XXI Forum Humanum Mazurkas - Gypsy Show i Scena Talentów

fot. Katarzyna Rolak
Na zdjęciu: fot. Katarzyna Rolak

W sali Zeus w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel odbyło się widowisko Gypsy Show, inspirowane folklorem cygańskim z różnych krańców Europy. W roli prowadzącego, tradycyjnie już, wystąpił prezes Grupy Mazurkas, Andrzej Bartkowski. W wieczorze wzięło udział ponad 800 osób ze świata biznesu, kultury i sztuki.
 

Widowisko muzyczno-taneczne przygotował Miklosz Deki Czureja i jego międzynarodowy zespół muzyków, śpiewaków i tancerzy wraz z Orkiestrą Kameralną „INSO” Filharmonii Lwowskiej. 28 artystów zaprezentowało na scenie program pełen tańca, kolorowych i oryginalnych strojów i energicznej muzyki romskiej. Atmosfera na scenie udzieliła się także publiczności, która gromkimi brawami reagowała na każdy utwór i wraz z artystami śpiewała takie przeboje jak: „To były piękne dni”, „Gary Gary” czy też „Oczy czarne”. Podczas rozmowy na proscenium Miklosz Deki Czureja opowiadał o historii i obyczajach Romów, a także o tym skąd czerpią inspiracje muzyczne do swoich występów artystycznych.


Podczas wieczoru miała miejsce inauguracja nowego projektu pod hasłem „Scena Talentów”, która od tej pory będzie integralną częścią każdej edycji Forum Humanum Mazurkas. Scena Talentów, której inicjatorką jest Irena Bartkowska, będzie okazją do prezentacji i promocji młodych, utalentowanych artystów. Podczas premierowej edycji wystąpił Łukasz Chmiel, znany z wielu muzycznych programów telewizyjnych, obecnie uczestnik programu Must Be The Music. Na scenie Łukasz wcielił się w postać Michaela Jacksona.


W programie XXI Forum Humanum Mazurkas znalazły się stałe pozycje, które towarzyszą Forum od czterech lat. Goście wieczoru mogli podziwiać w ramach finisażu wystawę rzeźby Katarzyny Bułki-Matłacz „Świat surrealizmu, groteski i bajkowej opowieści” oraz wystawę zbiorową „Klimaty polsko -żydowskie w malarstwie współczesnym”. Z kolei wernisaż nawiązywał do tematu wieczoru i był wystawą zbiorową artystów pod hasłem: „Romskie żywioły kulturowe – taniec, muzyka, śpiew”. Kuratorem wystaw była Janina Tuora. Na rozpoczęcie XXI Forum Humanum Mazurkas odbył się pokaz filmu o rzeźbiarce Katarzynie Bułce-Matłacz pt.: „Mój rzeźbiarski surrealizm”, według scenariusza Janiny Tuory, w realizacji Jana Sumikowskiego.
Partnerami tej edycji byli Paweł Kanclerz – burmistrz Ożarowa Mazowieckiego oraz Jan Żychliński – starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego.
XXI edycja Forum Humanum Mazurkas odbyła się 24 kwietnia.


Forum Humanum Mazurkas jest inicjatywą obywatelską w dziedzinie kultury, której inauguracja miała miejsce w 2012 roku. Od tego czasu w centrum konferencyjnym hotelu MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel kilka razy w roku odbywają się spotkania prezentujące muzycznych wirtuozów, orkiestry symfoniczne, małe zespoły oraz uznanych malarzy i rzeźbiarzy. Projekt realizowany jest w całości „pro publico bono”.

 


Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl