French Touch po raz ósmy w Polsce

Konferencja prasowa dotycząca French Touch 2022 odbyła się tradycyjnie w siedzibie Ambasady Francji w Warszawie
Na zdjęciu: Konferencja prasowa dotycząca French Touch 2022 odbyła się tradycyjnie w siedzibie Ambasady Francji w Warszawie

Show artystyczne z udziałem polskich i zagranicznych gwiazd m.in. Garou, Suzane, Matta Pokory, Tre Voci, Jean Michel-Jarra, kabaretu Paradis Latin, domu mody On Aura Tout Vu oraz ogólnopolska akcja handlowa To najważniejsze wydarzenia tegorocznej edycji obchodów przyjaźni polsko-francuskiej. Za organizację przedsięwzięcia odpowiada Agencja Cryptone.

Wszystko zaczęło się w 2015 roku, kiedy to odbyła się pierwsza edycja French Touch. Od tej pory dziesiątki artystów z Polski i Francji tworzyło tradycję, która na stałe wpisała się w kulturalną mapę wydarzeń w Polsce. – Kiedy siedem lat temu przyszedł mi do głowy pomysł zorganizowania zupełnie nowego wydarzenia pod nazwą French Touch La BelleVie, miałem w głowie ideę świętowania przyjaźni polsko-francuskiej. Ten projekt przypominał słodki sen, nieco idealistyczny, niemający wiele wspólnego z rzeczywistością. Jednak po latach, solidarność narodów stała się głównym tematem aktualnych wydarzeń. Nie rozwodząc się nad meandrami geopolityki, które wstrząsają Europą i zagrażają jej równowadze, dzisiaj nie mam już wątpliwości, jak wielką wartością są więzi łączące narody, jak wiele przynoszą nadziei. Skonfrontowani z rzeczywistością, bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy pamiętać, że wszyscy potrzebujemy silnej wspólnoty wykraczającej poza granice jednego państwa. Bardziej niż kiedykolwiek doceniamy dziś otwartość i empatię oraz hojność i solidarność – mówi Daniel Teboul, prezes French Touch. Tegoroczna, 8. edycja „French Touch 2022” rozpoczęła się wiosną wystawą „Portrety Kobiet.

Jak co roku apetyt na Francję ma rozbudzić specjalna akcja handlowa, a do rąk czytelników trafi też wydanie magazynu La Belle Vie!. Handlowa odsłona French Touch, odbędzie się w dniach 15-31 października, przy współpracy z ponad 6 tys. punktów handlowych i usługowych z całego kraju oraz partnerami wydarzenia, takimi jak Biedronka, La Biosthétique, Michelin.

8. Gala French Touch to uroczystość łącząca francuskich i polskich wykonawców. To moment, który przenosi widzów w świat francuskiej piosenki. W tym roku Gala odbędzie się 27 października w Teatrze Wielkim Operze Narodowej, a jej gospodarzami będą Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora. Podczas spektaklu gwiazdy solo oraz w niecodziennych duetach zaśpiewają utwory znane z list przebojów. W tym roku na scenie pojawią się francuskie gwiazdy: Garou, Suzane, Camille Bertault, Matt Pokora, In-Grid, Sarah Schwab oraz polscy wokaliści: Tre Voci, Feel i Justyna Steczkowska. Specjalnym występem dwóch wokalistek z Ukrainy: Julii Belei i Urany, organizatorzy zwrócą uwagę na wciąż trwające walki. Gościem honorowym gali będzie Jean-Michel Jarre.
Podczas tegorocznej gali wystąpi najstarszy z francuskich kabaretów – Le Paradis Latin. W programie są  wspólne gotowanie najznamienitszych kucharzy z obu krajów czy pokazy mody. W tym roku będzie to pokaz hautecouture projektantów tworzących dla On Aura Tout Vu, domu mody ubierającego największe światowe gwiazdy na czerwony dywan, (poczynając od Beyonce przez Madonnę do Lady Gagi). Galę uświetni wręczenie nagrody Marianne d'Honneur, przyznawanej wybitnym osobistościom związanym zarówno z Polską, jak i Francją. Laureatami w poprzednich latach byli Andrzej Seweryn, Wojciech Pszoniak, Rene Gościnny czy Iga Świątek. W tym roku kapituła już wybrała, a nazwisko zostanie ogłoszone dopiero podczas gali. Całość wydarzenia będzie emitowana na żywo przez TVP1 o godz. 20.10.  

Wydarzeniu French Touch La BelleVie co roku towarzyszy wydanie magazynu, który ukazuje się w nakładzie ponad trzech milionów egzemplarzy drukowanych i w wersji cyfrowej. W tym roku o Magazynie tak opowiada Frederic Billet, ambasador Francji w Polsce: – Akcja French Touch kontynuuje tej jesieni promocję Francji w Polsce, poprzez artykuły o regionach Francji, francuskiej kuchni, sztuce i kulturze, które znajdą Państwo na stronach tego wydania La BelleVie!.
Tegoroczne wdanie pełne jest niezwykłych opisów miejsc, dań, czy sylwetek aktorów, piosenkarzy i innych wybitnych ludzi francuskiej kultury. Specjalne miejsce znajdują też w nim kwestie gospodarczo-ekonomiczne, którym poświęcone są tzw. Niebieskie Strony Biznesu. Magazyn można również pobrać ze strony internetowej oraz w aplikacji.
www.frenchtouchlabellevie.pl

Zobacz Teatr Wielki - Operę Narodową w Wyszukiwarce Obiektów Konferencje.pl >>>

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl