Madera: Polacy w top 5 wśród turystów w pierwszym półroczu 2023

Caminho Real da Encumeada ©Francisco Correia
Na zdjęciu: Caminho Real da Encumeada ©Francisco Correia

W pierwszym półroczu Maderę odwiedził ponad milion turystów, w tym ponad 53 tysiące gości z Polski. Polska osiągnęła ponad 50-proc. wzrost względem pierwszej połowy 2022 r. i znajduje się obecnie w czołówce rynków źródłowych.
 
Według danych przekazanych przez Biuro Promocji Turystyki Madery, od początku roku wyspę odwiedziło ponad 1,1 miliona turystów (27 proc. rdr), którzy łącznie skorzystali z ponad 5,1 miliona noclegów. Biuro ocenia wyniki w turystyce przyjazdowej jako bardzo dobre.

Wyspa jest też chętnie odwiedzania przez polskich turystów, którzy są obecnie w czołówce wiodących rynków źródłowych. Między styczniem a czerwcem do Madery wybrało się 53 tysiące obywateli polskich, o 52 proc. więcej niż rok temu. Bezpośrednie połączenia z Polski na Maderę oferuje WizzAir z Warszawy, Poznania oraz Katowic oraz EnterAir czarterując samoloty dla wiodących biur podróży.

Madera jest doceniania również na arenie międzynarodowej. Wyspa po raz ósmy z rzędu została wybrana „Najlepszą wyspiarską destynacją na świecie” podczas ostatniej edycji World Travel Awards w 2022. Madera dostaje też wiele nagród i wyróżnień w zakresie turystyki zrównoważonej, a także kultury, tradycji i golfu.
 
Łagodny morski klimat i dobra pogoda czynią ją całoroczną destynacją. Gastronomia charakteryzuje się wieloma specjałami kulinarnymi, świeżymi owocami i winem o międzynarodowej renomie. Rzeźba terenu, środowisko przyrodnicze i klimat tworzą możliwości do wielu aktywności sportowych takich jak np. kolarstwo górskie, wspinaczka, nurkowanie, surfing. Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO las laurowy, park leśny Queimadas, baseny wulkaniczne czy ponad 2000 km szlaków turystycznych to główna atrakcje wysypy.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl