Walne zgromadzenie członków SITE Polska: udany rok stowarzyszenia

Walne zgromadzenie członków SITE Polska odbyło się tradycyjnie o tej porze roku z uwagi na wymogi proceduralne. Podjęto uchwały dotyczące działalności stowarzyszenia za rok 2022: o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego, działalności stowarzyszenia i udzieleniu absolutorium zarządowi stowarzyszenia.

Prezes zarządu Grażyna Grot-Duziak przedstawiła sprawozdanie za rok 2022, a poszczególni członkowie zarządu zgodnie ze swoimi obszarami odpowiedzialności podzielili się z uczestnikami spotkania informacjami nt. inicjatyw i projektów prowadzonych w roku 2022.

 – Struktura członkowska przedstawiona przez wiceprezes Anastazję Szerkus pokazuje, jakim wyzwaniem jest podjęcie działań, odpowiadające na potrzeby wszystkich członków. W związku z tym stowarzyszenie kontynuuje różne projekty i inicjatywy, które albo są uniwersalne, albo adresowane tylko do konkretnej grupy członków – wyjaśniła prezes zarządu SITE Polska Grażyna Grot-Duziak.
 
Projekt skierowany do agencji MICE, turystyki przyjazdowej i motywacyjnej to np. Destination Poland, koordynowany przez wiceprezes zarządu SITE Polska Joannę Montenarh. We współpracy z współpracy Anetą Książek, członkinią honorową stowarzyszenia, realizowane są inicjatywy edukacyjne, m.in.: cykliczne wyjazdy studyjne po Polsce – w czerwcu taki wyjazd odbędzie się do regionu świętokrzyskiego.
 
Uniwersalnym projektem, do którego stowarzyszenie zaprasza wszystkich członków jest koordynowany przez Piotra Cieślaka program Young Leaders, który oparty jest na trzech filarach: edukacja, mentoring, networking. W czerwcu odbędzie się wyjazdowe spotkanie edukacyjno-integracyjne „Get Together” grupy Young Leaders w Suchej Beskidzkiej, przygotowane przez uczestniczki programu z Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii, a koordynowane przez Anastazję Szerkus.
 
Inicjatywą, z której każdy członek SITE Polska mógł skorzystać, było szkolenie pilotów incentive przeprowadzone wspólnie ze Stowarzyszeniem Organizatorów Incentive Travel i Kadrami Turystyki. Obszar edukacji jest koordynowany w stowarzyszeniu przez członka zarządu Radosława Szafranowicza-Małozięcia.
 
Stowarzyszenie przykłada dużą wagę do rozwijania inicjatyw w ramach projektu „Our impact on people, society and the planet”. – Nasza akcja „We stand with Ukraine” pozwoliła ufundować stypendia kilkunastu studentów kierunków turystycznych z Ukrainy – podkreśla Jarosław Hulboj, członek zarządu SITE Polska. Walne Zgromadzenie Członków wzbogacone zostało o akcję CSR, którą przygotowała Beata Koziarska, doradca zarządu ds. CSR & sustainability. Wspólne aktywności przygotowania szarpaków dla psów do schroniska poprzedziła prezentacja o problemie bezdomności zwierząt, jednocześnie inspirująca i edukująca, np. jak zachować się w różnych sytuacjach związanych z tym tematem.

Rozmawiano też o planach sukcesji zarządu na nową kadencję 2024-2025 i związanych z tym wyzwaniach aktywizacji członków. Rok 2022 pomimo niesprzyjających wydarzeń stowarzyszenie uważa za udany. – Jesteśmy widoczni w prasie branżowej, w social mediach, na bieżąco informujemy o naszych działaniach, bierzemy udział w spotkaniach branżowych krajowych i międzynarodowych, cieszymy się dobrą retencją członków i zapraszamy serdecznie do naszego grona – podsumował Krzysztof Kołacz, członek zarządu ds. PR i marketingu.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl