Elektrownia Powiśle - praktyczna oferta dla organizatora eventów

Nowoczesna rewitalizacja z szacunkiem do historii, społeczność tworzona wokół miejsca, otoczenie, które pozwala kreować emocje, wreszcie misja oparta na ważnych w tym szczególnym czasie wartościach. Otwarta tuż przed lockdownem warszawska Elektrownia Powiśle, teraz wraca z propozycją dla organizatorów eventów, wpisując się jednoczenie w światowy trend creative venues.

Elektrownia Powiśle to przede wszystkim stuletnia historia obiektu, która przenika się z nowoczesną jej interpretacją. Industrialny zabytkowy kompleks mieści obecnie strefę handlową (90 unikatowych polskich i międzynarodowych marek), restauracje i koncepty gastronomiczne Food Hall, strefę piękna Beauty Hall oraz miejsca, które można zaaranżować do organizacji różnego rodzaju spotkań i wydarzeń, zarówno wewnątrz Elektrowni, jak i na zewnętrznym jej terenie. Przestrzeń Elektrowni Powiśle to także trzy budynki biurowe klasy A, Apartamenty Elektrownia (apartamenty na wynajem) oraz powstający właśnie 4-gwiazdkowy hotel butikowy Barceló, którego otwarcie zaplanowane jest na 2022 rok.

Możliwości eventowe
W Elektrowni Powiśle dobrze sprawdzi się organizacja zarówno multimedialnej konferencji, szkolenia czy eleganckiego bankietu. Klimat miejsca do organizacji spotkań tworzą połączenia zabytkowych już elementów wyposażenia dawnej elektrowni z zupełnie nową architekturą. W efekcie na lokalizację spotkania można wybrać postindustrialną przestrzeń, powierzchnię loftową lub w klubowo-salonowym klimacie, albo zewnętrzne place otoczone postindustrialną infrastrukturą lub wkomponowany w jej klimat namiot.


 – Elektrownia Powiśle to projekt dostępny dla każdego. Nie zamykamy się na żadną tematykę lub rodzaj wydarzenia. Wyjątkowy charakter obiektu przyciąga do nas unikatowe wydarzenia, mające w sobie to coś. Często są one związane z historią, architekturą, sztuką czy kulturą, ale także biznesem. Każdy może u nas zorganizować wydarzenie skrojone na miarę potrzeb. W Elektrowni Powiśle odbywają się zarówno koncerty, spektakle teatralne, seanse kinowe i wernisaże, jak i klasyczne konferencje, szkolenia czy spotkania dla klientów lub pracowników – mówi Jacek Sikorski, Business Development Manager – Events, Conferences and Corporate Partnerships w Elektrowni Powiśle.

Trzy wewnętrzne przestrzenie eventowe: The Market, Loft i Lumen są klimatyzowane, posiadają dostęp do internetu i można je dowolnie aranżować. Na zewnątrz można organizować spotkania na dwóch placach i w całorocznym namiocie.

The Market – surowy i postindustrialny
The Market to przestrzeń, którą charakteryzuje postindustrialny surowy design uzupełniony zabytkowymi elementami i multimedialnymi rozwiązaniami eventowymi. Do dyspozycji organizatorów wydarzeń są m.in. ekran diodowy, rampa rozładunkowa i towarowa winda. W przestrzeni The Market można zorganizować koktajl dla 300 gości lub konferencję w ustawieniu teatralnym dla 180 uczestników. Event managerowie mogą skorzystać także ze stanowiącego kontynuację The Market Foyer – wielofunkcyjnej powierzchni, w której można zorganizować recepcję, powitalny drink, strefę relaksu, przestrzeń ekspozycyjną czy bufet.  

Klubowo-salonowy Lumen
Kolejna propozycja eventowa to dwukondygnacyjna przestrzeń, znajdująca się w samym sercu Elektrowni Powiśle – tuż obok strefy gastronomicznej Food Hall. W bankiecie zorganizowanym w klubowo-salonowym Lumenie może wziąć udział 40 gości, a w konferencji – 45. Organizując tu spotkanie, można skorzystać z zewnętrznego patio. Tę przestrzeń charakteryzuje duża ilość światła dziennego.

Lofty z widokiem na Powiśle
Największą wewnętrzną przestrzenią eventową Elektrowni Powiśle są Lofty. Przestrzenie loftowe (Loft +3 – 350 mkw. i Loft +4 – 338 mkw.) znajdują się na dwóch najwyższych kondygnacjach dawnej Elektrowni, skąd rozpościera się niepowtarzalny widok na Powiśle. Obie przestrzenie pomieszczą po 75 gości konferencji w ustawieniu teatralnym. Miejsce to kwintesencja industrialnego charakteru Elektrowni, który tworzą wysoki sufit, przeszklone ściany, zabytkowa, stalowa konstrukcja.

Na zewnątrz, przez cały rok
Wydarzenia plenerowe mogą być organizowane na dwóch placach znajdujących się na terenie kompleksu Elektrownia Powiśle – Dobra Plac (800 mkw.) i Zajęcza Plac (600 mkw.), które posiadają potrzebną do tego celu infrastrukturę. Można tu zorganizować np. koncert, targi, przedstawienie teatralne czy kino letnie.
Do dyspozycji organizatorów eventów jest także namiot (450 mkw.), który w ciągu całego roku może być ustawiany na terenie placów zewnętrznych. Estetyką wkomponowuje się w postindustrialny klimat Elektrowni, dając jednocześnie organizatorom wydarzeń praktyczne rozwiązania – transparentne ruchome ściany, dach, i drewnianą podłogę. Przestrzeń można podzielić na dwie niezależne w konfiguracji 350 i 100 mkw.

W strefie food i beauty
Do organizacji spotkań wykorzystać można także znajdujący się w Food Hallu Bar Kandela – w samodzielnej przestrzeni baru może zostać wydzielone miejsce na kameralne konferencje czy spotkania służbowe.
W znajdującym się w strefie Beauty Hall barze – Juices&Bubbles można zorganizować np. kameralny koktajl albo zaaranżować przestrzeń na indywidualne rozmowy. Z okien baru rozciąga się piękny widok na centrum stolicy.
W eventowej ofercie Elektrowni jest także catering, który można zamówić w jednym z 18 konceptów gastronomicznych czy jednej z czterech restauracji z kuchnią z całego świata znajdujących się na terenie kompleksu. Choć, organizując spotkanie w przestrzeniach Elektrowni Powiśle, można skorzystać także z usług zewnętrznego cateringu.
Uzupełnienie konferencji czy wydarzenia branżowego organizowanego w Elektrowni może stanowić także oferta Beauty Hall – w strefie piękna mogą zostać przygotowane vouchery na ponad 300 oferowanych tu usług z zakresu beauty i wellness (do zrealizowania w trakcie wydarzenia lub jako niezależny element).

Blisko i z klimatem  
Wyjątkowa lokalizacja, bliskość centrum Warszawy oraz wygodny dojazd komunikacją miejską, sprawiają, że do Elektrowni Powiśle można dojechać w szybki i łatwy sposób z każdego punktu miasta.
Elektrownia Powiśle znajduje się na granicy czterech ulic: Dobrej - od zachodu, Leszczyńskiej – od północy, Wybrzeża Kościuszkowskiego – od wschodu i Zajęczej – od południa. Można tu w szybki sposób dojechać komunikacją miejską z każdego punktu miasta. Na terenie kompleksu znajdują się trzy dwupoziomowe parkingi podziemne, na których można wynająć miejsca parkingowe w ramach organizacji wydarzenia w Elektrowni Powiśle.


Lokalizacja Elektrowni sprzyja klimatowi organizowanych w niej spotkań, dając jednocześnie możliwość łącznia ich z atrakcjami w miejscach znajdujących się w jej najbliższym otoczeniu, jak Centrum Nauki Kopernik, Biblioteka Uniwersytecka, Muzeum Sztuki Nowoczesnej czy bulwary nad Wisłą.

Zobacz Elektrownię Powiśle w Wyszukiwarce MeetingPlanner.pl >>>

Zaloguj się
Dodaj swój obiekt
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Wspierają nas
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt