Aktywny początek roku MPI Poland – inauguracja nowego obszaru projektu MPEC

Szkolenie w Poznaniu. Fot. Poznań Convention Bureau
Na zdjęciu: Szkolenie w Poznaniu. Fot. Poznań Convention Bureau

Stowarzyszenie MPI Poland Chapter kontynuuje zainicjowany w październiku 2017 cykl spotkań edukacyjnych „Meeting Professional ExellenceClasses". Warsztaty z obszaru „Narzędzia” zostały zainaugurowane 29 stycznia w Concordia Design w Poznaniu, a kolejne miały miejsce 6 lutego w hotelu Mercure Wrocław Centrum we Wrocławiu.

Warsztaty „Dobre praktyki w zarządzaniu projektami eventowymi – jak sobie pomóc ogarnąć chaos” mają na celu pokazanie specyfiki projektów oraz wagi ich uzasadnienia z punktu widzenia biznesowego. Przybliżają uczestnikom etapy w pracy projektowej, dają możliwość przećwiczenia ważnych narzędzi potrzebnych do zarządzania projektem w zakresie min.: analizy ryzyka, podziału prac czy tworzenia harmonogramu.
Szkolenie poprowadził w obu miastach trener, a zarazem himalaista – Marek Romanowicz. Pokazał, na czym polega kompleksowe podejście do zarządzania projektami i jakie są tu najlepsze praktyki. Przygotował studia przypadków i angażujące zadania, budujące umiejętności istotne w pracy project managera. – To było bardzo interesujące szkolenie, trener skoncentrował się na praktycznych aspektach zarządzania projektami, uzupełniając teorię ciekawymi i dobrze dobranymi przykładami –mówi Katarzyna Kłobukowska z firmy Grow. 
– Myślę, że każdej osobie pracującej w dynamicznym i wrażliwym na zmiany środowisku – a przemysł spotkań niewątpliwie do takiego należy – potrzebna jest chwila na taką refleksję. Poza praktycznymi względami wydarzenia, trzeba podkreślić, że było ono okazją do networkingu z przedstawicielami branży – dodaje Monika Dembińska z Poznań Convention Bureau.
Organizatorzy podkreślają istotne wsparcie ze strony Poznań Convention Bureau oraz Wrocław Convention Bureau, które objęły warsztaty patronatem branżowym i dzięki temu pomogły dotrzeć do lokalnych przedstawicieli przemysłu spotkań tych miast. – Niezmiernie się cieszę z tak pozytywnego odzewu branży poszczególnych regionów, które odwiedzamy z naszym programem. Ze spotkania na spotkanie widzę, jak grono ludzi zainteresowanych rozwojem w branży się powiększa, czego dowodem są uczestnicy warsztatów, którzy decydują się na uczestnictwo w kolejnych a nawet zaczynają podróżować z nami po Polsce, podążając za nowymi obszarami i tematami – podkreśla Marta Kicler, prezes MPI Poland Chapter.
Głównym założeniem projektu MPI Poland Chapter jest ciągły rozwój kompetencji Meeting plannerów. – To ogromna satysfakcja, móc projektować dla naszej branży wyselekcjonowane pod względem jakości i zawartości spotkania rozwojowe, a następnie obserwować, jak entuzjastycznie ludzie reagują, jak żywe pokazują zainteresowanie tematem – mówi Monika Dymacz-Kaczmarczyk, wiceprezes ds. edukacji MPI Poland Chapter.
Ostatnie spotkanie z obszaru „Narzędzia” odbędzie się już 6 marca 2018 r. w Lublinie.
MPI Poland Chapter już zaprasza przedstawicieli przemysłu spotkań z całej Polski na kolejnych sześćwarsztatów bazujących tym razem na obszarach: potencjał i motywacja, które odbędą się w II i III kwartale tego roku.
 

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl