Terri Breining: Branża spotkań odzwierciedla tempo i trendy biznesu

Terri Breining, Krzysztof Celuch
Na zdjęciu: Terri Breining, Krzysztof Celuch

W związku z powracaniem biznesu coraz większy nacisk zostanie położony na tworzenie spotkań i wydarzeń, które ułatwiają i napędzają biznes. Terri Breining, CMP, CMM, dyrektor w Breining Group, Inc., odpowiada na pytania Krzysztofa Celucha w cyklu „She means business…”.

Krzysztof Celuch: SheMeansBusiness - czyli… ?

Terri Breining: To znaczy, że kobiety mają okazję pokazać, że jesteśmy i powinniśmy uczestniczyć w dyskusji o biznesie. Podczas gdy mężczyźni powinni szanować ten fakt, to kobiety muszą podnieść poziom i włączyć się w rozmowy biznesowe, które mają znaczenie. Nie powinniśmy czekać na zaproszenie lub pozwolenie na zaangażowanie. Musimy działać.

KC: Branża spotkań w ciągu najbliższych 24 miesięcy?

TB: Branża spotkań powraca! Jak zawsze, branża spotkań odzwierciedla tempo i trendy biznesu. W związku z powracaniem biznesu coraz większy nacisk zostanie położony na tworzenie spotkań i wydarzeń, które ułatwiają i napędzają biznes. Ponieważ przez ponad rok nie pozwalano nam spotykać się twarzą w twarz, ludzie odczuwają potrzebę ponownego łączenia się na żywo, a to pomoże nam przyspieszyć planowanie spotkań i wydarzeń. Kilka miesięcy temu myśleliśmy, że być może będziemy musieli poczekać do 2023 roku, aż zobaczymy pełne kalendarze spotkań. Wydaje się jednak, że oś czasu znacznie się skróciła i widzimy, że w ciągu najbliższych sześciu – dziewięciu miesięcy ponownie rozpoczną się ważne wydarzenia.
 
KC: Twoje cele biznesowe, pomysły na 2021 roku?

TB: Nie mogę się doczekać powrotu do pełnego kalendarza biznesowego, chociaż miniony rok pokazał mi, że mniej ekscytują mnie ciągłe podróże, jak to było przez ostatnie 20 lat. Tak więc, podczas gdy będę nadal pracować, obszarem rozwoju dla mnie będzie moja praktyka coachingu biznesowego, która pozwala mi dalej łączyć ludzi, ale jest to coś, co mogę robić zdalnie.

KC: Twoim największym osobistym wyzwaniem w nadchodzących miesiącach jest…

TB: Moim największym wyzwaniem będzie przesunięcie mojej uwagi na pracę facylitacyjną, którą wykonywałam, ale rozszerzenie w obszarze coachingu biznesowego. Określenie, ile działań mogę rozsądnie podjąć i skutecznie zrealizować. Zawsze byłam gotowa na nowe wyzwania i wkraczanie na nieznane terytoria, więc nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co odkryję!

Theresa (Terri) Breining, CMP, CMM, dyrektor w Breining Group, Inc., której celem jest coaching i doradztwo w branży spotkań. Terri działa w branży planowania spotkań od kilkudziesięciu lat i była odpowiedzialna za organizację spotkań i prowadzenie szkoleń na całym świecie. Przed utworzeniem Breining Group była założycielką i pełniła funkcję prezesa Concepts Worldwide, firmy zajmującej się zarządzaniem spotkaniami z siedzibą w hrabstwie San Diego. W swojej ponad 20-letniej działalności Concepts Worldwide była uznanym międzynarodowym partnrem w dostarczaniu kompleksowych usług zarządzania spotkaniami, usług konsultingowych i pomiaru ROI.
Terri jest aktywistką, która niestrudzenie pracuje nad ciągłym rozwojem wiedzy, umiejętności i profesjonalizmu w branży spotkań. Przez wiele lat była adiunktem w różnych programach uniwersyteckich, jest prelegentem, prowadząc warsztaty edukacyjne dla różnych podmiotów gospodarczych, współautorką książki z Jackiem Phillipsem pt. Zwrot z inwestycji w spotkania i wydarzenia. Jej wpływ był wielokrotnie doceniany na przestrzeni lat, w tym uznanie jej firmy Concepts Worldwide za „Najlepszą firmę do pracy w San Diego”. Pełniła funkcję przewodniczącej Międzynarodowej Rady Dyrektorów w MPI i kilkakrotnie znalazła się na liście „Najbardziej wpływowych osób w branży spotkań” magazynu Meeting News. W 2010 roku została wprowadzona do grona Council’s Hall of Leaders.

dr Krzysztof Celuch – adiunkt na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz pełnomocnik rektora ds. współpracy z otoczeniem biznesem w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie, prezes Celuch Consulting. Profesor na Uniwersytetach w Austrii, Francji, USA i Chinach oraz trener i coach (CMM, CITE, CIS, HMCC, CED).
Przewodniczący jury konkursu MP Power Awards® oraz członek kapituły nagrody MPI RISE Award (USA). Specjalizuje się w przemyśle spotkań, przywództwie, event marketingu i zarządzaniu wydarzeniami.
Krzysztof pomaga organizacjom, instytucjom i przedsiębiorstwom w obszarach zarządzania, komunikacji i projektowania biznesu, w szczególności w odniesieniu do budowania przewagi konkurencyjnej i przemysłu spotkań.

Cykl Celuch pyta… She means business…
Krzysztof Celuch prowadzi rozmowy z przedstawicielkami międzynarodowego rynku spotkań, które w swoich często bardzo specjalistycznych sektorach branży osiągnęły sukces. Jaka jest ich strategia i jakimi wartościami kierują się w biznesie? Co stanowi największe wyzwania? Jaka jest branża w ich oczach? Jaki ich specjalizacja ma wpływ na rozwój rynku.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl