Ukazał się raport „Branża spotkań w Krakowie 2021”

W Krakowie w ubiegłym roku odbyło się 2091 spotkań, 75 proc. z nich – stacjonarnie – podaje opublikowany właśnie raport na temat przemysłu spotkań w Krakowie w 2021 roku. Był to czas, który upłynął na adaptacji branży spotkań i wydarzeń do nowych uwarunkowań.

Branża spotkań w 2021 roku powoli dynamizowała swoje działania po ograniczeniach spowodowanych przez pandemię Covid-19. Liczba spotkań biznesowych w Krakowie wyniosła 2091, co oznaczało wzrost o prawie 9 proc. w stosunku do poprzedniego roku, ale spadek o 75 proc. w stosunku do 2019 roku. Ważną zmianą do roku poprzedniego jest fakt, że trzy czwarte wydarzeń odbywało się stacjonarnie – w 2020 roku połowa imprez miała charakter wirtualny.
Struktura wydarzeń w stolicy małopolski była analogiczna do poprzednich lat, największy udział w ich liczbie ogółem miały konferencje i kongresy (ponad 50 proc.). Z kolei rozkład spotkań był determinowany sytuacją pandemiczną na świecie i w Polsce, dlatego nie wykazywał typowych dla branży cech sezonowości. Najwięcej uczestników odnotowano w spotkaniach organizowanych w Krakowie jesienią – od września, i aż do listopada włącznie. Wydarzenia biznesowe organizowane w ubiegłym roku w mieście trwały ponad dwa dni. Należy nadmienić, że pomimo niewielkiego spadku liczby uczestników wydarzeń, zwiększył się udział uczestników międzynarodowych w stosunku do krajowych w ostatnim kwartale roku.

W 2020 roku w Krakowie dostępnych było 180 obiektów konferencyjnych, łącznie dysponujących 733 salami o różnym charakterze. Infrastruktura miasta w poprzednim roku uległa zmianom, otwarto nowe hotele posiadające zaplecze konferencyjne oraz jeden obiekt konferencyjny.

W 2021 roku Kraków Convention Bureau kontynuowało strategię komunikacji, której narracja oparta jest o mocne strony i zasoby miasta takie jak: branża IT, medycyna, energia zrównoważona, uczelnie krakowskie, osiągnięcia lokalnych naukowców, profesorów, lekarzy oraz ponadczasowe dziedzictwo i kulturę. Głównym celem komunikacji jest budowanie obrazu miasta jako The Host City – gotowego na to, by organizować w nim międzynarodowe kongresy, pokazanie, że w Krakowie na organizatora czeka merytoryczny partner oraz profesjonalne zaplecze.
Sztandarowym projektem docenionym na forum światowym było przyjęcie pierwszego i jedynego w kraju opracowanego przez zespół Kraków Network dokumentu pt. „Protokół Kraków Network”, definiującego niejako na nowo współpracę całej branży.

Pełna treść raportu „Branża spotkań w Krakowie 2021” dostępna jest tutaj >>>

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl