Ksenija Polla: Potrzebujemy równowagi i empatii

Ksenija Polla  i Krzysztof Celuch w cyklu She Means Business...
Na zdjęciu: Ksenija Polla i Krzysztof Celuch w cyklu She Means Business...

„Wierzę, że nasza branża, a zwłaszcza spotkania stowarzyszeń i organizatorzy spotkań, mogą przyczynić się do bardziej zrównoważonego rozwoju destynacji”.Ksenija Polla, regional director North America, International Congress and Convention Association (ICCA), odpowiada na pytania Krzysztofa Celucha w cyklu „She means business…”.

Krzysztof Celuch: She Means Business – oznacza…?

Ksenija Polla: Wiemy, że platforma „She Means Business” założona przez Grupę IMEX i magazyn branżowy TW, jest forum, które ma wzmocnić pozycję liderek naszej branży. Dla mnie osobiście „ She Means Business” to jasny i oczywisty ruch w naszej branży, pokazujący równość płci i inkluzywność w przemyśle spotkań. W tak wielu innych obszarach pozycja liderek jest o wiele słabsza od pozycji liderów – mężczyzn, a przemysł spotkań jest pionierem w dążeniu do równości płci, „She Means Business” to namacalny przejaw tego trendu.

KC: Branża spotkań w Twoich oczach w najbliższych 24 miesiącach…

KP: Mam bardzo postępowe poglądy i naprawdę wierzę, że nasza branża, a zwłaszcza spotkania stowarzyszeń i organizatorzy spotkań, mogą przyczynić się do bardziej zrównoważonego rozwoju destynacji. Stowarzyszeniom brakowało areny wymiany wiedzy i możliwości pobudzenia innowacji i badań. Potrzebujemy wydarzeń, które nie tylko wspierają ekonomicznie cały ekosystem, ale także nasze prosperowanie, rozwój jako społeczeństwa. Moim zdaniem musimy przyjąć ten sposób myślenia, zmienić narrację i wspólnie pracować nad tym, aby władze, rządy, przedsiębiorstwa i wszystkie zainteresowane strony poparły ten wysiłek.

KC: Twoje cele biznesowe i plany, pomysły na 2023?

KP: ICCA właśnie uruchomiła nowy program certyfikacji, który zaspokaja ogromne zapotrzebowanie rynku. Po pierwsze dlatego, że ma prawdziwie globalny charakter, a po drugie dlatego, że obejmuje tematy horyzontalnie we wszystkich różnych sektorach branży. Pracując przez ostatnie dwa lata nad rozwojem tego programu, widzę, jak wyjątkowe i świeże są to treści. Widzę w tym programie doskonałą okazję do szybkiego przekwalifikowania nowej generacji profesjonalistów zajmujących się spotkaniami. Z drugiej strony, program wspiera ciągłą innowacyjność wśród doświadczonych praktyków, przygotowuje nas do wprowadzania nowych rozwiązań, większej elastyczności, która może być potrzebna w odpowiedzi na nadchodzące wyzwania. Moim marzeniem jest dotarcie do wszystkich zakątków globu i stworzenie lepszego zrozumienia i standaryzacji poziomu usług w branży.

KC: Twoje największe osobiste wyzwanie w nadchodzących miesiącach.

KP: Prawdopodobnie coś, z czym wszyscy obecnie się borykają, a mianowicie utrzymanie talentów i rozwój pracowników. Podczas pandemii granice między pracą a życiem prywatnym zostały zatarte i dziś wszyscy oczekują, że to się utrzyma. Mierzymy się z wypaleniem zawodowym, zdrowie i dobre samopoczucie są na pierwszym miejscu. Ja, osobiście, pracuję nad znalezieniem właściwej równowagi dla siebie i zespołu. Empatia jest kluczem do dalszej drogi!

Ksenija Polla, regional director North America, International Congress and Convention Association (ICCA).
Od prawie 30 lat pracuje w obszarze międzynarodowych spotkań stowarzyszeń, a jej doświadczenie obejmuje rekrutację członków organizacji i współpracę z nimi, rozwój organizacji i produktu, zarządzanie wydarzeniami, sprzedaż, marketing i rozwój relacji. Z ICCA związana jest od 1977 roku. Wcześniej pracowała jako Congress Executive w Zagreb Convention Bureau i chorwackim biurze podróży Generalturist. Jest absolwentką filologii niemieckiej i filozofii na Uniwersytecie z Zagrzebiu.

dr hab. Krzysztof Celuch – adiunkt na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz pełnomocnik rektora ds. współpracy z otoczeniem biznesem w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie, prof. SGTiH, prezes Celuch Consulting. Profesor na Uniwersytetach w Austrii, Francji, USA i Chinach oraz trener i coach (CMM, CITE, CIS, HMCC, CED).
Przewodniczący jury konkursu MP Power Awards® oraz członek kapituły nagrody MPI RISE Award (USA). Specjalizuje się w przemyśle spotkań, przywództwie, event marketingu i zarządzaniu wydarzeniami.
Krzysztof pomaga organizacjom, instytucjom i przedsiębiorstwom w obszarach zarządzania, komunikacji i projektowania biznesu, w szczególności w odniesieniu do budowania przewagi konkurencyjnej i przemysłu spotkań.

Cykl Celuch pyta… She means business…
Krzysztof Celuch prowadzi rozmowy z przedstawicielkami międzynarodowego rynku spotkań, które w swoich często bardzo specjalistycznych sektorach branży osiągnęły sukces. Jaka jest ich strategia i jakimi wartościami kierują się w biznesie? Co stanowi największe wyzwania? Jaka jest branża w ich oczach? Jaki ich specjalizacja ma wpływ na rozwój rynku.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl