Wojciech Cłapiński: Klienci dobrze oceniają współpracę z agencjami

Wojciech Cłapiński, wiceprezes zarządu, El Padre.
Na zdjęciu: Wojciech Cłapiński, wiceprezes zarządu, El Padre.

Rola i potencjał agencji eventowych rośnie – widoczny jest zarówno wzrost odsetka firm współpracujących z agencjami, jak i zadowolenie z takiej kooperacji. Ponad 94 proc. klientów biorących udział w badaniu „Event marketing 2023/2024” oceniło swoje doświadczenia w tym zakresie jako dobre lub bardzo dobre. Wyniki raportu komentuje Wojciech Cłapiński, wiceprezes zarządu, El Padre.
 
Trzecia edycja raportu poświęconego event marketingowi pokazuje, że w minionym roku byliśmy świadkami realnego odbicia w branży eventowej po trudnym okresie pandemii oraz niepewności związanej z wojną na Ukrainie. Rok 2023 szczęśliwie upłynął bez żadnych niespodziewanych i niekorzystnych dla branży wydarzeń. Znaczący wzrost obrotów większości agencji bardzo cieszy i pokazuje, że klienci ponownie bez obaw inwestują w komunikację marketingową poprzez organizację wydarzeń. Badanie potwierdza, że większa liczba klientów inwestuje większe budżety właśnie w event marketing. Klienci są również bardziej zadowoleni ze współpracy z agencjami.
 
Podczas pandemii nastąpiła swego rodzaju weryfikacja jakości obecnych na rynku agencji. Te, które przetrwały, z pewnością zyskały jeszcze większe doświadczenie, zoptymalizowały procesy zarządzania i funkcjonowania, przez co stały się jeszcze silniejsze i bardziej elastyczne niż przed pandemią. W jej trakcie wiele korporacji decydowało się na redukcję zatrudnienia, również z działów marketingu. Ich rolę w wielu aspektach przejęły właśnie agencje marketingowe i eventowe. Dzięki swojej elastyczności i zróżnicowanym kompetencjom agencje eventowe realizują obecnie wiele zadań wykraczających poza eventy. Outsourcing tych usług miał niebagatelny wpływ na wzrost obrotów agencji oraz na lepszą i częstszą komunikację na linii klient – agencja.

Zobacz główne wnioski z raportu „Event marketing 2023 / 2024. Wpływ zrównoważonego rozwoju na przemysł spotkań >>>


Pobierz pełną wersję raportu >>>

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl