Sus Nygaard: Wierzę w wartość wydarzeń na żywo

Sus Nygaard i Krzysztof Celuch w cyklu She Means Business...
Na zdjęciu: Sus Nygaard i Krzysztof Celuch w cyklu She Means Business...

„Organizatorzy muszą w większym stopniu skoncentrować się na tym, aby uczestnik miał poczucie, że wydarzenie na żywo jest wartościowe. Warte kosztów czasu poza domem, warte kosztów podróży i, co ważne, warte kosztów emisji dwutlenku węgla”. Sus Nygaard, international senior sales manager, Bella Center Copenhagen, odpowiada na pytania Krzysztofa Celucha w cyklu „She means business…”.
 
Krzysztof Celuch: She Means Business – oznacza…?
 
Sus Nygaard: Oznacza, że kobiety są ważne na wszystkich poziomach biznesu. Kobiety powinny mieć swobodę i równe szanse zarówno w wypowiadaniu swojej opinii, jak i w prowadzeniu swojej kariery, opartej o własne dążenia i ambicje. W niektórych krajach wciąż nie jest to możliwe, często kobiety muszą wybierać albo macierzyństwo, albo kariera. Uważam, że równowaga pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym powinna w równym stopniu dotyczyć obu płci. Chociaż SheMeansBusiness nie oznacza, że kobiety mają zajmować stanowiska ze względu na płeć, kwalifikacje zawodowe zawsze powinny być na pierwszym miejscu.
 
KC: Branża spotkań w Twoich oczach w najbliższych 24 miesiącach…

SN: Kilka miesięcy temu powiedziałbym „boom”, ale teraz recesja znów wyhamowuje nasze działania i być może znowu będziemy musieli trochę zwolnić. Niemniej jednak mocno wierzę w wartość wydarzeń na żywo. Warto poświęcić więcej czasu i zorganizować dobry networking, co jest główną zaletą wydarzeń na żywo, a czego brakuje wydarzeniom wirtualnym. Organizatorzy muszą w większym stopniu skoncentrować się na tym, aby uczestnik miał poczucie, że wydarzenie na żywo jest wartościowe. Warte kosztów czasu poza domem, warte kosztów podróży, i, co ważne, warte kosztów emisji dwutlenku węgla. Wierzę, że to drugie będzie coraz ważniejsze dla młodego pokolenia.
 
KC: Twoje cele biznesowe i plany, pomysły na 2023?
 
SN: W Bella Centre Copenhagen, tak jak dotychczas, będziemy koncentrować się na organizowaniu ważnych spotkań stowarzyszeń, dużych spotkań korporacyjnych oraz targów i pokazów w branżach: modowej, motoryzacyjnej, IT czy medycznej. Nowym ekscytującym rynkiem, zarówno lokalnie, jak i globalnie, jest gaming. Bella Center i nowa Bella Arena angażują się bardzo mocno w działania na rzecz lokalnego rynku. Na przykład teraz nasze przestrzenia pracują jako strefa kibica, w której Duńczycy oglądają mistrzostwa świata w piłce nożnej. To zupełnie inny typ uczestników w naszym obiekcie!
Moim marzeniem jest, abyśmy mogli realizować nasze motto „Hosting Moments that Matter”, bez względu na to, czy jest to kongres medyczny, duża impreza na 5000 osób, strefa kibica czy lokalny, pchli targ.
 
KC: Twoje największe osobiste wyzwanie w nadchodzących miesiącach.
 
SN: Moim osobistym wyzwaniem będzie pracować mniej. Chcę sprawdzić, czy czterodniowy tydzień pracy jest możliwy. Czy da się w takim czasie działać efektywnie i wypracować lepszą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Dodatkowym osobistym wyzwaniem będzie wtedy „odpuścić”, a nie brać we wszystkim udziału. Jestem trochę uzależniana id informacji i zawsze mam jakieś FOMO (fear of missing out – przy. red.), gdy dzieją się wydarzenia branżowe. Zawsze się martwię, że przegapię ważne wiadomości i trendy branżowe, albo nie spotkam moich przyjaciół, których poznałam dzięki tej branży!
 
Sus Nygaard, international senior sales manager, Bella Center Copenhagen
Przez ponad 20 lat pracowała dla Scandinavian Airlines, koncentrując się na wydarzeniach biznesowych. Była zaangażowana w rozwój programu SAS i Star Alliance Conventions Plus oraz reprezentowała Scandinavian Airlines w zarządzie Meetingplace Wonderful Copenhagen (CVB). Przez cztery lata zasiadała w zarządzie ICCA jako przewodnicząca sektora transportu. Zaangażowanie i sieć ICCA utrzymuje się w jej nowej roli
Od 2014 roku związana jest z Bella Centre Copenhagen – największym centrum kongresowym Skandynawii. Cały czas zaangażowana jest w działalność w ICCA. W z Bella Centre Copenhagen odpowiada za kluczowych klientów, współpracę ze stowarzyszeniami, przeprowadzanie inspekcji i zawieranie umów. Sus jest bardzo wielką fanką przemysły spotkań, bierze udział w wielu wydarzeniach branżowych, budując międzynarodowe branżowe kontakty.
Przerwę letnią spędza wraz ze swoim mężem na żaglówce, a urlop zimowy – na nartach zjazdowych.

dr hab. Krzysztof Celuch – adiunkt na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, prorektor Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie, prof. SGTiH, prezes Celuch Consulting. Profesor na Uniwersytetach w Austrii, Francji, USA i Chinach oraz trener i coach (CMM, CITE, CIS, HMCC, CED).
Przewodniczący jury konkursu MP Power Awards® oraz członek kapituły nagrody MPI RISE Award (USA). Specjalizuje się w przemyśle spotkań, przywództwie, event marketingu i zarządzaniu wydarzeniami.
Krzysztof pomaga organizacjom, instytucjom i przedsiębiorstwom w obszarach zarządzania, komunikacji i projektowania biznesu, w szczególności w odniesieniu do budowania przewagi konkurencyjnej i przemysłu spotkań.

Cykl Celuch pyta… She means business…
Krzysztof Celuch prowadzi rozmowy z przedstawicielkami międzynarodowego rynku spotkań, które w swoich często bardzo specjalistycznych sektorach branży osiągnęły sukces. Jaka jest ich strategia i jakimi wartościami kierują się w biznesie? Co stanowi największe wyzwania? Jaka jest branża w ich oczach? Jaki ich specjalizacja ma wpływ na rozwój rynku.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl