Arena Gliwice w European Arenas Association

Arena Gliwice dołączyła do stowarzyszenia europejskich obiektów, w których organizowane są duże wydarzenia. W szeregi European Arenas Association, która zrzesza i reprezentuje takie obiekty jak The O2 w Londynie, berlińska Mercedes Benz Arena czy Palau Sant Jordi w Barcelonie, gliwicki obiekt został przyjęty razem z brytyjską Manchester Areną.

European Arenas Assiociation (EAA) działa od 1991 roku, członkami stowarzyszenia są europejskie areny, w których organizowane są wydarzenia z udziałem artystów, sportowców czy przedstawicieli świata rozrywki. Zrzesza aktualnie 37 członków z 22 państw (m.in. Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Austrii, Czech Polski czy Francji). Polskę w tym gronie reprezentował dotychczas tylko jeden obiekt – Tauron Arena Kraków. W EAA może znaleźć się maksymalnie trzech członków z jednego kraju. W 2019 roku członkowie EAA zorganizowali blisko 3000 wydarzeń z prawie 20-milionową widownią.

W ramach organizacji prowadzone są rozmowy i podejmowane decyzje dotyczące trendów, w oparciu o które funkcjonują areny. Obecnie to m.in. wytyczne dotyczące wprowadzania w obiektach rozwiązań ekologicznych, standardów bezpieczeństwa czy powrotu do wydarzeń największej skali po trudnym okresie pandemii Covid-19. Wypracowane procedury, standardy i dobre praktyki, wdrażane są wśród zrzeszonych członków. Ma to być gwarancja bezpieczeństwa i standardów obsługi dla międzynarodowych wykonawców.

– Arena Gliwice z pewnością stanie się wartościowym członkiem naszej organizacji. To jeden z największych, a także najnowocześniejszych obiektów sportowych i widowiskowych w Polsce. Obecność Areny Gliwice w EAA znacząco wpływa także na zróżnicowanie geograficzne naszego potencjału. Przedstawiciele Europy Wschodniej stanowią obecnie prawie 20 procent wszystkich członków – mówi Olivier Toth, prezes European Arenas Association.

Proces przyjęcia Areny do EAA wiązał się ze spełnieniem szeregu wymagań. Przede wszystkim formalnych – zrzeszone mogą być wyłącznie kryte obiekty, posiadające minimum sześć tysięcy miejsc siedzących, organizujące szerokie spektrum wydarzeń – od sportowych, po muzyczne, rozrywkowe, ale też biznesowe. Przedstawiciele EAA oceniali czy doświadczenie Areny Gliwice będzie przydatne dla wszystkich członków, czy jej potencjał i doświadczenie jest interesujące dla biznesu oraz gości aren.
– To duże wyróżnienie dla naszego zespołu. Pokazuje, że połączenie jakości infrastruktury obiektu z wiedzą i praktycznym wdrożeniem systemu zarządzania przynosi kolejne efekty. Przejęcie do grona członków organizacji EAA motywuje nas do dalszej pracy a jednocześnie umożliwia korzystanie z najlepszych praktyk międzynarodowych – mówi Marcin Herra, prezes spółki Arena Operator zarządzającej obiektem.

Zobacz Arenę Gliwice w Wyszukiwarce Obiektów MeetingPlanner.pl >>>

Zaloguj się
Dodaj swój obiekt
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Wspierają nas
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt