Platige Image dalej dla Polsatu Sport

Studio Platige Image przedłuż współpracę na obsługę studia Polsat Sport. Nowy kontrakt zawiera poszerzony zakres oferowanych usług, powiększony o kilka popularnych dyscyplin – do oprawy transmisji meczów piłki nożnej dołączyły m.in. sztuki walki oraz turnieje tenisowe. Umowa na obsługę graficzną studia Polsat Sport będzie obowiązywać przez kolejne trzy lata. Kilkuosobowym zespołem Platige Image pokieruje Anna Pokora-Grabkowska.

Współpraca Platige Image z Telewizją Polsat rozpoczęła się w 2018 r., czyli od momentu zakupu przez stację praw do transmisji Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA. W tym samym czasie Polsat uruchomił nowoczesne, 700-metrowe studio sportowe.
– Projekty w studio Polsat Sport to dla grafika broadcastowego ogromne pole do popisu – mówi Anna Pokora-Grabkowska, kierowniczka projektu, która z Platige Image związana jest od 2018 r. – Nasz klient posiada imponujące portfolio programów, mamy więc okazję w jednym tygodniu przygotowywać grafikę do gali UFC, a w kolejnym chociażby turniejów tenisowych. Dodatkowo studio Polsatu jest doskonale wyposażone technologicznie, więc nie mamy żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o naszą kreatywność i wspólnie z ekipą Polsatu możemy pięknie opakować sportowe wydarzenia dla widzów – dodaje.

– Ostatnie trzy lata współpracy z Polsat wiele nas nauczyły i pozwoliły wspólnie stworzyć jedno z najlepiej ocenianych studiów komentatorskich w Europie. Podpisanie kolejnej umowy to dla nas potwierdzenie zaufania, jakim obdarza nas klient. Dlatego bardzo cieszymy się z możliwości realizacji kolejnych, wspólnych projektów dla największych broadcasterów na świecie – mówi Marek Jankowski, head of Platige Broadcast.

Platige Image wykorzystuje systemy firmy Vizrt, a także znanego ze świata gamingu silnika Unreal Engine. Technologie wykorzystywane w studiu Polsatu Sport, takie jak augmented reality mogą być używane podczas wydarzeń na żywo. Ich atutem jest poszerzenie możliwości studia – mogą być nośnikiem informacji reklamowej, podnoszą też atrakcyjność wizualną transmisji. Przykładem takiej realizacji jest chociażby ceremonia zamknięcia finału Euro 2020 w Londynie, podczas którego zespół Platige Image odpowiadał za efekty AR-owe.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl