Konkurs NYX Hotels – Art Lives Here rozstrzygnięty

NYX Hotels Art Lives Here: zwycięzcy konkursu i przedstawiciele jury
Na zdjęciu: NYX Hotels Art Lives Here: zwycięzcy konkursu i przedstawiciele jury

W NYX Hotel Warsaw odbyła się finałowa prezentacja prac powstałych podczas rezydencji artystycznych w ramach konkursu NYX Hotels – Art Lives Here. Zaproszeni na uroczystość goście mogli zobaczyć dzieła sztuki stworzone przez czterech artystów podczas ich 3-tygodniowego pobytu w hotelu. Jury jednogłośnie zadecydowało, że praca należąca do francuskiej artystki Laure Catugier będzie tą zwycięską i tym samym zostanie w NYX Hotel Warsaw na stałe.

Podczas wieczornej prezentacji prac wykonanych w ramach projektu NYX Hotels – Art Lives Here, goście podziwiali cztery dzieła, które zostały stworzone przez młodych twórców podczas ich artystycznych rezydencji w hotelu. Wspólny dla wszystkich temat: „Artysta inspirowany krajobrazem miejskim” przedstawiony został na cztery bardzo odmienne sposoby. Dzieła wykonali wybrani z ponad setki zgłoszeń artyści z Rumunii, Francji, Ukrainy i Polski.

Jury konkursu w składzie: Jacek Sosnowski, Paulina Kołodziejczyk, Mariusz Waras, Marta Kołakowska, Marcin Władyka i Iris Barak, było jednogłośne. Zwycięską pracą został ogłoszony kolaż autorstwa Laure Catugier – pochodzącej z Francji artystki, mieszkającej i pracującej w Berlinie.


Zwycięska praca: projekt muralu autorstwa Laure Cautugier

Laure Cautugier z wykształcenia jest architektką. W swoich pracach operuje geometrycznym językiem modernizmu. Eksploruje tematykę funkcjonalności modernistycznej architektury i przestrzeni miejskich.

Mural liczący prawie osiem metrów długości i blisko 2,5 metra wysokości na stałe powiększy kolekcję sztuki NYX Hotel Warsaw. Dzieło będzie zdobiło ścianę na czwartym piętrze hotelu w przestrzeni, która jest dostępna dla wszystkich gości.


Finałowe prace. Autorzy: Dima Mykytenko, Alex Mirutziu, Adrianna Gajdziszewska

– Rezydencja NYX Hotel Warsaw to pionierski projekt z obszaru artbrandingu w Polsce, który udowadnia, że nowoczesne myślenie o rozwoju marki polega na docieraniu do licznych i bardzo różnorodnych grup odbiorców i wsłuchiwanie się w sygnały od nich płynące. Sukces programu rezydencyjnego potwierdza bardzo wysoka jakość prac, które powstały dzięki artystom – przekonuje Jacek Sosnowski, kurator kolekcji sztuki w NYX Hotel Warsaw.

– Konkurs NYX Hotels – Art Lives Here to niezwykłe doświadczenie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że 3-tygodniowa rezydencja okazała się owocna dla każdego z artystów. Jestem przekonana, że przyszłe lata przyniosą kolejne edycje tego projektu i na stałe wpisze się on w nasze plany marketingowe – powiedziała Paulina Kołodziejczyk, multi property manager, Leonardo Hotels.

Konkurs NYX Hotels – Art Lives Here to autorski program rezydencji dla artystów, do pierwszej edycji którego spłynęło ponad 100 zgłoszeń z całej Europy. Do finału zaproszonych zostało 4 rezydentów, którzy mogli spędzić do 3 tygodni w NYX Hotel Warsaw, znajdującego się w samym centrum stolicy. To właśnie ten hotel i widok z okien pracowni artystycznej na 15 piętrze budynku miał wzbudzić inspirację do tworzenia pracy o temacie „artysta inspirowany krajobrazem miejskim”.

Zobacz NYX Hotel Warsaw w Wyszukiwarce Obiektów Konferencje.pl >>>

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl