Termy Uniejów i Bal Żeglarza – czyli kolejny MP MICE Tour®

MeetingPlanner.pl zorganizował kolejny wyjazd studyjny MP MICE Tour®, którego celem już po raz drugi był czterogwiazdkowy Aparthotel Termy Uniejów, w województwie łódzkim. Częścią wizyty był Wielki Bal Żeglarza, zorganizowany w klimacie legendarnego Portu Sztynort.
 
Podczas dwudniowego pobytu uczestnicy wyjazdu mogli poznać bogatą ofertę  uniejowskiego obiektu o powierzchni 15 tysięcy metrów kwadratowych, który obejmuje centrum konferencyjne, czterogwiazdkowy hotel (172 pokoje, 344 miejsca noclegowe), strefę odnowy biologicznej, spa oferujące zabiegi na bazie wody termalnej oraz restaurację Aqua i lobby bar.
Strefa konferencyjna (o powierzchni 745 mkw.) to pięć sal i work zone, wraz z board roomem oraz foyer. Wszystkie przestrzenie zaprojektowano z myślą o współpracy biznesowej oraz zachowaniu work-life balance.
Uczestnicy MP MICE Tour® mogli poznać rozwiązania zastosowane w salach konferencyjnych, funkcjonalność przestrzeni oraz kompleksowe zaplecze techniczne dla organizacji konferencji, szkoleń i spotkań.
Pobyt w Termach był połączeniem prezentacji, relaksu i branżowej integracji. Można było skorzystać z oferty kompleksu basenowego oraz ścieżki zdrowia w lesie.
 
Organizatorzy, zainspirowani „wodnym” charakterem obiektu, zaprosili uczestników na Bal Żeglarza rodem z „Klubu Zęza”, zorganizowany w klimacie jednego z najsławniejszych mazurskich portów w Sztynorcie, kultowego miejsca zlokalizowanego w Węgorzewie, na Mazurach. Jest to nowa inwestycja właścicieli Term Uniejów. Oferta Portu Sztynort była także prezentowana podczas wyjazdu studyjnego do Uniejowa.
Zgodnie z założeniami bal utrzymany był w stylu żeglarskim, w menu królowała kuchnia mazurska, w tym ryby słodkowodne, a klimat podkreślały szanty śpiewane przez zespół Mechanicy. Częścią balu był konkurs na najładniejsze przebranie, którego zwycięzca otrzymał voucher weekendowy dla 2 osób w Porcie Szynort z noclegiem w Pensjonacie i kolacją regionalną w restauracji Baba Pruska.
 
Port Sztynort znany jest przede wszystkim jako cenny dawny pruski kompleks pałacowo – folwarczny oraz port jachtowy i przystań na północnym odcinku szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.
Centralną część stanowi pałac rodziny von Lehndorff, otoczony 18-hektarowym parkiem. Podczas II wojny światowej w pałacu mieściła się siedziba Ministerstwa Spraw Zagranicznych III Rzeszy. Ostatni właściciel pruskiego majątku – Henryk von Lehndorff należał do antyhitlerowskiego spisku, którego celem miało być przeprowadzenie zamachu na Adolfa Hitlera w Wilczym Szańcu w pobliskiej Gierłoży. Tuż po wojnie w pałacu pełniącym funkcje magazynowe stacjonowali żołnierze radzieccy. Następnie przed długie lata użytkownikiem zabudowań sztynorckiego kompleksu było PGR, a od początku lat 80. XX w. – Polski Związek Żeglarski.
Obecnie obiekt ten posiada ponad 450 miejsc do cumowania, funkcjonalną infrastrukturę, zaplecze noclegowe i gastronomiczne, organizuje wydarzenia kulturalne.
 
MP MICE Tour®, którego celem było nawiązanie relacji i integracja, skierowany było do organizatorów eventów, konferencji i wyjazdów motywacyjnych. Wzięło w nim udział 120 osób. Wydarzenie odbyło się w dniach 7 i 8 lutego 2020 roku
 
 
MP MICE Tour® Uniejów w opinii uczestników
 
Monika Banka, event & marketing coordinator Tupperware
Wyjazd studyjny do Uniejowa, a był to już mój drugi wyjazd do tego miejsca i kolejny wy-jazd studyjny z MeetingPlanner, spełnił moje oczekiwania pod względem prezentacji obiektu, ekspozycji cateringu, możliwości zaaranżowania sali na wieczorną galę oraz aktywności, jakie mogłyby się ewentualnie zadziać podczas czy po evencie, kiedy grupa ma czas wolny. Jest to nie tylko hotelowe spa ale również bogaty kompleks Term Uniejów położony w niedalekim sąsiedztwie od hotelu. Ponadto do wykorzystania na przykład na jakąś tematyczną grę miejską czy grę terenową sprawdziłby się pobliski Zamek Uniejów oraz teren leśny wokół hotelu.
 
Zuzanna Załoga, właściciel Be Alive
Wyjazd do Aparthotel Uniejów, przede wszystkim dał mi możliwość zobaczenia nowego, dobrze skomunikowanego obiektu na mapie Polski. Uniejów jest też dużym zaskoczeniem ze względu na obecność terenów rekreacyjnych, licznych ścieżek spacerowych i rowerowych. Do tej pory traktowałam tą miejscowość czysto przejazdowo. Aparthotel posiada duże zaplecze noclegowe, wygodne i przestronne pokoje, możliwość bezpłatnego skorzystania z pobliskich term w ramach pobytu. Dodatkowym ważnym dla moich projektów atutem obiektu jest bliskość stadionu piłkarskiego, co stwarza możliwości zakwaterowania dużej grupy uczestni-ków imprezy sportowej, a w połączeniu z obiektami sąsiednimi w znajdującymi się w odle-głości pieszej, gwarantuje już naprawdę spore możliwości noclegowe. Kuchnię obiektu rów-nież oceniam wysoko.
Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl