Jubileusz 30-lecia Polskiej Izby Przemysłu Targowego

W 2023 roku Polska Izba Przemysłu Targowego (PIPT) świętuje jubileusz 30-lecia, który będzie obchodzony przez cały rok, od stycznia do grudnia 2023 r. Przez 30 lat organizacja podejmuje działania na rzecz rozwoju polskiej branży targowej. MeetingPlanner.pl jest partnerem medialnym jubileuszu PIPT.

Celem obchodów jubileuszu jest podkreślenie wkładu Polskiej Izby Przemysłu Targowego w rozwój polskiej branży targowej oraz rodzimej gospodarki na przestrzeni ostatnich 30 lat. – Izba jest dumna z ogromnego dorobku polskiego rynku targowego, zbudowanego wspólnymi siłami członków i izby oraz uznania, jakim polskie targi i firmy działające w branży targowej cieszą się dziś w kraju i za granicą – zaznaczają przedstawiciele PIPT.
W związku z obchodami jubileuszu przygotowany został szereg publikacji na temat branży, historii oraz przyszłości targów, a także osób, które wniosły w jej rozwój szczególny wkład. Teksty będą publikowane w mediach oraz na profilach PIPT w mediach społecznościowych na przestrzeni bieżącego roku.
 
W ramach obchodów została zainicjowana m.in. Akcja „30 lat minęło”, której celem jest zebranie w ciągu roku kolekcji pamiątek w postaci zdjęć z targów przechowywanych do dzisiaj oraz zdjęć gadżetów, elementów konstrukcji, materiałów reklamowych, ulotek, itp. z ostatnich 30 lat targów (i starszych) od członków izby i przyjaciół targów w celu prezentacji pamiątek na koniec roku na wystawie online.
 
Jak podkreśla PIPT, jubileusz 30-lecia to również wspólne świętowanie z fanami targów. Jednym z elementów wspólnej zabawy będzie Jubileuszowy Konkurs PIPT. W ramach Konkursu raz w miesiącu przez cały rok na profilu Facebook Targi Dają Więcej ukazywać się będą pytania związane z branżą. Zwycięzcami Konkursu zostaną każdorazowo trzy osoby, które jako pierwsze udzielą prawidłowej odpowiedzi na pytanie. Nagrodami w Konkursie będą wejściówki na najciekawsze imprezy odbywające się na terenie obiektów targowych w całej Polsce.
W roku obchodów planowane są również inne inicjatywy, m.in. oficjalna gala jubileuszowa (szczegóły dotyczące wydarzenia będą podane później).

Do Komitetu Honorowego obchodów Jubileuszu 30-lecia PIPT przystąpili Krajowa Izba Gospodarcza, Konfederacja Lewiatan, Centrex i Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń. MeetingPlanner.pl jest partnerem medialnym jubileuszu.
 
O Polskiej Izbie Przemysłu Targowego
W latach 1993-2006 organizacja działała jako Polska Korporacja Targowa, od 2006 roku jako Polska Izba Przemysłu Targowego – izba gospodarcza przedsiębiorców branży targowej i branż związanych z organizacją targów, wystaw i eventów. Siedzibą PIPT jest Poznań.
Zgodnie z misją, Polska Izba Przemysłu Targowego promuje targi jako jedno z najważniejszych narzędzi eksportu i promocji polskich firm i polskich produktów, a także, jako instrument komunikacji bezpośredniej i marketingu dla firm z niemal każdego sektora gospodarki oraz zachęca przedsiębiorców do udziału w targach w charakterze wystawców i zwiedzających.
Izba integruje środowisko branżowe polskich firm działających w szeroko rozumianym przemyśle targowym do którego należą: organizatorzy targów, operatorzy obiektów targowych, firmy projektujące i budujące stoiska targowe, firmy spedycji targowej, organizatorzy wystąpień za granicą i dostawcy usług dla przedsiębiorstw biorących udział w targach za granicą, firmy świadczące usługi IT dla targów.
PIPT stanowi również platformę wiedzy, informacji oraz wymiany kontaktów. Wspiera firmy targowe, lobbując na ich rzecz i rzecz branży u władz rządowych i samorządowych. Przez szereg lat działań lobbingowych Izba wypracowała pozycję oficjalnego eksperta branży targowej w rządzie, a biorąc udział w regularnych spotkaniach z przedstawicielami rządu i poszczególnych ministerstw stała się partnerem do rozmów.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl