Organizatorzy imprez potrzebują kompleksowego wsparcia

Organizując event, niezależnie od tego, czy jest to mniejsze wydarzenie czy impreza masowa, chętnie korzystamy z usług wyspecjalizowanych firm. Decydując się na takie rozwiązanie, warto wziąć pod uwagę ofertę, która zawiera kompleksowe wsparcie, co pozwoli sprostać pojawiającym się wyzwaniom i zapobiec wielu problemom.

Po zastoju spowodowanym pandemią branża eventowa rozwija się, organizowanych jest coraz więcej wydarzeń bezpośrednich, zaczęliśmy bardziej doceniać spotykanie się i budowanie relacji. Doświadczenia ostatnich kilku lat sprawiają, że coraz większą uwagę przywiązujemy do bezpieczeństwa w czasie organizowanych wydarzeń, ale też do profesjonalnych usług, które mają je zapewnić.

– Ochrona wydarzeń obejmuje nie tylko zapewnienie służb porządkowych i informacyjnych, ale też, w przypadku imprez masowych, dopełnienie w imieniu klienta formalności związanych ze zgłoszeniem imprezy w odpowiednich instytucjach oraz uzyskanie na nią zgody. Profesjonalni dostawcy usług ochrony dla branży eventowej zapewniają też wygrodzenie terenu imprezy, służby medyczne czy choćby zaplecze sanitarne. Oczekiwania w zakresie kompleksowej obsługi wydarzeń są z roku na rok coraz większe – mówi Krzysztof Guzek, w Grupie Impel dyrektor odpowiedzialny za segment Działalność usługowa.
Organizatorzy wydarzeń oczekują, że będą to usługi zarówno dotyczące sprzątania terenu imprezy czy obiektu w czasie imprezy i po jej zakończeniu, ale też np. związane z zapewnieniem cateringu. Co istotne, coraz ważniejszym elementem w przygotowaniach do wydarzenia i w samym jego przebiegu stają się aspekty proekologiczne, dlatego organizatorzy liczą na wprowadzenie rozwiązań z tego zakresu przez firmy obsługujące eventy.

Krzysztof Guzek, Grupa Impel: Oczekiwania w zakresie kompleksowej obsługi wydarzeń są z roku na rok coraz większe

Bezpieczeństwo kluczowe dla marki eventu
Bezpieczeństwo organizatora i uczestników, szczególnie przed imprezą masową, w jej trakcie i po niej, jest czynnikiem kluczowym, gdyż wpływa na wizerunek organizatora i markę każdego eventu. Podczas spotkań, szczególnie tych z dużą liczbą uczestników, mogą zdarzyć się różne niespodziewane sytuacje, które wymagają natychmiastowej reakcji. Przy planowaniu wydarzeń należy też szacować potencjalne ryzyka i podejmować odpowiednie decyzje, zanim dojdzie do zjawisk niepożądanych.
 
– W ramach wsparcia naszych klientów możemy sprostać wszelkim potrzebom w zakresie zabezpieczenia imprez i wydarzeń o różnym charakterze i skali. W przypadku imprez masowych nad danym projektem pracuje zespół pod nadzorem koordynatora ds. bezpieczeństwa, który opracowuje plan zabezpieczenia, wspiera organizatora w procedowaniu formalności i pozyskiwaniu niezbędnych zgód i pozwoleń w instytucjach administracji publicznej. Oferujemy także wsparcie w zabezpieczeniu medycznym i przeciwpożarowym imprezy oraz systemy wygradzające, bramki bezpieczeństwa, kontenery kasowe i techniczne czy nawet kabiny do tłumaczeń symultanicznych potrzebne na międzynarodowe wydarzenia konferencyjne – mówi Krzysztof Guzek.

W przypadku organizowania wielkoskalowych imprez, szczególnie ważne jest zadbanie o odpowiednią liczbę pracowników służb informacyjno-porządkowych.

– Organizatorzy dążą do tego, aby ograniczyć ryzyka i stworzyć maksymalny poziom bezpieczeństwa dla uczestników imprezy. Oznacza to odpowiednie przygotowanie, a w przypadku imprez masowych – często zwiększenie liczby pracowników służb porządkowych i informacyjnych, która jest określona w przepisach prawnych. Na podstawie naszych doświadczeń – znajomości topografii obiektu, specyfiki danego wydarzenia, doradzamy organizatorom, jakie zabezpieczenie ich wydarzenia będzie najbardziej optymalne – podkreśla Krzysztof Guzek.

Poza pracownikami służb porządkowych i informacyjnych oraz koordynatorami ds. bezpieczeństwa, Impel zapewnia obsługę recepcyjną, pracowników technicznych, a także usługi specjalistyczne, np. sprawdzenie terenu przez psy policyjne czy ochronę osobistą VIP lub elektroniczne systemy bezpieczeństwa. W przypadku tych ostatnich przy zabezpieczeniu imprez znajdują zastosowanie kamery monitoringu wizyjnego, a przede wszystkim mobilne wieże monitorujące, umożliwiające obserwację terenu, na którym odbywa się wydarzenie.

– Każdego roku zabezpieczamy wydarzenia o różnej skali, zarówno biznesowe, jak i kulturalne i sportowe. Są to mniejsze i większe eventy firmowe, ale też międzynarodowe konferencje, a także tak prestiżowe wydarzenia, jak Tour de Pologne, Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem czy zabezpieczane przez nas w 2023 r. Igrzyska Europejskie – dodaje Krzysztof Guzek.
 
Czystość certyfikowana
Uporządkowana przestrzeń, w której odbywa się wydarzenie ma wpływ na komfort, ale też bezpieczeństwo uczestników imprezy. Dla organizatora oznacza to konieczność zadbania o sprzątanie w czasie eventu, a także po jego zakończeniu.

– Jako firma, która od ponad 30 lat zajmuje się realizowaniem profesjonalnych usług sprzątania, mamy doświadczenie w zakresie utrzymania czystości zarówno obiektów i hal widowiskowych, jak na otwartych przestrzeniach, gdzie realizowane są imprezy plenerowe.
Stosujemy certyfikowane środki czystości, bezpieczne dla ludzi i środowiska. Nasz personel stale monitoruje czystość na terenie imprezy, a w razie konieczności natychmiast podejmuje działanie. Zapewniamy także pojemniki na segregowane odpady, tymczasowe strefy sanitarne na wydarzeniach plenerowych, a także przygotowanie i rewitalizację terenów zielonych – dodaje Krzysztof Guzek.
 
Imprezy w dobrym stylu i… smaku
W przypadku szczególnego typu wydarzeń istotnym elementem może być także catering w czasie imprezy. Dobrze przygotowane posiłki oraz ich odpowiednia oprawa sprawiają, że uczestnicy konferencji czy imprez firmowych kojarzą je z dobrym smakiem, a także z miłą i profesjonalną obsługą i tym samym z przyjemną atmosferą.

– Również w tym obszarze możemy zagwarantować profesjonalne wsparcie. Działająca w ramach Grupy Impel spółka zajmująca się usługami party service, a w szczególności cateringiem może zadbać o smakowitą oprawę imprez o różnej skali – bankietów, kongresów, konferencji, spotkań integracyjnych po imprezy plenerowe. Możemy zająć się także obsługą artystyczną wydarzeń, od przygotowania scenariusza imprezy, prowadzenie negocjacji z artystami, zapewnienie sceno-techniki, po produkcję materiałów foto i wideo. Tego typu kompleksowa obsługa – do ochrony i sprzątania, po zaplecze cateringowe wydarzenia to coraz częstsze pytanie ze strony organizatorów – podsumowuje Krzysztof Guzek
Więcej informacji na temat kompleksowej obsługi wydarzeń znajdziesz na tej stronie.

ARTYKUŁ PARTNERA

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl