Bea World: Kolejna międzynarodowa nagroda dla Verva Street Racing

Szymon Walkiewicz, Walk, Karolina Kowalska, Walk PR, Alicja Małecka, Walk Events, Marta Lesiewska, Walk PR, Bartek Bieszyński, Walk Events, Adam Kowalczyk, Walk Events. Fot. Bea World
Na zdjęciu: Szymon Walkiewicz, Walk, Karolina Kowalska, Walk PR, Alicja Małecka, Walk Events, Marta Lesiewska, Walk PR, Bartek Bieszyński, Walk Events, Adam Kowalczyk, Walk Events. Fot. Bea World

Projekt Verva Street Racing 2016 zdobył nagrodę w międzynarodowym konkursie branży eventowej Bea World. Wydarzenie, którego organizatorem jest PKN Orlen a producentem Walk Events, otrzymało trzecią nagrodę w kategorii „Sports Event”. Jest to kolejna w tym roku międzynarodowa nagroda dla tego projektu.


– W ramach kategorii Sports Event rywalizowaliśmy z bardzo dużymi i spektakularnymi produkcjami, zrealizowanymi na najwyższym światowym poziomie. Wśród nich znalazły się m.in. wyścig F1 w centrum Londynu czy Paris Drone Festiwal 2017. Zdobycie trzeciego miejsca przy tak dużej konkurencji w najważniejszym konkursie eventowym oznacza, że weszliśmy do światowej czołówki agencji eventowych. Tym samym kolejną poprzeczkę ustawiliśmy sobie bardzo wysoko, ale wiem, że ją pokonamy – podsumowuje Bartosz Bieszyński, prezes zarządu Walk Events.
Verva Street Racing realizowany przez PKN Oreln to cykliczne widowisko i festiwal motoryzacyjny, który od 2010 roku odbywa się w Warszawie (edycja 2017 odbyła się w Płocku). W 2016 roku wydarzenie po raz pierwszy odbyło się na błoniach stadionu PGE Narodowego i było skierowane do rodzin. W jego ramach w rodzinnej atmosferze pikniku motoryzacyjnego goście mogli podziwiać legendy motoryzacji, najnowsze samochody, spektakularne wyścigi, pokazy kaskaderskie oraz posłuchać gwiazd polskiej muzyki. Była to również rekordowa pod względem liczby gości edycja – wzięło w niej udział 110 tysięcy osób.
 

– Tą nagrodą przekroczyliśmy kolejny próg swoich możliwości i weszliśmy do światowej eventowej ligi mistrzów. Dzień przed galą Bea World otrzymaliśmy natomiast złoto w Epica Awards, czym po raz kolejny potwierdziliśmy światowy poziom naszych kompetencji kreatywnych. Łącznie w 2017 roku zdobyliśmy 26 statuetek, z czego aż 12 w konkursach międzynarodowych. Nagrody te są dla nas potwierdzeniem, że możemy konkurować z największymi graczami na rynku. Jest to aspekt tym bardziej istotny, że naszą ambicją w ramach niezależnej sieci agencyjnej weCAN, której częścią jest Walk, jest zbudowanie alternatywy dla dużych sieciowych struktur na rynku CEE – podsumowuje Szymon Walkiewicz, partner i business development director Walk.

Bea World w ogólnoświatowej formule odbyły się po raz pierwszy. Dotychczas konkurs pod nazwą EuBea – the European Best Event Awards miał zasięg europejski. Bea World, w którym brać udział mogą agencje eventowe, reklamowe, PR-owskie, korporacje czy stowarzyszenia – kontynuuje misję EuBea, czyli budowanie pozycji eventu i jego znaczenia w planach marketingowych oraz wspieranie branży eventowej na całym świecie. Konkurs European Best Event Awards odbywał się od 11 lat.
Kreatywność i innowacyjność to główne kryteria oceny w konkursie. Jury tworzą przedstawiciele międzynarodowych korporacji i stowarzyszeń. Zwycięzcy otrzymują statuetki – słonie, które symbolizować mają siłę, mądrość i długowieczność i w metaforyczny sposób odnosić się do efektów projektów eventowych. Bea World jest częścią Bea World Festival – The International Festival of Events and Live Communication.
Finałowa gala odbyła 17 listopada, w Rivoli Theatre w Porto.

 

W tym roku projekt Verva Street Racing 2016 został nagrodzony także dwiema statuetkami w międzynarodowym konkursie branży eventowej Global Eventex Awards.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl