Jaimé Bennett: Praca w branży spotkań to moje powołanie

Jaimé Bennett i Krzysztof Celuch
Na zdjęciu: Jaimé Bennett i Krzysztof Celuch

Moim celem jest zbudowanie wielopokoleniowego ekosystemu PCMA w regionie EMEA dla osób na każdym etapie swojej kariery, od studentów po dyrektorów generalnych. Jaimé Bennett, business director, EMEA, PCMA (Professional Convention Management Association) odpowiada na pytania Krzysztofa Celucha w cyklu „She means business…”.

Krzysztof Celuch: SheMeansBusiness - oznacza...?

Jaimé Bennett: Dla mnie She Means Business to coś znacznie większego niż jednostka, chodzi o kobiety w przemyśle spotkań podnoszące poprzeczkę, stawiające nowe wyzwania, stawiające na równość. Widzimy istotną rolę dla naszych rówieśników i następnego pokolenia.
 
KC: Branża eventowa w twoich oczach w najbliższych 24 miesiącach?

JB: Dzięki programom szczepień na różnych etapach na całym świecie nasza branża będzie mogła się odradzać w ciągu kolejnych 24 miesięcy. Wierzę, że w 2022 roku powrócą duże wydarzenia, ponieważ teraz mam do czynienia ze stłumionym popytem i chcemy ponownie spotykać się osobiście, ale 2023 to będzie dla mnie najważniejszy rok. To będzie rok, w którym ludzie będą oceniać wartość i jakość ponad ilość. Widzimy, jak ważną rolę podczas organizowania wydarzeń spełnia wiele potrzeb w zakresie dzielenia się wiedzą, nawiązywania kontaktów, możliwości rozwoju osobistego i organizacyjnego. Dla mnie osobiście wydarzenie, w którym rozważam wzięcie udziału musi dostarczyć poniższe trzy rzeczy:

  • Ja stworzenie okazji do rozwoju osobistego i możliwość uczenia się i rozwijania sieci kontaktów
  • My udział przyniesie korzyści PCMA EMEA i współpracownikom
  • Świat bycie częścią tego wydarzenia będzie miało większy wpływ na gospodarkę i przemysł.

Musimy nadal przyjmować cyfryzację i wykorzystywać ją jako okazję do zwiększenia naszego zasięgu, wpływu, przyciągnięcia nowych odbiorców i zapewnienia dostępu do edukacji, łączności i możliwości.
 
KC: Jakie są twoje plany jako dyrektor PCMA EMEA?

JB: Jestem bardzo szczęśliwa, że dołączyłam do PCMA, mimo że w tak krytycznym momencie dla globalnej branży eventowej. Mam możliwość poszerzenia wyjątkowej pracy i wizji, które PCMA wykonała, aby kreować zmiany społeczno-gospodarcze. Cieszę się, że mogę wykorzystać moje wcześniejsze doświadczenie, wiedzę i relacje do opracowywania nowych strategii, które zapewnią wzrost w regionie.
Moim celem jest zbudowanie wielopokoleniowego ekosystemu PCMA w regionie EMEA dla osób na każdym etapie swojej kariery, od studentów po dyrektorów generalnych, dążę do tego poprzez ciągłe rozwijanie produktów, możliwości i usług, które służą unikalnym potrzebom naszych odbiorców.
Mam wiele pomysłów, które nieustannie ewoluują i zmieniają się wraz z naszą branżą i rzeczywistością - ale teraz najważniejszy jest rok 2021. Czyli wspieranie, autentyczność i proaktywność w naszej branży podczas ponownego otwierania i uruchamiania się ponownie. Marzę również o Convening EMEA w Lozannie w październiku 2021 roku, gdzie stoję z boku sali w połowie konferencji i obserwuję nawiązywanie nowych kontaktów, dzielenie się wiedzą i te magiczne chwile, których dostarczają osobiste wydarzenia. To właśnie te chwile magii sprawiają, że kocham to, co robię, i których nie da się opisać słowami.

KC: Twoje największe wyzwanie w 2021 to…

JB: Uważam, że w tym roku dużym zawodowym wyzwaniem będzie koncentracja, ponieważ jest tak wiele rzeczy, które moglibyśmy zrobić w regionie EMEA, ale muszę nadal koncentrować się na tym, co przyniesie największą wartość naszym różnym odbiorcom. Nasza branża to tygiel pasji, wiedzy i możliwości, więc łatwo jest być zajętym, ale musisz być mądry, jeśli chodzi o to, na co poświęcasz swój czas i wysiłki. Tak więc, chociaż jest to wyzwanie, jeśli jesteś tego świadomy, możesz sprawować kontrolę i upewnić się, że stanie się to okazją.
Równowaga na poziomie osobistym jest zawsze wyzwaniem, a może być jeszcze większym w 2021 r., bo ożywienie branży trwa. Pracuję w branży wydarzeń biznesowych od ponad 16 lat i traktuję to jako powołanie. Kiedy wierzysz w swoją pracę i wierzysz w wizję PCMA dotyczącą napędzania globalnej transformacji gospodarczej i społecznej poprzez wydarzenia biznesowe, rozumiesz, że odgrywanie bardzo małej roli w tej znacznie większej wizji czasami jest niezbędne.
Moja babcia nauczyła mnie w bardzo młodym wieku, że jeśli znajdziesz pracę lub branżę, którą pokochasz, nigdy nie będziesz musiała pracować przez jeden dzień w swoim życiu, więc jak mogę nie być wdzięczna, wiedząc, że to spełniłam!

Jaimé Bennett, business director, EMEA, PCMA (Professional Convention Management Association)
W branży spotkań i wydarzeń działa aktywnie od ponad 16 lat, budując partnerstwa i organizując ponad 100 wydarzeń na całym świecie. Zdobyła 360-stopniową wiedzę na temat branży dzięki różnym organizacjom europejskim i międzynarodowym, które reprezentowała, oraz interesariuszom, którymi zarządzała. We wrześniu 2020 roku została wybrana na stanowisko dyrektora PCMA w regionie EMEA, zapewniając, że PCMA będzie nadal rozwijać produkty i usługi, aby zaspokoić potrzeby odbiorców i partnerów w regionie EMEA. W ten sposób Jaimé pozytywnie przyczyni się do przekonania PCMA, że wydarzenia biznesowe mogą gospodarczo i społecznie przekształcić społeczności, przedsiębiorstwa i osoby. Już teraz nastąpił 35-proc. wzrost liczby członków w regionie. Sukces PCMA jest wynika z zapewnienia edukacji na poziomie kadry kierowniczej, umożliwienia nawiązywania kontaktów i relacji biznesowych ponad 8400 członkom i globalnej publiczności ponad 100 tys. interesariuszy wydarzeń biznesowych. Jako była przewodnicząca The Association of Irish Professional Conference Organisers i poprzez swój udział w wielu grupach turystyki biznesowej, Jaimé wnosi znaczący wkład w branżę wydarzeń biznesowych i jest znana ze swojej energii, pasji i podejścia opartego na współpracy.

dr Krzysztof Celuch – adiunkt na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz pełnomocnik rektora ds. współpracy z otoczeniem biznesem w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie, prezes Celuch Consulting. Profesor na Uniwersytetach w Austrii, Francji, USA i Chinach oraz trener i coach (CMM, CITE, CIS, HMCC, CED).
Przewodniczący jury konkursu MP Power Awards® oraz członek kapituły nagrody MPI RISE Award (USA). Specjalizuje się w przemyśle spotkań, przywództwie, event marketingu i zarządzaniu wydarzeniami.
Krzysztof pomaga organizacjom, instytucjom i przedsiębiorstwom w obszarach zarządzania, komunikacji i projektowania biznesu, w szczególności w odniesieniu do budowania przewagi konkurencyjnej i przemysłu spotkań.

Cykl Celuch pyta… She means business…
Krzysztof Celuch prowadzi rozmowy z przedstawicielkami międzynarodowego rynku spotkań, które w swoich często bardzo specjalistycznych sektorach branży osiągnęły sukces. Jaka jest ich strategia i jakimi wartościami kierują się w biznesie? Co stanowi największe wyzwania? Jaka jest branża w ich oczach? Jaki ich specjalizacja ma wpływ na rozwój rynku.

Celuch pyta… She means business – pierwszy wtorek miesiąca

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl