Anna Çoban: Łączę doświadczenie prawnicze z wyjątkową wiedzą na temat branży targowej i eventowej

Rozmowa z mecenas Anną Çoban, która prowadzi Kancelarię Adwokacką Coban Legal, świadczącą obsługę prawną klientów z branży targowej i eventowej.

Pani Mecenas, dlaczego zdecydowała się Pani po tylu latach odejść z Ptak Warsaw Expo?
Anna Çoban: Do decyzji tej dojrzewałam od dłuższego czasu, bo bardzo ciężko było zostawić coś, co przez ostatnich 5 lat z takim zaangażowaniem budowałam. Jednakże, kryzys to czas zmian i weryfikacji, a ja poczułam, że w Ptak Warsaw Expo zrobiłam już to, co miałam zrobić, a teraz czas ruszyć dalej i rozwijać się w swoim zawodzie.

Jak Pani podsumuje te pięć lat współpracy?
: Pracę w Ptak Warsaw Expo zaczynałam jako prawnik (in-house lawyer). Następnie zostałam Dyrektorem Działu Prawnego, by później całkowicie skupić się na targach. Zarządzałam działem wsparcia sprzedaży, osobiście prowadziłam niektóre projekty targowe, zajmowałam się działem najmu współpracującym z organizatorami zewnętrznymi, stworzyłam dział odwiedzających oraz dział zagraniczny, który w ciągu niespełna dwóch lat odniósł ogromne sukcesy i nawiązał współpracę nie tylko z agentami przywożącymi wystawców zagranicznych, ale również z największymi organizatorami targów międzynarodowych. W końcu zostałam Dyrektor Generalną.

Był to zatem czas wytężonej pracy jako managera i prawnika, i jednocześnie współtworzenia oferty targowej?
: Właściciele oraz Zarząd Ptak Warsaw Expo dali mi szansę na rozwój i zdobycie doświadczenia w branży, której mogłam uczyć się od podszewki. Nauczyłam się bardzo wiele na temat biznesu, prowadzenia firmy, zarządzania ludźmi i projektami, a przede wszystkim bardzo dużo o branży targowej. Zaczęłam pracę w Ptak Warsaw Expo, gdy tylko powstało Expo, czyli prawie 5 lat temu. Wtedy były to dwie czy trzy imprezy targowe. W 2020 r., przed wybuchem pandemii, zaplanowanych było prawie 50 imprez, a w przygotowaniu było kolejnych 50 projektów. Jestem dumna, że byłam tego częścią. Uważam, że Polska ma ogromny potencjał targowy i eventowy, i jest swoistą bramą na tę część Europy.

Jakie ma Pani plany na przyszłość?
: Po rezygnacji ze stanowiska Dyrektor Generalnej w Ptak Warsaw Expo skupiam się na rozwijaniu mojej kancelarii adwokackiej Coban Legal. Nie odeszłam jednak z branży targowej i eventowej całkowicie, ponieważ moja kancelaria prowadzi obsługę prawną klientów z tej branży.
Mam wyjątkową wiedzę na temat branży targowej i eventowej oraz różnych jej aspektów, w tym prawnych. Przez wiele lat przygotowywałam umowy, prowadziłam negocjacje na szczeblu krajowym i międzynarodowym, co daje mi unikalne spojrzenie na biznes, w tym w szczególności na targi. Jestem cały czas na bieżąco z tym, co się dzieje w Polsce i na świecie w tej branży. Z zainteresowaniem przyglądam się, jak targi i eventy powoli wracają do życia i jestem pewna, że rok 2021 to będzie prawdziwy bum w tym zakresie. Chciałabym wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie prawnicze, oferując klientom to, na czym im zależy. Klient przedstawia cel biznesowy, a prawnik musi znaleźć jak najbardziej odpowiednią drogę do tego celu. Jako specjalista w tej dziedzinie, a jednocześnie niezależny adwokat, prowadzący swoją kancelarię, mogę zaoferować kompleksowe biznesowo-prawne wsparcie dla branży targowej. Moja kancelaria zapewnia również obsługę prawną dla agencji eventowych.

Anna Çoban

Adwokat
Kancelaria Adwokacka Coban Legal
e-mail: a.coban@cobanlegal.pl
tel.: +48 728 989 211
www.cobanlegal.pl

 

ARTYKUŁ PARTNERA

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl