Joanna Preisner: Spotkanie biznesowe w lesie…, dlaczego to dobry pomysł?

Joanna Preisner – właścicielka Hotelu Bacówka Radawa & SPA****, Wioski Wakacyjnej w Radawie oraz domu wypoczynkowego Modern Forest House
Na zdjęciu: Joanna Preisner – właścicielka Hotelu Bacówka Radawa & SPA****, Wioski Wakacyjnej w Radawie oraz domu wypoczynkowego Modern Forest House

„Idealnym miejscem do organizacji takich spotkań jest Radawa. Niewielka miejscowość w województwie podkarpackim, która słynie z bujnej roślinności oraz bogatego w jod powietrza. Na jej terenie znajdują się ponadto trzy niepowtarzalne obiekty...”. Rozmawiamy z Joanną Preisner, właścicielką Hotelu Bacówka Radawa & SPA****, Wioski Wakacyjnej w Radawie oraz domu wypoczynkowego Modern Forest House.
 
Utarło się, że spotkanie biznesowe powinno odbywać się pod krawatem. To oczywiście klasyka, która doskonale sprawdza się w wielu sytuacjach. Czasami warto jednak przełamać schemat i podejść do tematu nieszablonowo. Bo czy można przedyskutować warunki kontraktu w jacuzzi pod nocnym gołym niebem i nie dojść do porozumienia?

Joanna Preisner: Jasne, to dość specyficzny (chociaż nie nierealny!) przykład. Każde spotkanie biznesowe należy skroić idealnie pod biorących w nim udział uczestników i nie zawsze można pozwolić sobie na taką bezpośredniość. Nie chodzi jednak o to, aby zawsze rzucać się w wir spontaniczności. Można przecież zorganizować wszystko tak, aby było i niebanalnie, i elegancko. Ostatecznie celem jest przecież to, aby spotkanie biznesowe przyniosło pożądany efekt. A nieszablonowe podejście może w tym wszystkim pomóc.
 
Dobre nastawienie kluczem owocnych rozmów?

JP: Rozmowy przy obiedzie to standard. Każdy wytrawny negocjator doskonale wie, że po posiłku ludzie łatwiej dochodzą do porozumienia. Potwierdzają to zresztą badania naukowców z Uniwersytetu Cornell. Wykazali oni, że osoby głodne są bardziej roszczeniowe i wykazują postawę konfrontacyjną. To nic zaskakującego – można wręcz powiedzieć, że eksperymenty potwierdziły prawdę, która była znana od dawna.
Zastanawiam się tylko, dlaczego z tej wiedzy nie wyciągamy dalszych wniosków. Dla wszystkich jasne jest przecież, że chętniej zgadzamy się z osobami, które zwyczajnie lubimy. Zrelaksowani będziemy unikać konfliktów. O obie te kwestie należy więc odpowiednio zadbać. Właśnie dlatego negocjacje warto poprzedzić wypoczynkiem i relaksem oraz stworzyć taką atmosferę spotkania, która sprzyjać będzie nawiązaniu bliższych międzyludzkich relacji.
 
Jak to wszystko zorganizować?

JP: Odnoszę wrażenie, że wciąż nie doceniamy mocy natury. Niby dużo się o tym mówi, ale jej potencjał bywa ograniczony wyłącznie do obszaru turystyki i wypoczynku. A przecież można skorzystać z uroków przyrody również w kontekście spotkań biznesowych. Wystarczy wybrać kompleks turystyczny, który na to pozwoli.
Oczywiście nie chodzi o to, aby w rozkładzie dnia sztywno wyznaczyć godzinę w jacuzzi czy na basenie, byle tylko wszyscy kontrahenci zażyli relaksu. Nic na siłę. Warto pamiętać, że najlepsze wyniki sprzedażowe osiągają ci, którzy opowiadają swobodnie o produkcie, sprawiając przy tym wrażenie, jakby wcale nie chcieli go sprzedać. Nikt nie lubi, jak próbuje się mu coś wcisnąć.
Zamiast tego można zawczasu zaproponować miejsce spotkania oraz poprosić uczestników o zarezerwowanie całego dnia. Następnie przedstawić harmonogram, który uwzględni spotkanie w nieco późniejszych godzinach – po obiedzie lub kolacji. Przy tym opowiedzieć o lokalnych atrakcjach czy ofercie hotelu. Nie zaszkodzi rzucić niezobowiązująco: „my pewnie rano pójdziemy na spacer po lesie, a potem wyskoczymy do sauny. Może więc się gdzieś w międzyczasie spotkamy”. To subtelna sugestia, która jednocześnie zostawia wszystkim wolną rękę.
 
Spotkanie biznesowe? Kierunek Radawa

JP: Idealnym miejscem do organizacji takich spotkań jest Radawa. Jest to niewielka miejscowość w województwie podkarpackim, która słynie z bujnej roślinności oraz bogatego w jod powietrza. Na jej terenie znajdują się ponadto 3 niepowtarzalne obiekty – Hotel Bacówka Radawa & SPA****, Wioska Wakacyjna oraz Modern Forest House (dom pośrodku lasu).
Ich szeroka oferta pozwala na organizację zindywidualizowanego, dedykowanego spotkania biznesowego o różnej specyfice. Piękno lokalnej przyrody, smaczne jedzenie serwowane przez nagradzaną restaurację Ferula, estetyczne wnętrza oraz oferta wypoczynkowa sprawią, że będą to najbardziej sprzyjające okoliczności do prowadzenia owocnych rozmów. Pracownicy obiektów mogą ponadto zorganizować dodatkowe atrakcje, które jeszcze bardziej wzbogacą spotkanie. A wszystko po to, aby móc w toku rozmów osiągnąć zakładane cele.
 
I warto spojrzeć na to w ten nieszablonowy sposób. Bo chociaż Bacówka jest kojarzona przede wszystkim jako hotel dla rodzin z dziećmi czy podkarpackie spa, to ma spory potencjał w zakresie organizacji eventów, szkoleń czy integracji. Nasze możliwości są ogromne, a ograniczyć może nas jedynie budżet organizatora. Wydarzenia przez nas organizowane to oferty szyte na miarę, dzięki czemu konferencje, wyjazdy integracyjne czy spotkania biznesowe nigdy nie są u nas nudne i sztampowe!
Myśląc więc o tym, aby następnym razem pozytywnie zaskoczyć partnerów biznesowych, warto mieć w pamięci Radawę. Można tu bowiem nie tylko odpocząć, ale i zadbać o budowanie satysfakcjonujących zawodowych relacji. Zdecydowanie warto spróbować!
 
Joanna Preisner – właścicielka Hotelu Bacówka Radawa & SPA****, Wioski Wakacyjnej w Radawie oraz domu wypoczynkowego Modern Forest House. Autorka bloga Mama Hotelarz oraz artykułów eksperckich na łamach branżowej prasy hotelarskiej.

ARTYKUŁ PARTNERA

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl