Spotkania w Warszawie: lipiec słabszy od czerwca

fot. Warsaw Convention Bureau
Na zdjęciu: fot. Warsaw Convention Bureau

Warsaw Convention Bureau WOT opublikowało dane dotyczące stołecznego rynku spotkań w lipcu – w Warszawie zanotowano 422 wydarzenia, w których wzięło udział 29 969 osób. Wydarzeń było mniej niż w czerwcu – kiedy przeanalizowano 1051 spotkań, w których udział wzięło 83 738 uczestników.

Dane pochodzą z narzędzia Demand Outlook prowadzonego przez firmę Z-Factor, która systematycznie monitoruje wydarzenia odbywające się w 32 kluczowych warszawskich hotelach konferencyjnych. Jak informuje Warsaw Convention Bureau, obiekty te i uzyskane w nich dane można traktować jako reprezentatywną próbę tego, co obecnie dzieje się w stołecznej branży spotkań.

W lipcu średnio w Warszawie dziennie odbywało się 13,6 wydarzeń (dla porównania – w czerwcu średnia ta wyniosła 35), trwały one średnio 1,8 dnia (nieco dłużej niż 1,6 dnia w czerwcu), a brało w nich udział średnio 71 uczestników (w czerwcu było to niemal 80 osób).
Spotkanie odbywały się głównie w hotelach czterogwiazdkowych (74 proc.), następnie w obiektach pięciogwiazdkowych (25 proc.). Były to głównie spotkania jednodniowe (62 proc.) i dwudniowe (22 proc.). Najmniej było trzydniowych i czterodniowych, choć – jak zaznacza WCB – w porównaniu do czerwca zwiększył się udział tych trwających cztery dni.
Najczęściej spotykano się we wtorki (233 wydarzenia), środy (129) i czwartki (125), najmniej spotkań odbyło się w soboty i niedziele. Spotkanie odbywające się we wtorki, środy i czwartki również gromadziły największą liczbę uczestników, odpowiednio: 2493, 2598, 2405.

Największą liczbę wydarzeń (71) zorganizowały w lipcu firmy farmaceutyczne, medyczne, reprezentujące sektor „zdrowia i uroda”. W spotkaniach tych wzięła udział również największa liczba uczestników – 6232, a do organizacji wydarzeń tej branży użyto najwięcej powierzchni hotelowej – 16 343 mkw.  
Ponad 90 proc. wydarzeń zorganizowali klienci korporacyjni.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl