Accor z darowizną dla Centrum Pomocy Humanitarnej Ptak Warsaw Expo

Grupa hotelowa Accor przekaże darowiznę w wysokości 25 tysięcy euro dla uchodźców przebywających w Centrum Pomocy Humanitarnej Ptak Warsaw Expo. Dzięki temu do potrzebujących rodzin i dzieci trafią niezbędne produkty pierwszej potrzeby.

Accor jest w stałym kontakcie i współpracy z lokalnymi władzami oraz organizacjami pozarządowymi, by zapewnić uchodźcom z Ukrainy niezbędną pomoc. W tym celu grupa połączyła siły z Ptak Warsaw Expo i zobowiązała się wesprzeć Centrum Pomocy Humanitarnej darowizną, której kwota przekracza milion złotych. Środki zostaną wykorzystane na zakup produktów pierwszej potrzeby dla osób przebywających w centrum. Wśród artykułów znalazły się produkty spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia, kosmetyki, środki higieny czy akcesoria sanitarne i wiele innch.

– Jesteśmy wdzięczni grupie Accor za wsparcie Centrum Pomocy Humanitarnej, które jest największym w Europie punktem pomocy osobom uciekającym z Ukrainy. Na miejscu cały czas zapewniamy tymczasowe schronienie i niezbędną pomoc uchodźcom. Napływ osób z Ukrainy wciąż trwa, dlatego dotacje takie jak ta są dla nas niezbędne, by móc zagwarantować wszystkim nocleg, pomoc medyczną i psychologiczną czy podstawowe wyżywienie. Przewidujemy, że w najbliższych tygodniach może to być nawet kolejne kilkadziesiąt tysięcy ludzi, w większości kobiet z małymi dziećmi – wylicza Maria Ptak, business development director, HR business partner w Ptak Warsaw Expo.

Centrum Pomocy Humanitarnej Ptak to – jak informuje Accor – największy w Europie punkt pomocy ukraińskim uchodźcom, który funkcjonuje w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo przy wsparciu polskiego rządu i Wojewody Mazowieckiego. Ośrodek o powierzchni 150 000 m2 może przyjąć do 20 tys. osób, a z jego pomocy skorzystało do tej pory już w sumie 65 tys. potrzebujących. Na terenie centrum funkcjonuje hub humanitarny zapewniający tymczasowe schronienie, a także wspierający poszukiwanie docelowego miejsca dla osób uciekających z Ukrainy. Dla uchodźców przebywających w ośrodku są organizowane bezpłatne transporty do innych portów komunikacyjnych, dalszych miejsc pomocy i zakwaterowania.

– Hotelarstwo zawsze w centrum stawia człowieka, dlatego bardzo cieszymy się, mogąc wesprzeć Centrum Pomocy Humanitarnej Ptak i zapewnić pomoc osobom przebywającym w ośrodku. Aktualnie rozmawiamy o dalszej możliwości współpracy w zakresie transportu czy zatrudnienia dla osób, które musiały opuścić swoje domy i bliskich na Ukrainie – podkreśla Sylwia Pawełczyk-Maśluk, SVP talent & culture Accor Northern Europe.

W związku z kryzysem na Ukrainie Accor uruchomił także specjalny fundusz „All Heartist Fund”, oferujący finansowe wsparcie dla pracowników i ich rodzin. Grupa wspiera również zbiórki darów i rozmaite działania charytatywne prowadzone przez lokalne organizacje w regionie. Fundacja „Accor Solidarity”, wspólnie z Agencją ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) organizuje zbiórkę darowizn od pracowników Accor z całego świata, a uzbierana kwota zostanie dodatkowo zwiększona ze środków Fundacji. Ponadto, Accor przekazał znaczną darowiznę dla Polskiego Czerwonego Krzyża na zakup niezbędnych produktów pierwszej potrzeby.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl