Narodowa Strefa Kibica na PGE Narodowym

fot. PGE Narodowy
Na zdjęciu: fot. PGE Narodowy

Na płycie PGE Narodowego powstaje Strefa Kibica, w której 19 czerwca fani piłki nożnej obejrzą mecz Hiszpania-Polska rozgrywany podczas UEFA Euro 2020. Organizatorami imprezy są operator PGE Narodowego – spółka PL.2012+ oraz Biuro Programu „Niepodległa”. Partnerem Narodowej Strefy Kibica jest KGHM Polska Miedź, a partnerem sportowym Polski Związek Piłki Nożnej.

To pierwsze od wielu miesięcy wydarzenie całostadionowe na PGE Narodowym. Odbędzie się z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa przy maksymalnie 50 proc. obecności publiczności. Każda z osób chcących przyjść na wydarzenie będzie musiała pobrać bezpłatny bilet ze strony www.strefakibica.com. Goście będą zobowiązani do przestrzegania aktualnych wytycznych epidemicznych oraz do zajmowania wyłącznie miejsc wskazanych na biletach.

– Zaangażowaliśmy się w organizację Narodowej Strefy Kibica ze względu na szczególną sytuację, w jakiej znajduje się polskie społeczeństwo po kilkunastu miesiącach pandemii Covid-19. W tym czasie nie odbywały się ani sportowe, ani kulturalne wydarzenia z masowym udziałem publiczności, a Polacy w większości solidarnie przestrzegali ścisłych wytycznych i restrykcji zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Mecze Polaków w Euro2020 są jedną z pierwszych okazji do wspólnego przeżywania pozytywnych emocji związanych z kibicowaniem polskiej reprezentacji w piłce nożnej – mówi prof. Piotr Gliński, wiceprezes Rady Ministrów, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

Wspólne kibicowanie piłkarzom Reprezentacji Polski poprzedzą konkursy oraz interaktywne show. Na scenie wystąpią na żywo m.in. STORO Feat. Piotr Kupicha, Nowator i Skytech. Jak przed każdym meczem, również i tym razem, nie zabraknie wspólnego wykonania Mazurka Dąbrowskiego. Dodatkowo na gości Narodowej Strefy Kibica będzie czekało kilkanaście tysięcy biało-czerwonych flag, które pomogą we wspólnym dopingowaniu naszej narodowej drużyny.

– Polskim sportowcom podczas zmagań na międzynarodowych arenach od zawsze towarzyszą symbole narodowe: hymn, flaga i godło. Rywalizacja sportowa oraz kibicowanie reprezentantom kraju są bardzo dobrym narzędziem budowania pozytywnych postaw patriotycznych i podkreślają znaczenie pracy zespołowej dla osiągnięcia wspólnego celu – podkreśla Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”. – Planowane obecnie przedsięwzięcie będzie nie tylko widowiskiem sportowym, lecz także stanie się wydarzeniem kulturalnym i edukacyjnym, podobnie jak w przypadku zorganizowanej przez Biuro Programu Niepodległa w 2018 roku NSK podczas MŚ w Rosji. Nie tylko podkreślimy znaczenie naszych symboli narodowych, ale przypomnimy jak z nich korzystać przy dopingowaniu sportowców – dodaje Jan Kowalski

Narodowej Strefie Kibica będzie towarzyszył festiwal food trucków Żarcie Na Kółkach, który odbędzie się na promenadzie otaczającej PGE Narodowy. Na teren festiwalu w dniu 19 czerwca będą mogły wejść tylko osoby mające bilety do Narodowej Strefy Kibica.

PGE Narodowy intensywnie przygotowuje się do pierwszego wydarzenia całostadionowego. – Niedawno otworzyliśmy bramy stadionu, udostępniając nasze tereny miłośnikom sportów miejskich, a już za nieco ponad tydzień będziemy gościć tysiące osób w Narodowej Strefie Kibica. Dzięki organizacji ubiegłorocznych wydarzeń całostadionowych wiemy, jak zrobić to w sposób bezpieczny i jednocześnie atrakcyjny. Jest mi niezmiernie miło, że możemy Państwu ponownie udostępnić stadion i wspólnie kibicować drużynie narodowej podczas transmisji meczu – mówi Włodzimierz Dola, prezes zarządu operatora PGE Narodowego.

W weekend 19 i 20 czerwca na PGE Narodowym będzie również istniała możliwość zaszczepienia się przeciwko Covid-19 bez konieczności wcześniejszego rejestrowania się i zapisów. Na osoby chcące skorzystać z jednodawkowej szczepionki firmy Johnson & Johnson będzie czekała bardzo duża liczba dawek. Szczegóły realizowanej przez CSK MSWiA akcji szczepień w tym terminie są dostępne na stronie www.strefakibica.com/szczepimysie.

Wydarzenie „Narodowa Strefa Kibica” odbędzie się 19 czerwca 2021 roku na PGE Narodowym. Bramy areny będą otwarte od godziny 18.30, a transmisja meczu Hiszpania-Polska rozpocznie się o godzinie 20.45. Bezpłatne bilety oraz szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.strefakibica.com.

Zaloguj się
Dodaj swój obiekt
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Wspierają nas
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt