Liczba turystów w Ras Al Khaimah na poziomie sprzed pandemii

Raki Phillips, dyrektor generalny Biura Promocji i Rozwoju Turystyki Ras Al Khaimah: Jesteśmy na dobrej drodze, aby do końca roku osiągnąć ponad 1,11 miliona przyjazdów i w pełni powrócić do poziomu sprzed pandemii w ciągu zaledwie dwóch lat
Na zdjęciu: Raki Phillips, dyrektor generalny Biura Promocji i Rozwoju Turystyki Ras Al Khaimah: Jesteśmy na dobrej drodze, aby do końca roku osiągnąć ponad 1,11 miliona przyjazdów i w pełni powrócić do poziomu sprzed pandemii w ciągu zaledwie dwóch lat

Ras Al Khaimah, w okresie od stycznia do czerwca 2022 r., przywitało 521 085 turystów, co oznacza powrót do poziomu sprzed pandemii i 21-proc. wzrost w porównaniu z tym samym okresem w 2021 roku.

Jak wynika z danych opublikowanych przez Biuro Promocji i Rozwoju Turystyki Ras Al Khaimah (RAK TDA), w pierwszym półroczu tego roku emirat odwiedziła najwyższa liczba turystów od początku Covid-19. Było to 521 085 międzynarodowych i krajowych gości, co oznacza łączny wzrost o 21 proc. w porównaniu z pierwszą połową 2021 roku oraz powrót do danych sprzed pandemii.

Dobre wyniki emiratu w 2022 roku wzmocniło otwarcie kilku nowych hoteli i kurortów, w tym Radisson Resort Ras Al Khaimah na wyspie Marjan, InterContinental Mina Al Arab, a ostatnio Mövenpick na wyspie Al Marjan, gdzie znajduje się największy pływający park wodny w Ras Al Khaimah. Emirat posiada ponad 8000 miejsc noclegowych, a 4617 nowych miejsc jest w przygotowaniu w ciągu najbliższych kilku lat.

Ras Al Khaimah znalazł się ostatnio na liście Greatest Places of 2022 magazynu Time, na której znajduje się 50 miejsc na świecie, które trzeba odwiedzić. Emirat wyróżniono ze względu na ofertę atrakcji typu „adventure” oraz unikalną topografię i georóżnorodność. W uznaniu niesamowitego naturalnego otoczenia, władze kontynuowały rozwój zrównoważonych nowych atrakcji, aby przyciągnąć odwiedzających zarówno lokalnie, jak i z zagranicy. Kluczową nową atrakcją jest Jais Sledder, najdłuższy zjazd saneczkowy w regionie, obejmujący ponad 1840 metrów zakrętów i osiągający prędkość do 40 kilometrów na godzinę. Jais Sledder gościł ponad 54 tys. odwiedzających od otwarcia w lutym tego roku.

– Ras Al Khaimah jest jednym z pierwszych miejsc w regionie, które powróciły do poziomu sprzed Covid dzięki szybkiemu dostosowaniu naszej społeczności turystycznej. Jest to tym bardziej niezwykłe, że obecny krajobraz gospodarczy i geopolityczny, w którym działamy, kieruje naszą uwagę na to, co jest ważne dla długoterminowej odporności – na dywersyfikację, społeczność i zrównoważony rozwój. Jesteśmy na dobrej drodze, aby do końca roku osiągnąć ponad 1,11 miliona przyjazdów i w pełni powrócić do poziomu sprzed pandemii w ciągu zaledwie dwóch lat – podsumowuje Raki Phillips, dyrektor generalny Biura Promocji i Rozwoju Turystyki Ras Al Khaimah.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl