Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego podczas XXIV Forum Humanum Mazurkas

fot. Katarzyna Rolak
Na zdjęciu: fot. Katarzyna Rolak

Na scenie MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel podczas XXIV Forum Humanum Mazurkas zagościł Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego pod dyrekcją Adam Martina, który zaprezentował dwa różne programy artystyczne. W koncercie udział wzięło ponad 800 osób ze świata biznesu, kultury i sztuki.

Wieczór rozpoczął się impresją filmową o Tadeuszu Kijańskim, którego wystawa indywidualna „Zaczarowany ogród” zaprezentowana została w ramach wernisaży malarskich towarzyszących forum. Podczas rozmowy na proscenium z prezesem MCC Mazurkas Andrzejem Bartkowskim, Tadeusz Kijański opowiadał o swoim życiu i największych pasjach: malarstwie, pisaniu książek, reżyserowaniu sztuk teatralnych oraz słuchowisk radiowych. Najnowsza książka pisarza „Powrót do Domu Koni” miała także swoją premię podczas tego spotkania, a jej fragmenty odczytał na scenie przyjaciel artysty, aktor Henryk Talar. Po części oficjalnej przyszedł czas na występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. W pierwszym programie zespół zaprezentował pieśni i melodie charakterystyczne dla okresu Legionów Polskich. Nie zabrakło takich utworów jak m.in.: „Marsz Pierwszej Brygady”, „Pierwsza Kadrowa”, „Pieśń o wodzu miłym” czy też „Przybyli ułani”.


Zróżnicowana choreografia, żołnierskie mundury w połączeniu z barwnymi strojami solistek grupy wokalnej Why Not oraz znakomici muzycy orkiestry symfonicznej nadały tej części koncertu wzniosły, a zarazem patriotyczny charakter. W drugiej odsłonie wieczoru dzięki głosom solistów oraz układom tanecznym i baletowym goście mogli przenieść się w świat najbardziej znanych musicali świata. Na scenie zagościły barwne widowiska, które tworzyły muzyka i teksty piosenek z popularnych musicali. Usłyszeć można było min.: „Gdybym był bogaczem”, „You are the one” z Grease, „New York, New York” czy też „You raise me up”. Oklaski rozbrzmiewały na sali długo po ostatnich taktach muzyki.
W ramach wystaw malarskich, które od czterech lat niezmiennie towarzyszą Forum Humanum Mazurkas oprócz prac Tadeusza Kijańskiego zobaczyć można było wystawę indywidualną Anny Lenkiewicz „Dwie kapusty i śledź”. Kuratorem obu wystaw była Janina Tuora.
XXIV Forum Humanum Mazurkas odbyło się 27 listopada br.


Forum Humanum Mazurkas jest inicjatywą obywatelską w dziedzinie kultury, której inauguracja miała miejsce w 2012 roku. Od tego czasu w centrum konferencyjnym hotelu MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel kilka razy w roku odbywają się spotkania prezentujące muzycznych wirtuozów, orkiestry symfoniczne, małe zespoły oraz uznanych malarzy i rzeźbiarzy. Projekt realizowany jest w całości „pro publico bono”.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl