Heike Mahmoud: Jesteśmy silniejsi i bardziej elastyczni

Heike Mahmoud i Krzysztof Celuch w cyklu She Means Business...
Na zdjęciu: Heike Mahmoud i Krzysztof Celuch w cyklu She Means Business...

„Musimy sprostać rosnącym wymaganiom naszych klientów i rynku – jednak obecne warunki są dla nas wszystkich ekstremalne: klimat, zrównoważony rozwój, brak zasobów ludzkich, rosnące ceny…” Heike Mahmoud, COO CCH – Congress Centre Hamburg, odpowiada na pytania Krzysztofa Celucha w cyklu „She means business…”.

Krzysztof Celuch: She Means Business – oznacza…?

Heike Mahmoud: Inicjatywa „She means business” w rzeczywistości narodziła się z ankiety przeprowadzonej wśród globalnej branży spotkań. Magazyn branżowy tw TagungsWirtschaft oraz IMEX Group przeanalizowały wyniki i było oczywiste, że musimy sprawić, by kobiety były bardziej widoczne w naszej branży. Dla mnie „She Means Business” to doskonała platforma do spotkań z kobietami i mężczyznami, uczenia się od siebie nawzajem, wymiany pomysłów… I robienia interesów! Jestem zaangażowana od początku i wspieram tę inicjatywę oraz samo wydarzenie.

KC: Branża spotkań w Twoich oczach w najbliższych 24 miesiącach…

HM: W ciągu ostatnich dwóch lat przeszliśmy przez bardzo głęboką „dolinę” i musieliśmy doświadczyć wielu rzeczy, których nie mogliśmy sobie wyobrazić. Rozwinęliśmy się, staliśmy się silniejsi i bardziej elastyczni. To dobra podstawa na przyszłość. Musimy pracować razem, z naszymi klientami, naszymi partnerami, politykami, interesariuszami itp. – sami nie moglibyśmy nic zrobić Ograniczenia dotyczące koronawirusa zostały złagodzone w Europie, ale w innych częściach świata jest zupełnie odwrotnie. Wszyscy odczuwamy ten globalny wpływ. Klienci i cała społeczność branżowa bardzo pozytywnie odbiera spotkania face to face. Ale pandemia się nie skończyła. Musimy nauczyć się sobie z tym radzić. Biznes zmieni się ponownie w ciągu najbliższych 24 miesięcy. Musimy więc być elastyczni i dociekliwi, a wtedy transformacja się powiedzie.

KC: Twoje cele biznesowe i plany, pomysły na 2022 rok?

HM: Po pięciu latach budowy ponownie otworzyliśmy nowe CCH – Congress Centre Hamburg. Miejsce gotowe przyjąć 12 tys. uczestników wydarzeń, z 12 tys. m2 powierzchni eventowej. Moim celem, wraz z moim super zespołem, jest organizowanie wszelkich wydarzeń tak, aby jak najlepiej usatysfakcjonować naszych klientów. Moje marzenie: w jak najkrótszym czasie umieścić CCH jako jedno z najpopularniejszych i odnoszących sukcesy centrów kongresowych w Europie.

KC: Twoje największe osobiste wyzwanie w nadchodzących miesiącach.

HM: Musimy sprostać rosnącym wymaganiom naszych klientów i rynku – jednak obecne warunki są dla nas wszystkich ekstremalne: klimat, zrównoważony rozwój, brak zasobów ludzkich, rosnące ceny, ukierunkowane wykorzystanie energii itp. Musimy mieć na uwadze wszystkie te wyzwania, sprostać im, a jednocześnie z odwagą i energią projektować przyszłość. Kocham moją pracę, naszą globalną branżę wydarzeń biznesowych i chcę pomóc nam w osiągnięciu sukcesu. To moja pasja!

Heike Mahmoud, chief operating officer CCH – Congress Center Hamburg
Heike Mahmoud pełni funkcję chief operating officer (COO) CCH – Congress Center Hamburg od marca 2018 roku. Jest również członkinią zarządu Hamburg Messe und Congress. Ukończyła studia wyższe na kierunkach administracja biznesowa i marketing. Z branżą spotkań związana jest od niemal 30 lat. W 2006 roku zdobyła tytuł „Certified Meeting Professional” (CMP). W 2015 roku amerykański magazyn „Meetings & Conventions” zaliczył ją do 25 najbardziej wpływowych kobiet w branży na świecie. W maju 2019 roku Heike Mahmoud wygrała Paul Flackett IMEX Academy Award. Zaledwie kilka miesięcy później, w listopadzie 2019 roku, zdobyła JMIC Profile and Power Award w uznaniu jej wybitnych osiągnięć jako rzeczniczki branży i działalności skierowanej na promocję przemysłu spotkań wśród młodyc talantów, stajć się tym samym przykładem dla kobiet zajmujących wysokie i wpływowe stanowiska.  
Heike Mahmoud rozpoczęła swoja karierę w sektorze spotkań w 1993 roku jako Professional Congress Organizer. W 1998 rozpoczęła pracę jako sales and marketing manager w Estrel Berlin – największym europejskim komplesie hotelowo-konferenycjnym. Następnie dołączyła do visitBerlin jako director conventions, gdzie rozwijała Berlin Convention Office (BCO), którym zarządzała od 2001 aż do przyjęcia propozycji pełnienia obecnej funkkcji w CCH. W czasie jej kierowania berlińskim convention bureau (2001 – 2017) stolica Niemiec stała się jednym z najważniejszyc na świecie ośrodków kongresowo-konferencyjnych, z wciąż rosnącą pozycją w lobalnym rankinu ICCA.  
Działa aktywnie w licznych stowarzyszeniach, instytucjach i organizacjach światowego przemysłu spotkań. Jest członkinią MPI, PCMA, Site, Rotary, jest ambasadorką The Iceberg – Legacies of Business Events of JMIC (Joint Meetings Industry Council).

dr hab. Krzysztof Celuch – adiunkt na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz pełnomocnik rektora ds. współpracy z otoczeniem biznesem w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie, prof. SGTiH, prezes Celuch Consulting. Profesor na Uniwersytetach w Austrii, Francji, USA i Chinach oraz trener i coach (CMM, CITE, CIS, HMCC, CED).
Przewodniczący jury konkursu MP Power Awards® oraz członek kapituły nagrody MPI RISE Award (USA). Specjalizuje się w przemyśle spotkań, przywództwie, event marketingu i zarządzaniu wydarzeniami.
Krzysztof pomaga organizacjom, instytucjom i przedsiębiorstwom w obszarach zarządzania, komunikacji i projektowania biznesu, w szczególności w odniesieniu do budowania przewagi konkurencyjnej i przemysłu spotkań.

Cykl Celuch pyta… She means business…
Krzysztof Celuch prowadzi rozmowy z przedstawicielkami międzynarodowego rynku spotkań, które w swoich często bardzo specjalistycznych sektorach branży osiągnęły sukces. Jaka jest ich strategia i jakimi wartościami kierują się w biznesie? Co stanowi największe wyzwania? Jaka jest branża w ich oczach? Jaki ich specjalizacja ma wpływ na rozwój rynku.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl