Nominuj Ambasadora i Mecenasa Kongresów Polskich

Zapraszamy do zgłaszania kandydatów do tytułu honorowego Ambasadora i Mecenasa Kongresów Polskich. Jest to wyróżnienie dla osób, które aktywnie promują Polskę jako miejsce organizacji spotkań i konferencji o europejskim i światowym zasięgu oraz firm i instytucji, które wspierają organizowane spotkania czy wydarzenia. Kandydatury można zgłaszać w ankiecie na stronie https://akp2021.syskonf.pl/ do 21 maja 2021 roku.

2020 rok zmienił świat spotkań branżowych na całym świecie. Z uwagi na pandemię Covid-19 światowe stowarzyszenia i organizacje, Ambasadorzy Kongresów, profesjonalni organizatorzy kongresów (PCO) musieli zareagować i dostosować sposób organizacji kongresów naukowych, które służą wymianie wiedzy i praktyki we wszystkich sektorach. Konferencje i kongresy w szybkim tempie zaczęły się odbywać w świecie wirtualnym.                           

– Z uwagi na dziejącą się na naszych oczach transformację przemysłu spotkań, tegoroczny formularz ankiety AKP również został dostosowany do nowych realiów. Dokonania kandydatów mogą teraz dotyczyć również wydarzeń zrealizowanych w Polsce online lub w formie hybrydy. Kapituła Programu AKP będzie oceniać również pozytywne efekty, jakie przyniosło wydarzenie tzw. legacy, które postrzegane są nie tylko w kontekście wpływu ekonomicznego, ale szerzej, jako efekty organizacji wydarzenia, zmieniające świat oraz destynację, w której ma miejsce wydarzenie, zmieniające podejście decydentów, a także inspirujące lokalne społeczności w niemal każdej dziedzinie ludzkiej działalności. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania kandydatów oraz śledzenia kolejnej edycji Programu AKP – powiedziała Aneta Książek, sekretarz i członek Kapituły AKP, kierownik Poland Convention Bureau POT

Warunkiem otrzymania honorowego tytułu Ambasadora Kongresów jest pozyskanie co najmniej jednego wydarzenia o skali międzynarodowej dla Polski w przeciągu ostatnich trzech lat oraz przekonanie kapituły o swoim zaangażowaniu na rzecz promocji Polski. Działalność na rzecz organizowania wydarzeń w Polsce nie może jednak wynikać bezpośrednio z obowiązków zawodowych kandydata.
– Program AKP, rozwijany od kilkunastu lat przez Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce wraz z Polską Organizacją Turystyczną – Poland Convention Bureau, jest najskuteczniejszym narzędziem  wykorzystania lokalnego potencjału intelektualnego* czyli lokalnych liderów polskich miast, będących gospodarzami międzynarodowych wydarzeń. O skuteczności tego mechanizmu przekonują się te destynacje, które świadomie i przede wszystkim umiejętnie angażują swoich liderów, aby ci stali się ambasadorami dla pozyskiwanych wydarzeń. Nie do przecenienia pozostają zasoby zintegrowanego Programu AKP, dzięki którym budowane są strategie marketingu miejsc oraz marketingu terytorialnego kreującego wizerunek i markę poszczególnych miast, a także Polski jako gospodarza wydarzeń. Dlatego z roku na rok grono uhonorowanych tytułem Ambasadora Kongresów Polskich poszerza się o kolejne wybitne postaci. Mamy nadzieję, że również w tym roku to gremium powiększy się o kolejnych zasłużonych – powiedziała Paula Fanderowska, prezes Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce

Zgodnie z Regulaminem Programu AKP prawo zgłaszania kandydatur do tytułu honorowego Ambasador Kongresów Polskich lub Mecenasa Kongresów Polskich mają jednostki organizacyjne Polskiej Akademii Nauk, uczelnie i szkoły wyższe, stowarzyszenia i organizacje naukowe, instytucje kulturalne, organizacje gospodarcze, pozarządowe i samorządowe, Polska Organizacja Turystyczna, Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce, członkowie Kapituły, miejskie/regionalne Convention Bureau, a także osoby wcześniej uhonorowane tytułem Ambasadora Kongresów Polskich.

Program Ambasadorów Kongresów Polskich jest realizowany wspólnie przez Polską Organizację Turystyczną oraz organizację pozarządową – Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce i wspierany regionalnie w ramach działań lokalnych Klubów Ambasadora. Od 1998 roku służy on promowaniu Polski, jako miejsca organizacji międzynarodowych kongresów i konferencji. Obsługę organizacyjną Programu Ambasadorów Kongresów Polskich oraz związanych z nią świadczeń prowadzi Polska Organizacja Turystyczna – Poland Convention Bureau, wspierana przez Kapitułę Programu AKP, obejmującą grupę wybitnych osobistości z polskiego świata nauki, gospodarki i kultury. Co roku ze zgłoszonych kandydatur Kapituła Programu AKP nominuje maksymalnie 20 nowych Ambasadorów.
Tegorocznych wyróżnionych poznamy podczas uroczystej gali, która planowana jest późną jesienią w Gdyni.

* https://www.meetingplanner.pl/artykuly/publicystyka/1049867-Paula-Fanderowska-Miejsce-polskich-liderow-intelektualnych-w-globalnych-stowarzyszeniach-czyli-o-tym-ze-raporty-nie-klamia-a-nam-wciaz-daleko-do-euforii.html

Zaloguj się
Dodaj swój obiekt
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Wspierają nas
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt