#UratujmyTargi: branża targowa wyjdzie na ulicę

Komitet Obrony Branży Targowej organizuje protest, aby zwrócić uwagę rządu na bardzo trudną sytuację, w jakiej znalazła się branża. „Spacer dla branży targowej” wystartuje w środę, 28 października o godz. 11., w sąsiedztwie warszawskich Łazienek w niedalekiej odległości od siedziby Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Od ponad pół roku branża targowa w Polsce praktycznie nie istnieje – czytamy w komunikacie organizatora –  i dotąd nie otrzymała wystarczającego wsparcia od rządu, a jeszcze w ubiegłym roku uchodziła za jeden z filarów, i to emanujących na cały niemal świat, polskiej gospodarki. „Każdy rząd lubił grzać się w blasku targów, chwaląc się sukcesami w gospodarce. Takie imprezy jak Budma, Polagra, Eurogastro czy Amberif przyciągały tysiące przedsiębiorców z wielu branż z Polski i zagranicy. To niestety już przeszłość. Pandemia i spowodowany nią kryzys kiedyś się skończy. Czy w nowej rzeczywistości odrodzą się w Polsce targi? Bez rządowego wsparcia będzie to niemożliwe. Aby przetrwać ten ciężki czas, firmy targowe muszą otrzymać od rządu pomoc sektorową. W tym celu złożą w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów petycję z żądaniami, co należy dziś dla nich zrobić.

Postulaty Komitetu Obrony Branży Targowej to:

  • Umorzenie całości otrzymanych kwot pomocy z PFR dla firm, które pod rygorem odpowiedzialności karnej oświadczą, że 75 proc. ich ubiegłorocznego przychodu była całkowicie zależna od organizacji, obsługi oraz innych usług świadczonych na rzecz imprez targowych w kraju i za granicą.
  • Otrzymanie rekompensaty w wysokości 50 proc. ubiegłorocznego przychodu dla firm, które pod rygorem odpowiedzialności karnej oświadczą, że 75 proc. ubiegłorocznego przychodu firmy była całkowicie zależna od organizacji, obsługi oraz innych usług świadczonych na rzecz imprez targowych w kraju i za granicą


Do akcji Komitetu Obrony Branży Targowej może dołączyć każdy, także zaznaczając swoje wsparcie w mediach społecznościowych poprzez nakładkę na zdjęcie i hasztag #UratujmyTargi.
W środę od godz. 17 do 18 na znak protestu oświetlone na czerwono mają być też hale targowe czy siedziby firm, działających w branży.

Żądania Komitetu Obrony Branży Targowej popiera Polska Izba Przemysłu Targowego (PIPT). Targi odgrywają kluczową rolę dla rozwoju przedsiębiorstw i całej gospodarki. Są platformą nawiązywania kontaktów biznesowych oraz miejscem kluczowych kontraktacji. Stanowią dźwignię eksportu i promocji polskich marek na rynkach zagranicznych. Są także miejscem spotkań środowisk naukowych i biznesowych. To podczas targów następuje transfer wiedzy, prezentowane są branżowe nowości i najnowsze rozwiązania technologiczne, czego bezpośrednim następstwem jest innowacyjność polskiej gospodarki. Zdaniem PIPT, branża targowa musi przetrwać w dobrej kondycji, aby mogła stanowić zaplecze skutecznej promocji polskiego eksportu. O tę dobrą kondycję branży targowej winno zadbać zdaniem PIPT, nasze państwo i aktualnie rządzący za wszelką cenę.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl