Aoife Delaney: Mój cel to „build back better”

Aoife Delaney gościem cyklu Celuch pyta… She means business…
Na zdjęciu: Aoife Delaney gościem cyklu Celuch pyta… She means business…

Odbudowa branży spotkań zajmie trochę czasu, a rok 2021 to dopiero początek, ale ożywienie w naszej branży już nadeszło i to jest bardzo ekscytujące. Dzięki szczepionce jesteśmy teraz w miejscu, w którym możemy rozpocząć odbudowę naszej niesamowitej branży.
Aoife Delaney, director of marketing & sales, DMC Network, prezydent SITE Global oraz członek International Board of Director SITE odpowiada na pytania Krzysztofa Celucha w cyklu „She means business…”.


Krzysztof Celuch: SheMeansBusiness - czyli…?

Aoife Delaney: Dla mnie SheMeansBusiness oznacza karierę, którą się pasjonuję, wnoszenie wkładu w naszą branżę i, co najważniejsze, reprezentowanie kobiet – które są jednocześnie rodzicami – w branży spotkań.

KC: Branża eventowa w Twoich oczach w najbliższych 24 miesiącach?

AD: Niedawno ogłoszono proces szczepień i rozpoczęto jego wdrażanie, więc na szczęście jesteśmy teraz w miejscu, w którym możemy rozpocząć odbudowę naszej niesamowitej branży. Z drugiej strony, ograniczenia dla „fizycznych” spotkań i wydarzeń, które przyniósł rok 2020, pokazały nam, jak odporni jesteśmy jako branża - kto przewidziałby wartość, którą mogliśmy nadal wnosić dla naszych klientów? Wiele z tych nowych umiejętności wirtualnych i hybrydowych, które opracowaliśmy, przyniesie korzyści tylko wtedy, gdy będziemy odbudowywać spotkania. Odbudowa zajmie trochę czasu, a rok 2021 to dopiero początek, ale ożywienie w naszej branży już nadeszło i to jest bardzo ekscytujące!

KC: Jako prezes SITE, jakie są Twoje cele, pomysły, marzenia?

AD: Mam szczęście, że SITE miało przez lata tak wielu silnych liderów, ostatnio z Jenn Glynn na czele, i że obejmuję prezydencję w Stowarzyszeniu, które ma bardzo mocną pozycję.
Zaktualizowaliśmy regulaminy, które odzwierciedlają obecne czasy. Mamy naprawdę doskonałą międzynarodową radę dyrektorów, a także fantastyczny zespół zarządzający, który nas wspiera. W tym roku po raz pierwszy mamy również głos następnego pokolenia reprezentowany przez młodego lidera.
Mam nadzieję, że w 2021 roku będę w stanie kontynuować sukces SITE i wspierać naszą branżę, gdy zacznie się ożywiać. W tym roku skupię się głównie na prowadzeniu SITE podczas „powrotu do zdrowia”. Ale chcę, żebyśmy zrobili to, mając na uwadze większy cel. Chcę, abyśmy skupili się na tym, jak możemy budować w myśl zasady „build back better” dla naszych członków, dla naszej branży, dla świata biznesu i dla społeczeństwa. Z myślą o celu „build back better” - kluczowymi tematami na mój rok prezydencki będzie silna, tętniąca życiem i zaangażowana społeczność oraz stabilność finansowa. Jako stowarzyszenie będziemy się rozwijać i dopasowywać wraz z kolejnymi miesiącami i sytuacją.

KC: Twoim największym osobistym wyzwaniem w 2021 roku jest…

AD: Balans. Kiedy zaczniemy odbudowywać naszą branżę w 2021 r., ważne będzie pamiętanie o tym, że w mojej karierze trzeba uwzględnić równowagę. Będąc żoną i mamą z dwójką małych dzieci, ta rola zawsze będzie priorytetem, i trzeba ją dobrze wyważyć w naszej branży i należy ją stale przypominać. Cytat, który zawsze sobie w takiej sytuacji przypominam, brzmi: „kluczem do żonglerki jest wiedzieć, że niektóre z piłek, które masz w powietrzu, są zrobione z plastiku, a inne ze szkła” – to słowa, którymi chcę żyć w 2021 roku.

Aoife Delaney, director of marketing & sales, DMC Network, prezydent elect SITE Global oraz członek International Board of Director SITE


Aoife Delaney posiada ponad 14-letnie doświadczenie w branży spotkań. Jej specjalizacją jest działalność w ramach DMC – zarówno operacyjna i sprzedażowa, jak i marketingowa czy strategiczna.
Jest aktywnym członkiem wielu stowarzyszeń branżowych, w szczególności SITE, gdzie obecnie pełni funkcję prezydenta elekta stowarzyszenia. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród branżowych, w tym nagrody Smart Women in Meetings 2016 oraz CIC Pacesetter Award 2016 za wybitne osiągnięcia i przywództwo w branży spotkań i wydarzeń.
Aoife Delaney znalazła się na liście 22 milenialsów, których warto obserwować przygotowaną przez amerkański magazyn Meetings & Conventions, została uznana za trendsettera branży spotkań przez Meetings Focus, wschodzącą gwiazdą przez brytyjski C&IT, a ostatnio otrzymała nagrodą Wise Icon Award 2020 przyznaną przez SITE Ireland.
Poza branżowe osiągnięcie Aoife Delaney to ukończeniu maratonów w Dublinie i Nowym Jorku czy zdobycie pełnych kwalifikacji instruktora jogi. Jest wielką zwolenniczką dbania o zdrowie i dobre samopoczucie, co włącza w swój napięty plan zajęć zawodowych.
 

dr Krzysztof Celuch – adiunkt na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz pełnomocnik rektora ds. współpracy z otoczeniem biznesem w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie, prezes Celuch Consulting. Profesor na Uniwersytetach w Austrii, Francji, USA i Chinach oraz trener i coach (CMM, CITE, CIS, HMCC, CED).
Przewodniczący jury konkursu MP Power Awards® oraz członek kapituły nagrody MPI RISE Award (USA). Specjalizuje się w przemyśle spotkań, przywództwie, event marketingu i zarządzaniu wydarzeniami.
Krzysztof pomaga organizacjom, instytucjom i przedsiębiorstwom w obszarach zarządzania, komunikacji i projektowania biznesu, w szczególności w odniesieniu do budowania przewagi konkurencyjnej i przemysłu spotkań.

W cyklu Celuch pyta… She means business… Krzysztof Celuch prowadzi rozmowy z przedstawicielkami międzynarodowego rynku spotkań, które w swoich często bardzo specjalistycznych sektorach branży osiągnęły sukces. Jaka jest ich strategia i jakimi wartościami kierują się w biznesie? Co stanowi największe wyzwania? Jaka jest branża w ich oczach? Jaki ich specjalizacja ma wpływ na rozwój rynku.
Celuch pyta… She means business 

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl