Orlen Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego w Arłamowie

Michał Kozak, prezes Hotelu Arłamów, i Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team, organizator Tour de Pologne
Na zdjęciu: Michał Kozak, prezes Hotelu Arłamów, i Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team, organizator Tour de Pologne

Tegoroczny Orlen Tour de Pologne Amatorów odbędzie się 10 sierpnia w Arłamowie. Jeden z najpopularniejszych amatorskich wyścigów kolarskich zostanie rozegrany na 80-kilometrowej trasie ze startem i metą w Hotelu Arłamów. Zawody odbędą się pod oficjalną nazwą Orlen Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego.

W ostatnich edycjach Orlen Tour de Pologne Amatorów (wyścig rozgrywany od 2010 roku), startowało niemal trzy tysiące zawodników. Przed rokiem, ze względu na pandemię, impreza się nie odbyła. W 2021 roku zostanie rozegrana w zupełnie nowym miejscu – Arłamowie.

- Jesteśmy bardzo dumni, że Arłamów i legendarna impreza sportowa, jaką jest Tour de Pologne, łączą siły. W swojej kilkuletniej historii Arłamów nie raz stawał się centrum polskiego sportu i tak będzie również w tym roku. Organizacja odcinka etapu wyścigu Tour de Pologne w naszym regionie, z górską premią w Arłamowie, niewątpliwe przyczyni się do promocji i pokazania walorów całego naszego regionu – powiedział Michał Kozak, prezes Hotelu Arłamów.

 - W tym roku przygotowaliśmy zupełnie nową, bardzo ciekawą trasę w niezwykle pięknym miejscu, czyli Arłamowie. To prawdziwe wyzwanie i mam nadzieję, że rywalizacja na tej trasie przyniesie uczestnikom wiele satysfakcji i sportowych emocji. Bardzo cieszę się ze współpracy z Hotelem Arłamów i jestem przekonany, że tegoroczny Orlen Tour de Pologne Amatorów będzie dla nas wszystkich wspaniałym przeżyciem – powiedział Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team, organizator Tour de Pologne.

Tegoroczny wyścig odbędzie się pod oficjalną nazwą Orlen Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego.
- Ryszard Szurkowski od samego początku był mocno związany z naszą inicjatywą wyścigu dla amatorów. Był wspaniałym ambasadorem i prawdziwym przyjacielem tego kolarskiego święta, niejednokrotnie pojawiał się w peletonie, dając przykład i motywując młodszych kolegów. Każdy mógł liczyć na jego dobre słowo, chętnie dzielił się radami dotyczącymi kolarstwa, treningu i przygotowań do Tour de Pologne Amatorów, dlatego zdecydowaliśmy się poświęcić tegoroczny wyścig właśnie Ryszardowi – dodał Czesław Lang.

Tradycją Orlen Tour de Pologne Amatorów jest to, że uczestnicy rywalizują na fragmencie trasy, na której ścigają się także kolarze zawodowi. Nie inaczej będzie w tym roku. Trasa liczy 80 kilometrów znajduje się na niej górska premia w Kalwarii Pacławskiej, a suma przewyższeń wynosi 1365 metrów.

W tym sezonie w ramach Orlen Lang Team Race odbędą się w sumie trzy wyścigi: 30 maja – Orlen Lang Team Race w Białymstoku, 10 sierpnia – Orlen Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego w Arłamowie i 25 września – Orlen Lang Team Race w Bytowie.  www.tourdepologneamatorow.pl

Zobacz Hotel Arłamów w Wyszukiwarce Obiektów MeetingPlanner.pl >>>

Zaloguj się
Dodaj swój obiekt
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Wspierają nas
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt