....

Pobierz ulubioną pocztówkę i wyślij z informacją do partnera: Tu zrobimy event!
Na zdjęciu: Pobierz ulubioną pocztówkę i wyślij z informacją do partnera: Tu zrobimy event!

Elektrownia Powiśle to wyjątkowe miejsce w wyjątkowej lokalizacji. Dosłownie. Nie tylko charakter obiektu i jego oferta, ale też otoczenie i skomunikowanie powodują, że ul. Dobra 42 na warszawskim Powiślu, to bardzo dobry eventowy adres.

Według dziennikarzy „The Guardian” Powiśle to jedna z „najfajniejszych dzielnic w Europie”. W rankingu takich miejsc przeprowadzonym przez brytyjski dziennik w 2020 roku nadwiślańska dzielnica Warszawy zajęła szóste miejsce, a za wyróżniające uznano m.in. wyjątkowy klimat, różnorodne jedzenie, bogatą ofertę nadwiślańskich miejsc i unikatową architekturę z początku XX wieku. Wszystkie te wyróżniki, odzwierciedlające charakter zielonej dzielnicy odnajdziemy w jej sercu – Elektrowni Powiśle. Wyróżniki te przełożą się także na organizowane w Elektrowni eventy.

Historycznie wygrodzony i niedostępny teren Elektrowni Powiśle, od ponownego otwarcia w 2020 roku został włączony w tkankę miejską. Ponad 100-letnie budynki zostały przystosowane do nowych funkcji w ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków, w sposób zachowujący ich oryginalne bryły oraz fasady, które zostały poddane starannym zabiegom konserwacyjnym, naprawom i uzupełnieniom. Dziś to postindustrialny łączący różnorodne funkcje obiekt, który właśnie w kategorii „Best Mixed-Use Development” odebrał we wrześniu 2021 r. główną nagrodę międzynarodowego konkursu MIPIM Awards 2021 we francuskim Cannes. – Zarówno nam, jak i architektom, bardzo zależało na tym, aby oddać warszawiakom kawałek Powiśla, zachowując niepowtarzalną atmosferę i historyczny charakter miejsca – mówił po odebraniu narody Dariusz Domański, Partner w White Star Real Estate. Wspomniany kawałek Powiśla został oddany także do dyspozycji organizatorów wydarzeń, którzy w sposób elastyczny i plastyczny mogą planować tam realizację swoich projektów.

Ponad stuletnia zrewitalizowana Elektrownia Powiśle i jej bliscy sąsiedzi jak bulwary na Wisłą, Centrum Nauki Kopernik, Biblioteka Uniwersytecka czy Muzeum Sztuki Nowoczesnej, sprawiają, że właśnie tu skupia się kulturalne i rozrywkowe życie stolicy, a atmosfera do organizacji spotkań i wydarzeń jest bardzo dobra. Równie dobrze, czyli łatwo i wygodnie można do Elektrowni dotrzeć. Lokalizacja sama w sobie stanowi więc wartość dodaną dla organizatorów wydarzeń.

Elektrownia Powiśle znajduje się na granicy czterech ulic: Dobrej – od zachodu, Leszczyńskiej – od północy, Wybrzeża Kościuszkowskiego – od wschodu i Zajęczej – od południa. Obiekt zlokalizowany jest tuż obok stacji metra Centrum Nauki Kopernik (dwuminutowy spacer) – to wiadomość dla tych uczestników spotkania, którzy wybiorą komunikację miejską, i organizatorów, którym zależy na ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko swoich wydarzeń. W pobliżu Elektrowni znajdują się także liczne przystanki autobusowe oraz stacja rowerów miejskich Veturillo. Przed wejściem do Elektrowni znajduje się 50 stojaków rowerowych z punktem, w którym można dopompować koło i skorzystać z podstawowych narzędzi. Dla tych, którzy wybiorą dojazd samochodem przygotowano 400 miejsc na dwupoziomowym parkingowych. Może być więc wygodnie i ekologicznie, co z punktu widzenia ważnego trendu w organizacji wydarzeń, ale i oczekiwań klientów, którzy swoją działalność prowadzą w oparciu o strategię ESG, stanowi istotny eventowy atut.

Idealna eventowa lokalizacja
Jacek Sikorski, Business Development Manager – Events, Conferences and Corporate Partnerships w Elektrowni Powiśle
: Wyjątkowa lokalizacja, bliskość centrum Warszawy, wygodny dojazd komunikacją miejską, oraz fakt, że do Elektrowni Powiśle można dojechać w szybki i łatwy sposób z każdego punktu miasta
powodują, że jest to świetnie miejsce do organizacji eventów. Wielofunkcyjny charakter projektu, łączący szereg specjalności czyni co prawda Elektrownię Powiśle miejscem praktycznie samowystarczalnym, ale ciekawe sąsiedztwo pozwala eventy w Elektrowni łączyć z innym aktywnościami. Unikatowa architektura Elektrowni i jej otoczenie mogą być inspiracją dla niejednego wydarzenia, a lokalizacja miejsca ma duże znaczenie nie tylko z powodów logistycznych, ale także sama w sobie otwiera wiele możliwości kreacji spotkań.

ELEMENT Z POCZTÓWKI Projektantom oraz konserwatorowi zabytków zależało na tym, żeby widok na fasadę zlokalizowanej w sercu Powiśla Elektrowni był otwarty od strony publicznego placu, od ulicy.

W SKRÓCIE Elektrownia Powiśle w Warszawie to ponadstuletni obiekt zrewitalizowany i na nowo otwarty w 2020 roku. Industrialny zabytkowy kompleks mieści obecnie strefę handlową (90 unikatowych polskich i międzynarodowych marek), restauracje i koncepty gastronomiczne Food Hall, strefę piękna Beauty Hall oraz przestrzenie eventowe, które można zaaranżować do organizacji różnego rodzaju spotkań i wydarzeń, zarówno wewnątrz Elektrowni (The Market, Loft i Lumen), jak i na zewnętrznym jej terenie (Dobra Plac i Zajęcza Plac).

Skontaktuj się z nami: Jacek Sikorski, Business Development Manager – Events, Conferences and Corporate Partnerships, tel.: +48 667 770 147

 

Cykl: Pocztówki z Elektrowni Powiśle, nr 2 #Lokalizacja

Zobacz prezentację Elektrowni Powiśle w Wyszukiwarce Obiektów >>>

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl