Zygmunt Berdychowski: Forum Ekonomiczne 2020 a obostrzenia związane z pandemią

fot. www.forum-ekonomiczne.pl
Na zdjęciu: fot. www.forum-ekonomiczne.pl

Wprowadzone przez rząd dodatkowe obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne obejmują powiat nowosądecki (strefa czerwona), na terenie którego znajduje się Krynica-Zdrój – miejsce organizacji Forum Ekonomicznego. Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego, założyciel Fundacji Instytut Studiów Wschodnich, która organizuje Forum, poinformował, że plany co do organizacji konferencji się nie zmieniają.

Na stronie internetowej Forum Ekonomicznego pojawiło się stanowisko Zygmunta Berdychowskiego dotyczące organizacji trzydziestej edycji Forum w kontekście dodatkowych obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych. Zgodnie z rozporządzeniem, które weszło w życie 8 sierpnia, powiat nowosądecki został wpisany do strefy czerwonej, której m.in. dotyczy zakaz organizacji konferencji czy targów.

Zygmunt Berdychowski decyzję Ministerstwa Zdrowia ocenia pozytywnie. – Wprowadzenie rygoru sanitarnego powinno pozwolić na szybkie opanowanie i ustabilizowanie sytuacji sanitarno-epidemiologicznej w Polsce – zaznaczył. – Sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest bardzo dynamiczna. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że sytuacja w powiatach, w których obowiązują zaostrzone zasady bezpieczeństwa, będzie uważnie monitorowana, a lista stref „czerwonych” i „żółtych” ma być aktualizowana dwa razy w tygodniu – pisze Zygmunt Berdychowski.

Forum Ekonomiczne zaplanowano na 8 – 10 września, a dziś – zdaniem organizatora Forum – trudno prognozować, jak będzie wyglądała sytuacja w drugim tygodniu września. – Jednak doświadczenia z ostatniego półrocza pozwalają nam zakładać, że zdecydowane działania podjęte obecnie doprowadzą do sytuacji, w której poziom obostrzeń w Krynicy-Zdroju będzie można obniżyć do średniej ogólnopolskiej. Dzięki temu Forum Ekonomiczne 2020 odbędzie się bez żadnych zakłóceń oraz z poszanowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa – informuje Zygmunt Berdychowski.

Podkreślił także, że trwające od kilku miesięcy przygotowania do wydarzenia uwzględniają dodatkowe wymagania przewidziane przepisami o przeciwdziałaniu pandemii. Organizatorzy współpracują z firmą medyczną, z którą stworzyli stosowne procedury i są one dostosowywane do zmieniającej się rzeczywistości.

Centrum konferencyjne jest wydzielone i zamknięte, składa się z kilkunastu budynków o łącznej powierzchni ponad 10 tys. mkw. Infrastruktura ma być dostosowana do wymogów sanitarno-epidemiologicznych (m.in. organizacja ciągów komunikacyjnych, pojemność, właściwa wentylacja i dezynfekcja pomieszczeń). Goście i organizatorzy będą musieli nosić maseczki lub przyłbice, poddawać się pomiarowi temperatury oraz dostosowywać do procedur bezpieczeństwa. Wewnętrzne służby porządkowe oraz specjalny zespół medyczny zwracać będą szczególną uwagę na przestrzeganie instrukcji bezpiecznego zachowania oraz kwestie dystansowania społecznego.
Organizatorzy będą także przygotowani na przeprowadzenie testów u osób z objawami mogącymi wskazywać na zarażenie COVID-19. Rejestracja będzie prowadzona online, a na miejscu uruchomiony bezdotykowy punkt wydawania materiałów konferencyjnych.

 – Od kilku miesięcy pracujemy nad tym, aby zorganizować przedsięwzięcie uwzględniające podwyższone standardy sanitarno-epidemiologiczne. Jesteśmy przekonani, że nasze doświadczenie oraz stopień zaangażowania prac powoduje, iż Forum Ekonomiczne 2020 będzie w pełni bezpieczne dla naszych gości oraz mieszkańców regionu – podsumował.

Zdaniem Zygmunta Berdychowskiego nawet najbardziej zaawansowane narzędzia komunikacji zdalnej nie zastąpią bezpośrednich relacji interpersonalnych. Świadczą o tym również opinie partnerów wydarzenia. Natomiast najważniejsze wydarzenia, odbywające się podczas forum, będą – wzorem lat ubiegłych – transmitowane online.

Forum Ekonomiczne odbędzie się w dniach 8 – 10 września 2020 r. po raz trzydziesty. Hasło tegorocznej edycji to „Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota?"
W 2019 r. forum gościło 5,5 tys. uczestników i przedstawicieli mediów z 60 krajów. Wśród gości znaleźli się byli i aktualni premierzy, marszałkowie izb parlamentów, ministrowie i parlamentarzyści oraz przedstawiciele najważniejszych, działających zarówno w regionie, jak i globalnie korporacji. Panelom, sesjom plenarnym towarzyszyły gale, koncerty, wystawy, wieczory autorskie czy projekcje filmowe.
Głównym partnerem Forum Ekonomicznego jest Województwo Małopolskie, miastem gospodarzem – Krynica-Zdrój.

Zaloguj się
Dodaj swój obiekt
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Wspierają nas
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt