Hotel Tobaco otwiera się na kulturę

Hotel Tobaco w Łodzi prowadzi działania kulturalne, warsztatowe oraz angażuje się w inicjatywy społeczne. Zaprasza twórców do dzielenia się swoimi talentami i działalnością w przestrzeniach hotelowych, a mieszkańców Łodzi do uczestniczenia w otwartych spotkaniach, warsztatach, wystawach w ramach cyklu #tujestjakbykulturalnie.

Rozmowy po łódzku
„Rozmowy po łódzku” to autorski projekt hotelowy, który swoją inaugurację miał w kwietniu 2022 roku. Jego założeniem jest przybliżenie lokalnej społeczności ciekawych postaci, twórców i artystów związanych z Łodzią, ale nie tylko. Do cyklicznie organizowanych otwartych spotkań zapraszani są ludzie kultury i sztuki, którzy chcą podzielić się swoją twórczością i działalnością z publicznością. Gośćmi projektu byli pisarka Katarzyna Grochola, Justyna Tomaszewska – łódzka przewodniczka, Damian Szymański – aktywista działający na rzecz osób z niepełnosprawnościami i autorzy książek: Monika Szymor, Magdalena Tomczak oraz Maciej Kaźmierczak.
Lobby hotelowe stało się również tłem do prezentacji prac artystycznych. Zdarza się, że „Rozmowom” towarzyszą wystawy prac zaproszonych gości. Wszystkie spotkania organizowane w ramach cyklu są otwarte zarówno dla gości hotelowych, jak i mieszkańców miasta. Tobaco Hotel transmituje te spotkania na żywo na profilu hotelu na Facebooku.

Przystanek Tobaco
Podejmując działania w obrębie kultury, zespół Tobaco zaprasza do swoich przestrzeni, ale wychodzi też z kamerą poza jej granice, odwiedzając ciekawe miejsca na łódzkiej mapie (np. Orientarium Łódzkiego ZOO). W tytułowym „Przystanku” poza wędrówką szlakiem łódzkich atrakcji, łączy się w przestrzeni internetowej z gośćmi i ekspertami, aby porozmawiać o lifestylu i życiu codziennym, turystyce, samorozwoju oraz zwrócić uwagę na ważne społecznie tematy. – „Przystankiem” chcemy pokazywać poprzez nasze kanały w mediach społecznościowych, to co w Łodzi najpiękniejsze, warte zobaczenia oraz miejsca, fundacje, instytucje, który w szczególny sposób wyróżniają się w swoich działaniach na rzecz łódzkiej społeczności – informuje zespół Tobaco.

Otwarci na kulturę
Celem działań zespołu Tobaco jest pokazanie, że hotel to nie tylko miejsce, które kojarzymy z noclegiem, pobytem biznesowym, działalnością komercyjną czy przyjęciem okolicznościowym. – Otwieramy się poprzez nasze działania na potrzeby i zainteresowania mieszkańców Łodzi, gości hotelowych oraz społeczności, którą gromadzimy na naszych kanałach w mediach społecznościowych – podkreśla.
Potencjał historycznych, pofabrykanckich przestrzeni Hotelu Tobaco doceniają również twórcy, którzy dostrzegają w nich możliwości do prezentacji swojej twórczości oraz uczestnicy spotkań, którzy przy okazji uczestnictwa wydarzeniach poznają ofertę hotelu skierowaną do gości indywidualnych.

Zobacz Hotel Tobaco w Wyszukiwarce Obiektów Konferencje.pl >>>

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl