Carina Bauer: She Means Business to pomoc w podniesieniu głosu kobiet

Carina Bauer gościem cyklu Celuch pyta… She means business…
Na zdjęciu: Carina Bauer gościem cyklu Celuch pyta… She means business…

„Ta branża składa się w 75 proc. z kobiet, ale które nadal są niedostatecznie reprezentowane na szczeblu kierowniczym”.

 


Carina Bauer, CEO IMEX Group, organizującej międzynarodowe targi przemysłu spotkań IMEX oraz nowy wirtualny projekt PlanetIMEX, odpowiada na pytania Krzysztofa Celucha w cyklu „She means business…”.


Krzysztof Celuch: She Means Business - oznacza…?

Carina Bauer: Możliwość świętowania roli kobiet w branży, zainspirowania ludzi niesamowitymi osiągnięciami innych (w branży i poza nią) oraz pomoc w podniesieniu głosu kobiet w branży, która składa się w 75 proc. z kobiet, ale które nadal są niedostatecznie reprezentowane na szczeblu kierowniczym.

KC: Przemysł spotkań w Twoich oczach?

CB: Z osobistego punktu widzenia - to mój dom i miejsce, w którym tysiące niesamowicie ciepłych i kreatywnych ludzi współpracują i wspierają się nawzajem.
Z perspektywy biznesowej – jest to elastyczny przyspieszacz we wszystkich sektorach gospodarki. Jest to fundamentalna część ożywienia gospodarczego dla całego świata i ja głęboko wierzę, że kiedy świat będzie mógł ponownie spotkać się osobiście i ponownie podróżować, pojawi się wielki stłumiony popyt na wydarzenia biznesowe i podróże.

KC: 2020 - rok wyzwań? Co dalej?

CB: Z pewnością rok 2020 to rok wyzwań, którego nigdy nie zapomnimy. Co dalej? Musimy wykorzystać tę możliwość do nauki, rozwijania nowych umiejętności, przemyślenia naszych formatów wydarzeń i wzajemnego wspierania się przez ten okres.

KC: PlanetIMEX - nowy format, nowe wyzwania? (więcej o PlanetIMEX)

CB: Tak – bardzo nowy i ekscytujący format. Prawdziwą krzywą uczenia się było połączenie tego i uruchomienie go w tak krótkim czasie. Ale widzimy to dopiero jako początek i to będzie ekscytujące zobaczyć, jak to się zadzieje i dowiedzieć się, jak wykorzystać to w doświadczeniach IMEX. Nowe wyzwania? - absolutnie!

 

Carina Bauer, CEO Grupa IMEX Po ukończeniu Oxford University w Wielkiej Brytanii w dziedzinie polityki, filozofii i ekonomii w 1998 r. Carina rozpoczęła karierę w branży retail i gastronomii w nowo powstałej GoodBean Coffee - rodzinnej sieci kawiarni zlokalizowanych na południu Anglii. Jako dyrektor zarządzająca była odpowiedzialna za prowadzenie firmy, która w ciągu trzech lat wzrosła do 13 sklepów i została sprzedana spółce publicznej w grudniu 2001 roku.
Zapalona narciarka, Carina cieszyła się krótką przerwą w pracy w ośrodku narciarskim we Włoszech, a następnie w 2002 r. rozpoczęła pracę w branży spotkań jako marketing & operations director targów IMEX we Frankfurcie w ramach zespołu odpowiedzialnego za stworzenie wydarzenia.
Po ekspansji marki IMEX w Ameryce w 2009 roku Carina została dyrektorem generalnym grupy IMEX. W tej roli jest odpowiedzialna za wszystkie aspekty działalności Grupy.
Przez całą karierę Carina jest aktywnym członkiem branży spotkań. Była przewodniczącą Komitetu Marketingu MPI European Meetings & Events Conference (Londyn 2008), zasiadała w zarządzie MPI UK Chapter, MPI International Multicultural Committee oraz w Global and Advocacy Taskforces stowarzyszenia PCMA. Obecnie jest prezesem Fundacji SITE i zasiada w radzie AEO.
Carina mieszka na południowym wybrzeżu Wielkiej Brytanii, w pobliżu biura Grupy IMEX w Brighton, zwanego „London-by-the-Sea” ze względu na kosmopolityczny charakter i kulturę młodzieżową.
Uwielbia spędzać czas z rodziną (jest matką dwóch chłopców), wspina się i jeździ na nartach, kiedy tylko może, trafia na stoki z przyjaciółmi i rodziną.
Mentor roku 2019 i 2020 dFast Forward 15 – program mentorski dla kobiet w branży hospitality i organizacji wydarzeń. Wśród nagród i tytułów, które zdobyła są także m.in. : Smart Women in Meetings Award 2018 i 2019, jedna z 25 najbardziej wpływowych osób w branży spotkań (Successful Meetings Magazine, 2015-2017), One of the Top 25 Women in the Meetings Industry (M&C Magazine, 2015-2016), jedna z 25 najbardziej wpływowych osób w branży motywacyjnej (Northstar Meetings Group, 2018), Spirit of Collaboration Award, Timothy S Y Lam, Spirit of Hospitality Awards 2018, Inspirational Women Award (ICCA 2018).


dr Krzysztof Celuch – adiunkt na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz pełnomocnik rektora ds. współpracy z otoczeniem biznesem w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie, prezes Celuch Consulting. Profesor na Uniwersytetach w Austrii, Francji, USA i Chinach oraz trener i coach (CMM, CITE, CIS, HMCC, CED).
Przewodniczący jury konkursu MP Power Awards® oraz członek kapituły nagrody MPI RISE Award (USA). Specjalizuje się w przemyśle spotkań, przywództwie, event marketingu i zarządzaniu wydarzeniami.
Krzysztof pomaga organizacjom, instytucjom i przedsiębiorstwom w obszarach zarządzania, komunikacji i projektowania biznesu, w szczególności w odniesieniu do budowania przewagi konkurencyjnej i przemysłu spotkań.

W cyklu Celuch pyta… She means business… Krzysztof Celuch prowadzi rozmowy z przedstawicielkami międzynarodowego rynku spotkań, które w swoich często bardzo specjalistycznych sektorach branży osiągnęły sukces. Jaka jest ich strategia i jakimi wartościami kierują się w biznesie? Co stanowi największe wyzwania? Jaka jest branża w ich oczach? Jaki ich specjalizacja ma wpływ na rozwój rynku.
Celuch pyta… She means business – pierwszy wtorek miesiąca

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl