SKKP ma nowy zarząd, na czele nadal Paula Fanderowska

Paula Fanderowska, prezes Stowarzyszenia Konferencje & Kongresy w Polsce, zastępca dyrektora Krakowskiego Biura Festiwalowego ds. Centrum Kongresowego ICE Kraków
Na zdjęciu: Paula Fanderowska, prezes Stowarzyszenia Konferencje & Kongresy w Polsce, zastępca dyrektora Krakowskiego Biura Festiwalowego ds. Centrum Kongresowego ICE Kraków

Walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Konferencje & Kongresy w Polsce zdecydowało o utrzymaniu władz stowarzyszenia w tych samych rękach, decydując tym samym o kontynuacji ścieżki wzrostu i rozwoju obranej przez kończący swoją kadencję poprzedni zarząd.

Po ukonstytuowaniu się zarządu kolejny raz prezesura została powierzona Pauli Fanderowskiej (ICE Kraków), a wśród członków zarządu utrzymali swoje stanowiska:

  • Anna Jędrocha (Symposium Cracoviense) – wiceprezes, skarbnik
  • Anna Górska (Symposium Cracoviense) – wiceprezes
  • Krystyna Gołąbek (Business Service Galop) – wiceprezes
  • Sabrina Żymierska (Grupa MTP) – wiceprezes
  • Anna Woda (Centrum Nauki Kopernik) – członek zarządu i sekretarz generalny
  • Krzysztof Paradowski (CMA Events) – członek zarządu.

Skład zarządu uzupełnią dwie nowe członkinie:

  • Monika Nahriny (Małopolska Organizacja Turystyczna, Nosalowy Dwór) – członek zarządu
  • Agnieszka Szymerowska (Wrocław Convention Bureau) – członek zarządu.

– Ponad dwa lata poprzedniej kadencji zarządu, który rozpoczął swoją działalność od rebrandingu logotypu, nie były dla stowarzyszenia wyłącznie kosmetyczną zmianą wizerunkową, ale przede wszystkim znaczącą, głęboką zmianą wewnętrzną organizacji, jego odświeżeniem oraz kroczącym rozwojem – komentuje nowo wybrana prezes, dodając, że kolejny kredyt zaufania zobowiązuje i zachęca do stawiania sobie i stowarzyszeniu jeszcze ambitniejszych wyzwań. – Zarząd w mocnym branżowym składzie przeprowadził stowarzyszenie oraz swoich członków przez trudny pandemiczny czas – uzupełnia Paula Fanderowska – podczas którego SKKP bardzo aktywnie włączyło się w działania Tugehter, a później powołanej do życia Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń. Reprezentacja stowarzyszenia poza czynnym uczestnictwem w dialogu z rządem, podejmowała wiele nowych inicjatyw w obszarze edukacji (Akademia SKKP, konkurs Przemysł Spotkań na 5!, cykl artykułów Okiem Eksperta w MeetingPlanner.pl czy cykl Newsy ze świata), działań integracyjnych (warsztaty, szkolenia, konferencje, w tym koordynacja Meetings Week Poland), działań rozwojowych dla sektora konferencyjnego (Program Ambasadorów Kongresów Polskich prowadzone we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną) czy też działań opiniotwórczych w debatach sektorowych.

Obecny zarząd zakłada utrzymanie przyjętego kursu, jednocześnie dostrzegając znaczącą rolę stowarzyszeń w procesie transformacji, którą przechodzi cały sektor. Innym istotnym celem, który stawia przed sobą stowarzyszenie, to zwiększenie swoich szeregów ze szczególnym uwzględnieniem ludzi młodych (jedną z nagród  w konkursie dla młodych ekspertów branży jest roczne, darmowe członkostwo w stowarzyszeniu). Ważną kwestią pozostaje umiejętne pozyskiwanie środków do realizacji celów statutowych, głównie edukacyjnych, stając się jednym z podejmowanych wyzwań zarządu. Sprawdzony już skład zarządu podejmie się wypracowania nowej strategii na dwuletnią kadencję. Pierwsze posiedzenie wyjazdowe, planowane w Warszawie w pierwszych dniach sierpnia, pozwoli wypracować i zakomunikować nowe założenia i ambitne plany na najbliższe dwa lata – informuje SKKP.

Zaloguj się
Dodaj swój obiekt
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Wspierają nas
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt