Chandra Allison: Głos przy stole powinny mieć różnorodne talenty

Chandra Allison gościem cyklu Celuch pyta… She means business…
Na zdjęciu: Chandra Allison gościem cyklu Celuch pyta… She means business…

Musimy wyjść poza naszą strefę komfortu i podejmować ryzyko, które w danej chwili może wydawać się niewygodne, ale na dłuższą metę przyspieszy naszą karierę i wpłynie na nasze życie. Nasz zespół kierowniczy ds. sprzedaży składa się w 60 proc. z kobiet i jestem dumna, że nasza firma wspiera talenty. Jako liderzy musimy zmieniać naszą kulturę.
Chandra Allison, senior vice president of sales, The Venetian Resort and Sands Expo & Convention Center w Las Vegas, chairwoman MPI Foundation, odpowiada na pytania Krzysztofa Celucha w cyklu „She means business…”.


Krzysztof Celuch: She Means Business - czyli…?

Chandra Allison: Dla mnie She Means Business polega na wspieraniu kobiet we wszystkich obszarach działalności. Jako kobiety w biznesie musimy wzmacniać słabnącą dyskusję o sobie i normach społecznych, które zwykle nas powstrzymują. Musimy wyjść poza naszą strefę komfortu i podejmować ryzyko, które w danej chwili może wydawać się niewygodne, ale na dłuższą metę przyspieszy naszą karierę i wpłynie na nasze życie. Jestem zaszczycona, że mogę być mentorem i inspirować niesamowitą grupę liderów oraz zmieniać naszą kulturę. Nasz zespół kierowniczy ds. sprzedaży składa się w 60 proc. z kobiet i jestem dumna, że nasza firma wspiera talenty, dając właśnie różnorodnym talentom głos przy stole.

KC: Branża eventowa w Twoich oczach w najbliższych 24 miesiącach?

CA: Ta pandemia wiele nas nauczyła, ale potwierdziła to, co zawsze wiedzieliśmy, że nic nie zastąpi bezpośrednich spotkań. Wartość osobistego spotkania i ludzkie pragnienie łączenia się wykracza poza spotkania wirtualne. Państwa, miasta i regiony oraz specjaliści ds. spotkań ciężko pracują, aby zapewnić, że spotkania i wydarzenia wrócą bezpiecznie. Nasza branża jest prężna i chociaż w tej chwili sytuacja ją znacząco spowolniła, wierzę, że w ciągu najbliższych 24 miesięcy zobaczymy, że branża wydarzeń wraca do normy.

KC: Jakie jest dla Ciebie największe wyzwanie XXI wieku?

CA: Świat zmienia się w tempie, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliśmy. Niezależnie od tego, czy jest to sytuacja zawodowa – w której krajobraz biznesowy został zakłócony praktycznie z dnia na dzień – czy też znalezienie równowagi w życiu – musimy starać się znaleźć poczucie spokoju i harmonii wśród tych zmian. Jako liderzy w naszej branży musimy pracować nad identyfikacją potrzeb i luk, aby zapewnić silne ożywienie, ale nie tylko teraz, w tym momencie. Musimy również starać się chronić przyszłe pokolenia przed zmiennością, której doświadczyliśmy, wykorzystując to, czego się nauczyliśmy. Musimy się wzajemnie wspierać, jednocześnie rozumiejąc nasze wyzwania. Osobiście najbardziej pasjonuję się byciem wzorem dla moich córek. Pokazuję moim dziewczynom, że możesz zrobić wszystko, ale nie wszystko na raz. Musisz znaleźć równowagę między udaną karierą zawodową, byciem matką, żoną i dbaniem o siebie, a ale w kontekście tych wszystkich szybkich zmian, aby żyć życiem, które uczyni cię najbardziej szczęśliwym.

KC: Zbieranie funduszy i MPI Foundation – Twoja pasja? Co najbardziej lubisz w tej działalności?

 

CA: Trochę czasu i wysiłku z dnia codziennego inwestuje właśnie w to działanie, a jest tego więcej niż myślisz. Ta branża dostarczyła mi wielu niesamowitych możliwości. Wpływ, jaki MPI wywarł na moją karierę i siła połączeń, które stworzyłem dzięki temu stowarzyszeniu, jest bezcenna. Moja pozycja w MPI Foundation pozwoliła mi zwiększyć świadomość istnienia fundacji, dając naszej społeczności możliwość odwzajemnienia się. Współpraca z innymi liderami branży, którzy podzielają tę samą pasję, i pomaganie w rozwoju naszej branży poprzez wzmacnianie działających w niej ludzi, są niezwykle satysfakcjonujące.

Chandra Allison, senior vice president of sales, The Venetian Resort and Sands Expo & Convention Center w Las Vegas, chairwoman MPI Foundation

Funkcję senior vice president of sales w The Venetian Resort and Sands Expo & Convention Center objęła w listopadzie 2016 roku. Jest odpowiedzialna za strategię sprzedaży i marketingu oraz rozwój segmentów MICE i leisure oraz partnerstwa dystrybucyjne. Chandra ma ponad 20-letnie doświadczenie w sprzedaży, marketingu i zarządzaniu, które zdobyła na kierowniczych stanowiskach w sprzedaży (od 2004 roku). Jako liderka pasjonująca się spotkaniami, Chandra poświęca swój czas na działania wolontariackie, w szczególności edukację i działania na rzecz bufowania pozycji branży. Od 2010 roku zasiada w zarządzie Fundacji Meeting Professionals International, a obecnie jest przewodniczącą Global Board of Trustees (GBOT) Meeting Professionals International Foundation, Komitetu Wykonawczego i Międzynarodowej Rady Powierniczej. Ponadto zasiada w zarządzie US Travel Board of Director i komisji audytu finansowego, a także w Radzie Meetings Mean Business Coalition.

 

dr Krzysztof Celuch – adiunkt na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz pełnomocnik rektora ds. współpracy z otoczeniem biznesem w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie, prezes Celuch Consulting. Profesor na Uniwersytetach w Austrii, Francji, USA i Chinach oraz trener i coach (CMM, CITE, CIS, HMCC, CED).
Przewodniczący jury konkursu MP Power Awards® oraz członek kapituły nagrody MPI RISE Award (USA). Specjalizuje się w przemyśle spotkań, przywództwie, event marketingu i zarządzaniu wydarzeniami.
Krzysztof pomaga organizacjom, instytucjom i przedsiębiorstwom w obszarach zarządzania, komunikacji i projektowania biznesu, w szczególności w odniesieniu do budowania przewagi konkurencyjnej i przemysłu spotkań.

W cyklu Celuch pyta… She means business… Krzysztof Celuch prowadzi rozmowy z przedstawicielkami międzynarodowego rynku spotkań, które w swoich często bardzo specjalistycznych sektorach branży osiągnęły sukces. Jaka jest ich strategia i jakimi wartościami kierują się w biznesie? Co stanowi największe wyzwania? Jaka jest branża w ich oczach? Jaki ich specjalizacja ma wpływ na rozwój rynku.
Celuch pyta… She means business 

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl