Otwarcie sezonu turystycznego na Mazowszu 2022

Podczas spotkania prasowego zorganizowanego w Pułtusku przez Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną został zainagurowany sezon turystyczny na Mazowszu. Rozwój turystyki to jedno z priorytetowych działań w regionie, podkreślił marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

– Trzeba mieć świadomość, że 5-6 proc. produktu krajowego brutto na Mazowszu wytwarzane jest w sektorze turystycznym. Jest to zatem ważna dziedzina gospodarki, bo porównywalna z produkcją rolniczą i w przetwórstwie rolniczym. Jeżeli w 2021 roku wartość PKB Mazowsza wynosiła ok. 140 mld euro, to przychód z turystyki dał prawie 40 mld złotych. Za tym idzie szereg inicjatyw lokalnych w mniejszych miastach i na obszarach wiejskich, które kreują powstawanie nowych miejsc pracy. Turystyka wpływa lepszą jakość życia i wpisuje się w działania na rzecz Zielonej Europy. Dlatego jednym z naszych działań priorytetowych będzie rozwój obszaru turystyki i kultury oraz nowych produktów turystycznych – powiedział Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. – Każdy powiat i każda gmina na Mazowszu mają coś ciekawego do zaoferowania. Mamy bardzo dużo inicjatyw lokalnych. Już w tej chwili funkcjonuje w regionie ponad 140 muzeów, kilkaset agroturystyk, coraz więcej pensjonatów na wysokim poziomie. Jeżeli dołożymy do tego bogactwo kulinarne oraz naszą gościnność to mamy doskonałą bazę do dalszego rozwoju turystyki na Mazowszu - dodał marszałek.

Mówiąc o planach na przyszłość, Izabela Stelmańska, prezes zarządu Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej stwierdziła: – Naszym zamierzeniem jest skoncentrowanie się na rozwoju turystyki aktywnej i zrównoważonej w ujęciu gospodarczym, społecznym i środowiskowym zgodnie z coraz bardziej widocznymi trendami ogólnoświatowymi. Chcemy wykorzystać nasze atuty jak szlaki piesze, trasy rowerowe i wodne. Warto skorzystać z ciekawych produktów turystycznych, jak np.: skanseny w Sierpcu i w Radomiu, muzea, zamki książąt mazowieckich, dwory i pałace czy parki rozrywki, w tym największy zadaszony park wodny w Europie Suntago, a także nowo otwarty Majaland. Chcemy również zachęcić niepowtarzalnymi smakami mazowieckiej kuchni w różnych odsłonach. Ogromnym potencjałem Mazowsza są niewątpliwie obszary wiejskie, gdzie rozlokowane są obiekty turystyczne oferujące szeroki wachlarz atrakcji w duchu slow life, pozwalające doświadczyć zarówno wypoczynku na łonie natury, jak i lokalności. Wielkim atutem regionu jest ogromna liczba miejsc nieoczywistych, poza utartymi szlakami, które czekają na swoich odkrywców.
Miejsce do wypoczynku znajdą tutaj także podróżujący kamperami oraz miłośnicy caravaningu i campingu, dla których powstaje coraz więcej miejsc biwakowych i campingów z infrastrukturą dla kamperów.

– Bardzo cieszy fakt, że turyści dobrze oceniają Mazowsze. Według pilotażowych badań wielkości ruchu turystycznego z 2018 roku przeprowadzonych wśród turystów i odwiedzających jednodniowych, większość z nich poleci region swoim znajomym. W 2021 r. w porównaniu z rokiem 2020, mimo trudnego okresu naznaczonego pandemią, liczba turystów korzystających z turystycznych obiektów noclegowych na Mazowszu wzrosła aż o 43 procent – dodała Izabela Stelmańska.

Inspiracji do wypraw po Mazowszu dostarcza prowadzony przez MROT portal www.ModaNaMazowsze.pl.

Konferencja prasowa otwierająca sezon turystyczny na Mazowszu, która odbyła się w Pułtusku, była częścią studyjnej wizyty prasowej zorganizowanej przez MROT. W programie wyjazdu znalazły się: zwiedzanie Zamku w Pułtusku oraz rejs gondolami po Narwi, udział w I Mazowieckim Zlocie Caravaningowym na terenie Hotelu Zamek w Pułtusku, zwiedzanie atrakcji Pułtuska i przejazd Eko-Busem trasą turystyczną, zwiedzanie Certyfikowanego Produktu Turystycznego Polskiej Organizacji Turystycznej – Twierdza Modlin wraz z degustacją komentowaną win z Winnicy Dwórzno.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl