Strategiczny Sojusz Narodowych Europejskich Convention Bureaux: Przyszłość to zrównoważony rozwój branży MICE

Aneta Książek, kierownik Poland Convention Bureau POT reprezentowała Polskę podczas spotkania Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe
Na zdjęciu: Aneta Książek, kierownik Poland Convention Bureau POT reprezentowała Polskę podczas spotkania Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe

W Luksemburgu odbyło się drugie w tym roku spotkanie Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe. Wydarzenie, które gromadzi przedstawicieli narodowych convention bureaux, było okazją do rozwoju europejskiej współpracy i kształtowania zrównoważonego rozwoju w branży MICE.
 
Dwudniowe spotkanie odbyło się w European Convention Center Luxembourg (ECCL) oraz w Hotelu Le Royal Luxembourg. Składały się na nie dyskusje na temat rozwoju projektów, planowania budżetów i aktualnych zagadnień branżowych. Szczególną uwagę poświęcono postępom w opracowywaniu dokumentu dobrych praktyk, która wytycza drogę ku bardziej ekologicznej przyszłości dla wydarzeń biznesowych w Europie.
Jednym z najważniejszych punktów wydarzenia było omówienie nadchodzącej konferencji PCMA Convening EMEA w Kopenhadze. Sesja pt. „Jak uczynić Europę pierwszym neutralnym klimatycznie miejscem dla wydarzeń biznesowych?” ma na celu wspieranie wspólnych działań poświęconych kształtowaniu bardziej zrównoważonej i ekologicznej przestrzeni dla wydarzeń biznesowych. Strategiczny Sojusz Narodowych Europejskich Convention Bureaux współpracuje m.in. z Net Zero Carbon Events, w celu uruchomienia wspólnego planu działania i promocji zrównoważonego rozwoju w sektorze wydarzeń biznesowych.
W dyskusji z Aurore Braconnier i Hannah Elston z Event Leaders Exchange (ELX) skoncentrowano się na przyszłej współpracy, podkreślając ogromny potencjał inicjatyw w zakresie treści dotyczących zrównoważonego rozwoju i sztucznej inteligencji.


 
– Zawsze jestem pod wrażeniem, jak Strategiczny Sojusz Narodowych Europejskich Convention Bureaux wspiera swoje wspólne i międzynarodowe projekty. To zdanie odzwierciedla oddanie i pasję, z jaką sojusz kontynuuje swoją misję tworzenia zrównoważonej i innowacyjnej przyszłości dla europejskich wydarzeń biznesowych – mówi Matthias Schultze, dyrektor German Convention Bureau.
 
– Mimo że Polska może znajdować się we wcześniejszym etapie naszej podróży ku zrównoważonemu rozwojowi, jesteśmy chętni do nauki, współpracy i zaangażowania we wspólne projekty. Widzimy to jako okazję do połączenia wysiłków z liderami branży, edukacji i podjęcia konkretnych kroków ku bardziej ekologicznej i odpowiedzialnej przyszłości wydarzeń biznesowych w Europie i w Polsce – mówi Aneta Książek, kierownik Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej.
Źródło: PCB POT

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl