Osiemnaste urodziny agencji Ewesa

Agencja Ewesa świętuje 18 lat na rynku. Z okazji pełnoletności zespół podsumowuje dotychczasowe osiągnięcia, a także zapowiada duże zmiany. Podkreśla również, że 2023 był rokiem rekordowym.
 
Od lokalnych projektów do globalnych marek
– Japoński etos pracy zakłada, że manager zarządzający firmą musi przepracować chociaż jeden dzień na każdym stanowisku w swojej firmie, aby dokładnie poznać wszystkie procesy – podkreślają Ewelina Sasin wraz z mężem Pawłem, założyciele agencji Ewesa, którzy zrealizowali tę ideę z nawiązką przez 18 lat pracy.
Zaczęło się od niewielkich projektów dla lokalnych klientów, a kiedy agencja nabrała rozpędu, w jej portfolio pojowaiły się globalne marki i duże firmy. Zespół Ewesy już od kilkunastu lat pracuje nad aktywacjami całego wachlarza marek PepsiCo: Pepsi, Lay’s, Lipton, Doritos, Mirinda i Cheetos. Ewesa systematycznie realizuje również działania dla Martini, Polpharmy, Nuii, Lodów Oreo czy marki Pudliszki. Od 2020 roku agencja została dostawcą UEFA i tworzy strefy Hospitality podczas finałów rozgrywek piłkarskich w różnych częściach Europy. W trakcie prawie dwóch dekad działalności Ewesa współpracowała także z wieloma innymi markami z krajowej i światowej czołówki.
– Dostarczamy usługi i produkty klientom z ponad 20 krajów Europy. Realizujemy szeroki zakres działań: strategia i kreacja, content & design, event marketing, shopper marketing. W 2023 podmioty wchodzące w skład agencji wygenerowały przychody netto w wysokości ponad 20 mln zł, co przełożyło się na wzrost na poziomie 50 proc. w porównaniu z rokiem 2022 – podsumowuje Paweł Sasin, współzałożyciel agencji.

Ludzie Ewesy
– Ewesa to nie miejsce – to ludzie. Pod tym sloganem mogłoby się podpisać wiele firm, jednak życie agencji wypełnia to założenie w 100 proc. Zespół Ewesy od wielu lat charakteryzuje niska rotacja, a jednym z priorytetów jest wyjątkowa, przyjazna atmosfera panującą wśród jego członków. Oprócz działania ramię w ramię w wymagającej branży eventowej, team Ewesy organizuje masę akcji charytatywnych, aby pomóc ludziom i zwierzętom w potrzebie – mówi Ewelina Sasin, współzałożycielka agencji. Wspieranie lokalnego schroniska dla zwierząt, zbiórki pieniędzy na leczenie dzieci, pomoc uchodźcom czy licytacje charytatywne – to tylko część działań, które prócz pracy zawodowej realizuje zespół Ewesy.
 
Osiemnaste urodziny – Fundacja Ewesa
W ramach obchodów osiemnastych urodzin powstaje w związku z tym Fundacja Ewesa – działania, które dotychczas prowadzono równolegle do codziennej pracy i które wynikały z potrzeby serca zespołu, zyskują nowy wymiar i będą od teraz działy się pod szyldem Fundacji.
– Mamy nadzieję, że pomoże nam to zaangażować do pomocy jeszcze więcej osób. Dotychczas staraliśmy się działać spontanicznie lub powtarzać cykliczne akcje co roku. Dlatego spięcie naszych działań pod szyldem fundacji pomoże nam realizować nasze pomysły jeszcze efektywniej. Wpływ społeczny jest dla nas bardzo ważny, a pomoc innym to dla nas źródło ogromnej satysfakcji – mówi Karolina Olszanowicz, managing partner i key account director w Ewesie.
 
Odpowiedzialny rozwój i neutralność węglowa
Wkroczenie w pełnoletność agencji to także duży krok na ścieżkę zrównoważonego rozwoju. Ewesa po raz pierwszy policzyła swoje emisje, a ponadto cały zespół przeszkolił się pod kątem realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ i wybrał najważniejsze cele do realizacji w przyszłych latach. Wszystkie emisje, których nie udało się uniknąć w roku 2023, zostały zneutralizowane za pomocą wysokiej jakości offsetów węglowych. Tym samym Ewesa stała się pierwszą w Polsce agencją eventową neutralną węglowo.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl