020 roku w wirtualnych przestrzeniach spotkało się 2844 osoby.
Avatarland>>>

Aleksandra Kubacka i Marcin Gavin reprezentujący agencję Seven Event Group zaprezentowali scenariusze różnorodnych gier, które pomagają w zdalnym budowaniu zespołów. Ich tematyka nawiązuje do znanych seriali, wydarzeń sportowych czy jest oparta na emocjach, jakie związane są ze świętami celebrowanymi w Polsce w szczególny sposób. Seven Event Group jest także przedstawicielem na Polskę platformy Moove Team do tworzenia interaktywnych gier.
Seven Event Group>>>

Warszawski Uniwersytet Kulinarny, a w szczególności jego właściciel i szef prowadzący Michał Kurek, wychodzi z założenia, że nic nie integruje bardziej od wspólnego gotowania, dlatego przygotował kulinarne warsztaty integracyjne online. Podczas webinaru zaprezentował próbkę takiego spotkania ze swojego studia kulinarnego. Webinar odbywał się w przeddzień Tłustego Czwartku, dlatego szef zaproponował smażenie faworków.
Warszawski Uniwersytet Kulinarny >>>

Grzegorz Kornijów, współwłaściciel Live Cam Escape zaprezentował inny pomysł na escape room. Idea opiera się na połączeniu realnych pokojów zagadek (przetestowanych już przez tysiące graczy), z możliwościami jakie daje internet. Gracze dołączają do gry za pomocą sieci i wspólnie z mistrzem gry obecnym w stacjonarnym pokoju wyruszają na przygodę, która dzieje się w świecie realnym i wirtualnym.
Live Cam Escape >>>

Webinar skierowany był do specjalistów i menedżerów z korporacji reprezentujących działy m.in. marketingu, HR, administracji, wsparcia sprzedaży, zakupów oraz agencji, które pomagają klientom w realizacji ich celów integracyjnych i motywacyjnych przy użyciu narzędzi online. Wzięło w nim udział ponad 150 uczestników. Celem webinaru było przekazanie im pomysłów i inspiracji, a także gotowych rozwiązań, które będą mogły pomóc w pracy osób.

Zaloguj się
Dodaj swój obiekt
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Wspierają nas
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt