Scena Jutra: czy eventy czeka technologiczna rewolucja?

Jubileuszowa, piąta Międzynarodowa Konferencja Scena Jutra już w przyszłym tygodniu. W dniach 29 – 30 marca w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie zaplanowano 20 prelekcji i wykładów, 14paneli dyskusyjnych, spotkania z ludźmi sceny oraz prezentacje sprzętu i technologii. Organizatorem konferencji jest Fundacja Scena Jutra.
 
Konferencja Scena Jutra to wydarzenie ludzi związanych ze sceną oraz nowymi technologiami. Reprezentowane są na niej wszystkie środowiska z branżą związane.
 
Jakie w branży scenicznej panują nastroje? Czy eventy czeka technologiczna rewolucja? Jakie wyzwania stoją przed twórcami projektów scenicznych i wydarzeń? Jakich specjalistów najbardziej brakuje na rynku?

Zapraszamy do wypełnienia krótkiej ANKIETY >>>

i sprawdzenia trendów, inspiracji, nowości podczas konferencji Scena Jutra.
 
Scena Jutra to wydarzenie na dużą skalę. Gromadzi artystów, choreografów, kreatywnych, producentów, specjalistów od oświetlenia, nagłośnienia i multimediów, grafików, reżyserów, marketerów. Scena Jutra gromadzi ludzi różnych profesji związanych z działalnością artystyczną i sceniczną.
 
Podczas swoich wystąpień paneliści Sceny Jutra skoncentrują się przede wszystkim na najnowszych branżowych trendach i wyzwaniach, jakie stoją przed fachowcami pracującymi przy realizacji wydarzeń artystycznych. Kluczowym tematem będzie technologia i jej możliwości wywoływania silnych emocji i wzmacniania siły przekazu.
 
Konferencja odbywać się będzie na dwóch scenach – Inspiracje oraz Dyskusje, które będą działać równolegle. Na Scenie Inspiracje wystąpią osobistości świata kultury i rozrywki, które realnie wpływają na kształt wydarzeń teraz i w przyszłości. Z kolei na Scenie Dyskusje po raz kolejny spotkają się przedstawiciele różnych zawodów związanych ze sceną oraz artyści, po to, by dyskutować na najbardziej aktualne tematy.

Wśród prelegentów na Scenie Inspiracje są m.in. światowej sławy projektant scenografii i oświetlenia Mikki Kunttu, projektant światła i multimediów Paweł „Spider” Pająk, wieloletnia pasjonatka technologii eventowych Sarah Cox oraz artysta wizualny Chris Bird.
 
Na Scenie Dyskusje, paneliści poruszą zagadnienia związane z technologiami, innowacjami, prawem, sponsoringiem i marketingiem, edukacją, ekologią czy bezpieczeństwem. Trzy spotkania odbywać się będą pod egidą MeetingPlanner.pl, który jest partnerem merytorycznym wydarzenia. Jubileuszową Scenę Jutra otworzy „Barometr nastrojów branży scenicznej”, w którym udział wezmą Jacek Chojczak (lighting designer, Green Beam Design), Anna Gogacz (CEO Allegro Brand Experience Agency), Sebastian Gonciarz (reżyser, Teatr Muzyczny Roma), Łukasz Kubiak (CEO TSE Grupa), Dariusz Maciołek (CMO, BNP Paribas Bank Polska), Krzysztof Polesiński (CEO Airpol Sound & Light) oraz w roli moderator Magdalena Kondas (rdaktor naczelna MeetingPlanner.pl). W rozmowie poświęconej sponsoringowi i event marketingowi w strategii marki udział wezmą: Aida Bella (dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, rzecznik prasowa Totalizator Sportowy), Marcin Franczak (koordynator ds. projektów eventowych i sponsoringowych, Biuro Promocji Marki i Sponsoringu, PZU), Dominik Górka (założyciel i dyrektor kreatywny Live Age), Łukasz Gumowski (współwłaściciel i wiceprezes zarządu, Plej), Magdalena Kuropieska-Deloff (co-fouder IC Mobile, consultant for IC Mobile internal communications agency). O edukacji, kompetencjach przyszłości, potrzebach rynku, możliwościach uczelni rozmawiać będą: prof. dr hab. Krzysztof Celuch (prorektor Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula, profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu), dr Joanna Jurga (projektantka doświadczenia sensoryczne w przestrzeni, wykładowczyni), Jakub Krzysiak (Politechnika Lubelska - koordynator Studia Multimedialnego, inicjator powołania kierunku „Inżynieria Multimediów”), Artur Szczęsny (CEO Rebelia Media Group, Marcin „Lolek” Załucki (stage manager Plan Crew).

Nie zabraknie też rozmów na temat łączenia technologii scenicznych z działaniami brand experience. Prelekcję „Brand Experience – scena jutra na usłudze marki” poprowadzi jeden z najbardziej inspirujących mówców w Polsce – Wojciech Herra, a w dyskusji wezmą udział m.in. Aleksandra Szol z Modivo, reżyser i producent telewizyjny Maciej Amanowicz.

Pełny program znajduje się tutaj >>>
 
Obie sceny połączy przestrzeń networkingowa, w której swoje stoiska informacyjne będą mieli przedstawiciele dystrybutorów i producentów sprzętu scenicznego, a także przedstawiciele uczelni i stowarzyszeń oraz instytucji i mediów.
 
W tym roku po raz pierwszy konferencji towarzyszyć będzie gala wręczania Statuetek Sceny Jutra dla zasłużonych innowatorów i praktyków, którzy tworzą współczesną scenę, wykorzystując do tego m.in. najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.
 
W konferencji można wziąć udział stacjonarnie w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie lub online. Rejestracja i bilety >>>
 
Organizatorem konferencji jest Fundacja Scena Jutra, współorganizatorem Teatr Wielki – Opera Narodowa, która gości wydarzenie po raz trzeci.Fundacja Scena Jutra propaguje świadome wykorzystywanie nowych technologii na scenie poprzez edukację oraz rzetelną informację na ich temat. Współpracuje z instytucjami, ośrodkami badawczymi specjalistami i firmami, które chcą tworzyć przestrzeń do dyskusji, inspiracji oraz optymalnego wykorzystania rozwiązań, jakie podsuwa dzisiejszy świat. Swoje działania kieruje do ludzi różnych profesji związanych z działalnością sceniczną na różnych poziomach – od działów organizacji i zarządzania obszarami kultury i sztuki, poprzez twórców, artystów oraz kreatorów kultury i organizatorów aż po projektantów oraz osoby decyzyjne. Bardzo ważną grupę stanowią technicy, a także studenci poszukujący swego miejsca na rynku pracy.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl