MP MICE Tour® Łódź 2021: kolejna odsłona nieodkrytego miasta

EC1 Łódź - Miasto Kultury, fot. Aleksandra Kossowska, Fotystory.pl
Na zdjęciu: EC1 Łódź - Miasto Kultury, fot. Aleksandra Kossowska, Fotystory.pl

Kolejna łódzka edycja MP MICE Tour® zaprezentowała potencjał eventowy miasta meeting plannerom z całej Polski. Wizyta zorganizowana zostało tradycyjnie przez Łódź Convention Bureau we współpracy z MeetingPlanner.pl, hotelem DoubleTree by Hilton Łódź oraz z udziałem lokalnych partnerów.

Podczas tegorocznego MP MICE Tour® Łódź przedstawiciele dwudziestu ogólnopolskich agencji eventowych i korporacji zwiedzali miasto pod kątem możliwości organizacji konferencji, kongresów, targów, wydarzeń korporacyjnych oraz podróży motywacyjnych. Uczestnicy oglądali łódzkie hotele, obiekty eventowe i atrakcje turystyczne. W programie znalazły się także koncert, gra miejska oraz warsztaty biznesowe i integracyjne.

Podróż studyjna odbyła się w dniach 23 – 24 lipca 2021. Pierwszy dzień rozpoczął się od zwiedzania najbardziej wyczekiwanej inwestycji w mieście – Orientarium w ZOO. Miejsce wydawałoby się nieoczywiste w programie zwiedzania eventowców. Okazuje się jednak nie dość, że bardzo ciekawym punktem imprez motywacyjnych dla zespołów, to także posiada trzy sale konferencyjne z dużym foyer i widokiem na ogród zoologiczny.

Kolejnym punktem był Hotel Tobaco, gdzie w Restauracji u Kretchsmera zaserwowany został lunch, uczestnicy zwiedzili obiekt oraz odbyły się tam warsztaty biznesowe – Business Speed Dates. Dziewięcioro przedstawicieli branży, zrzeszonych w Łódzkiej Organizacji Turystycznej, w serii 7-minutowych rozmów przedstawiło gościom swoją ofertę. Wśród nich byli przedstawiciele: hoteli Novotel i ibis, Holiday Inn, Fabryki Wełny Hotel & Spa, Grupy CFI Hotels będącej właścicielem sieci Boutique Hotels, Akademii Sztuk Pięknych oraz agencji eventowych: Loweevents, Accora Events i Seven Events Group.
Trzecim etapem podróży po Łodzi został Art._Inkubator w Fabryce Sztuki. Zachwycił odwiedzających swoim autentyzmem, poziomem renowacji i dbałości o historię miejsca oraz zachowaniem atmosfery obiektu pofabrycznego.

Kolejnym miejscem na mapie MP MICE Tour® był DoubleTree by Hilton Lodz. Hotel ten po raz kolejny został współorganizatorem wydarzenia, goszcząc wszystkich uczestników wizyty w swoich pokojach. I po raz kolejny była to udana współpraca. Usługi hotelu, jego restauracji oraz Klubu Wytwórnia otrzymały najwyższą ocenę w ankiecie przeprowadzonej wśród uczestników po wydarzeniu.

Ostatnim przystankiem piątkowej części fam trip było EC1 – Miasto Kultury. W tym roku goście przeszli szlakiem teledysku Męskie Granie Orkiestra – „I ciebie też, bardzo”, zwiedzając wystawy w Centrum Nauki i Techniki, Maszynownię z kinem sferycznym, Nastawnię oraz Halę Maszyn. W ostatnim ze zwiedzanych pomieszczeń – w Hali Maszyn – zatrzymano się na dłużej. Tu znajdują się sale konferencyjne, które szczególnie interesowały branżę eventową, ale także tutaj odbyła się kolacja przygotowana przez Restaurację u Kretschmera z Hotelu Tobaco.
Zwieńczeniem pierwszego dnia MP MICE Tour był koncert z serii Letnie Brzmienia, którego organizatorem jest Good Taste. W tym dniu na łódzkiej scenie wystąpił Karaś/Rogucki. Fani tych brzmień bawili się doskonale w tłumie łodzian i turystów. Inni obserwowali swym zawodowym okiem organizację koncertu od kuchni, oceniali możliwości organizacyjne Placu Węglowego.

Drugi dzień MP MICE Tour Łódź 2021 rozpoczęty został wizytą w najnowszym hotelu w mieście – Puro Łódź. Olbrzymie okna w pokojach, dzieła sztuki na ścianach, hotelowe kino Paradiso i przytulne sale konferencyjne – design obiektu zyskał duże uznanie.
Spod Hotelu Puro Gości odebrali pracownicy Grupy Fabricum. Przewodniczka przebrana za Leonię Poznańską opowiadała o historii rodziny najbardziej znanego łódzkiego fabrykanta. Ekspresja, wiedza i pomysł na show sprawił, że oprowadzanie po zabudowaniach dzisiejszego Centrum Handlowo-Rozrywkowego Manufaktura zostało najlepiej ocenionym punktem całego MP MICE Tour® Łódź 2021.

Przewodnicy zaprowadzili gości do Muzeum Fabryki, gdzie wszyscy wcielili się w role pracowników farbiarni i własnoręcznie wykonali sitodruk na bawełnianych torbach. Na samej zaś wystawie muzealnej dowiedzieli się, jak działały krosna mechaniczne, co to znaczy „urwany wątek” oraz poznali dalsze losy rodziny Poznańskich. Leonia Poznańska przeprowadziła uczestników wydarzenia do Pałacu Poznańskiego, w którym obecnie mieści się Muzeum Miasta Łodzi. Tutaj poznali przede wszystkim przestrzenie możliwe do przeprowadzenia konferencji, czyli Salę Lustrzaną, Salę Jadalnianą oraz ogród.

Ostatnim miejscem konferencyjnym, jakie odwiedzono, był hotel Vienna House Andel’s Lodz. Najbardziej znany hotel w Łodzi, mimo upływu ponad 10 lat od jego otwarcia, wciąż zachwyca swoim designem, rozmachem oraz funkcjonalnością. W jednej z hotelowych sal konferencyjnych rozpoczęła się gra miejska Moove przygotowana przez Seven Events Group. Stworzona specjalnie dla tego spotkania trasa wiodła wzdłuż ulicy Piotrkowskiej. Goście tym razem mieli okazję zobaczyć ulicę za dnia, odkryć jej ciekawe miejsca i przejść całą długość deptaka. Rozwiązując zagadki, łapiąc dobre duszki i uciekając przed złymi duchami, uczestnicy dotarli na finał dwudniowej eskapady.
Finałem były warsztataty w studio kulinarnym Baccaro. Właściciele wspólnej kuchni przygotowali dla uczestników składniki do ugotowania domowego tagliatelle z bazyliowym pesto.

Meeting plannerzy biorący udział w MP MICE Tour® 2021 Łódź byli zauroczeni Łodzią i pozytywnie zaskoczeni zmianami, jakie nastąpiły w mieście w ciągu ostatnich lat. Zwracali uwagę na różnorodność bazy noclegowej oraz wysoką jakość przestrzeni konferencyjno-eventowych i usług około konferencyjnych. Prezentacja aktualnego, rzeczywistego potencjału miasta w przyszłości z pewnością ułatwi planistom organizacje wydarzeń o charakterze biznesowym w Łodzi.

MP MICE Tour® Łódź w opinii meeting plannerów

Katarzyna Pytlak, starszy kupiec usług marketingu biznesowego, Departament Zakupów Nieprodukcyjnych, Polpharma
Podczas dwóch dni MP MICE Tour Łódź odkryliśmy zupełnie nowe oblicze miasta. Dostrzegliśmy niezwykły potencjał Łodzi, jej zaplecza hotelowego oraz eventowego. Poznaliśmy wiele wyjątkowych osób, które pokazały nam swoje miasto i świadczone usługi. Nie tylko dołożyli starań, by pobyt był interesujący i różnorodny, ale przede wszystkim udowodnili swoim zachowaniem, że naprawdę wierzą w to, co robią i lubią swoją pracę. Otwarci, pełni serdeczności zawsze do dyspozycji organizacyjnie, merytorycznie i doradczo.
Chociaż tempo wyjazdu było jak zawsze ekspresowe, zaledwie liznęliśmy tego, co najważniejsze, a nasza ciekawość i otwartość na więcej została wyjątkowo pobudzona.
Było interesująco, smacznie, angażująco i niezwykle sympatycznie. Takiego efektu oczekujemy także na naszych realizacjach.

Jolanta Szymańska, partner Media Connect
W Łodzi czekało na nas wiele atrakcji, każda minuta była wykorzystana na pokazanie nam tego, co oferuje miasto. A oferuje bardzo dużo i to na światowym poziomie, począwszy od Orientarium, które już niedługo będzie dużą atrakcją tego miasta. Różnorodna, ciekawa w rozwiązania baza hotelowa, konferencyjna i kulinarna obiektów DoubleTree By Hilton, Puro, Vienna House Andel’s, Tobaco, jak również ciekawe miejsca na eventy, zwiedzanie bądź prywatne spotkania m.in. EC1, Fabryka Sztuki, Off Piotrkowska, liczne muzea, warsztaty kulinarne Baccaro, koncerty, gry miejskie Seven Event Group. Za tym wszystkim stoją ludzie, u których widać duże zaangażowanie, energię i pasję tego co robią oraz duży profesjonalizm. Wyjazd niezwykle energetyczny, bardzo dobrze przygotowany zarówno pod względem wyboru atrakcyjności miejsc, logistyki, przekazywanej wiedzy z zaangażowaniem najnowszych technologii, wymianie kontaktów. Duża troska pracowników Łódź Convention Bureau i MeetingPlanner.pl, aby pokazać to, co najlepsze, i udało się. Miasto odkryte na nowo z dużym potencjałem i przemiłymi, gościnnymi osobami zapraszającymi do odwiedzenia biznesowego, eventowego, jak i indywidualnej turystyki, gwarantując niezapomniane wrażenia.

Zobacz Fotorelację 1>>> I Fotorelację 2 >>> I Fotorelację 3 >>> I Fotorelację 4 >>> I Fotorelację 5 >>> I Fotorelację 6 >>>

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl