Grupa MTP dołączyła do UN Global Compact

– Przez sto lat funkcjonowania targów poznańskich naszym celem zawsze było odpowiadanie na problemy współczesności – zapewnia Elżbieta Roeske, wiceprezes zarządu Grupy MTP. Spółka dziś dołączyła do UN Global Compact, międzynarodowej inicjatywy skupiającej zrównoważony biznes.

UN Global Compact została powołana w 2000 roku przez Sekretarza Generalnego ONZ Kofi Annana. Prowadzi działania na rzecz środowiska, praw człowieka, przeciwdziałania korupcji oraz godnej i legalnej pracy. Zrzesza obecnie ponad 10 tysięcy członków z całego świata. Przystępując do Global Compact, Grupa MTP zobowiązuje się przestrzegać dziesięciu zasad. To m.in. upowszechnianie technologii przyjaznych środowisku, podejmowanie inicjatyw propagujących większą odpowiedzialność środowiskową, przeciwdziałanie dyskryminacji w sferze zatrudnienia oraz wspieranie rozwoju.

– Do tej pory branża targowa nie była zbyt licznie reprezentowana w ramach Global Compact, szczególnie gdy mówimy o polskim rynku – przekonuje Elżbieta Roeske. – Chcemy to zmienić, a dzięki temu zmienić siebie. Dziś sukces firmy nie zależy wyłącznie od tego, co ona wytwarza i jak skutecznie to sprzedaje. Sukces firmy zależy również od tego, czy za daną firmą idzie siła dobra. Dobra rozumianego jako dbałość o sprawy wspólne.  

Grupa MTP wdraża rozwiązania, u których podstaw leży troska o środowisko. Przykładem jest nowy, niemal niepozostawiający odpadów system zabudowy stoisk targowych. Spółka wymienia w Poznaniu wiaty przystankowe, montując na kilkudziesięciu z nich zielone dachy pokryte rozchodnikiem. Likwiduje parkingi na terenie targów, przenosząc je pod ziemię, by na ich miejscu stworzyć nową przestrzeń publiczną, dostępną dla wszystkich – Strefę Kultury. Zazielenia teren targów, dba o retencję wód opadowych i produkuje własną energię z turbin wiatrowych.
– Przez sto lat funkcjonowania targów poznańskich naszym celem zawsze było odpowiadanie na problemy współczesności. Zmiany społeczne i zmiany klimatyczne wymagają od nas nowego myślenia o roli biznesu – przyznaje Elżbieta Roeske. – Przed nami jeszcze sporo pracy. Przystąpienie do rodziny Global Compact to duże wyzwanie, ale my chcemy je podjąć.

Zobacz Poznań Congress Center ( Grupa MTP) w Wyszukiwarce Obiektów MeetingPlanner.pl >>>

Zaloguj się
Dodaj swój obiekt
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Wspierają nas
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt