Piwnica Pod Baranami podczas XXVII Forum Humanum Mazurkas

fot. Robert A. Szarapka, PHOTOholic.pl
Na zdjęciu: fot. Robert A. Szarapka, PHOTOholic.pl

Koncert „Ta Nasza Młodość” z udziałem ponad 30 artystów kultowej Piwnicy Pod Baranami odbył się w ramach XXVII już edycji Forum Humanum Mazurkas. Do centrum konferencyjnego MCC Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim przybyło 800 osób ze świata biznesu, kultury i sztuki.

Trzy pokolenia „Piwniczan” – artyści i muzycy zaprezentowali na scenie najpiękniejsze i największe przeboje o miłości, namiętności czy tkliwości – wszystkie z muzyką znakomitych „piwnicznych” kompozytorów:  Zygmunta Koniecznego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Leszka Wójtowicza, Tomasza Kmiecika, Stanisława Radwana i wielu innych. Koncert przeniósł publiczność w klimat i atmosferę artystycznego Krakowa. Na scenie pojawili się artyści, począwszy od tych związanych z Piwnicą od jej powstania: Mieczysław Święcicki, Tadeusz Kwinta, Miki Obłoński i Czesław Wojtała, poprzez pokolenie „średnie”: Piotr „Kuba” Kubowicz, Tamara Kalinowska, Ola Maurer, Krzysztof Janicki, Ewa Wnuk Krzyżanowska, Leszek Wójtowicz, aż po pokolenie „najmłodszych”: Dorota Ślęzak, Agata Ślazyk, Beata Czernecka czy Maciek Półtorak.
W rozmowie na proscenium Andrzeja Bartkowskiego z Tadeuszem Kwintą goście wieczoru wysłuchali wiele barwnych historii, przywołujących zdarzenia związane z ludźmi tworzącymi legendę Piwnicy Pod Baranami, z Piotrem Skrzyneckim na czele. Finałem koncertu było wspólne wystąpienie wszystkich artystów z utworem „Nasza Mała Wyspa”, do której słowa napisał Wiesław Dymny. Po świetnej zabawie, późnym wieczorem artyści i publiczność wspólnie degustowali okolicznościowy tort Gigant.
W towarzyszącej Forum piątej edycji projektu „Scena Talentów”, którego inicjatorką jest Irena Bartkowska, wystąpiła dwójka młodych utalentowanych artystów: Izabela Snażyk, laureatka XXXVI Festiwalu Artystycznego Młodzieży w Krakowie, która wykonała dwa utwory z klasycznym akompaniamentem pianina, oraz Dawid Rydz – student Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w klasie akordeonu prof. Klaudiusza Barana oraz dr. Hab. Rafała Grzonki. Od pięciu lat niezmiennie Forum Humanum Mazurkas towarzyszą wystawy malarskie. Nie inaczej było i tym razem. Goście wieczoru mogli podziwiać dwie wystawy: „Moja Kraina Piękna”-  Warmia i Mazury, Tadeusza Bałakiera oraz „Krakowa Czar”, Bernadetty Stępień.  Kuratorem obu wystaw była Janina Tuora. Partnerami tej edycji forum byli Paweł Kanclerz, burmistrz Ożarowa Mazowieckiego oraz Jan Żychliński, starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego.
Wydarzenie odbyło się 11 czerwca.
 

Forum Humanum Mazurkas jest inicjatywą obywatelską w dziedzinie kultury, której inauguracja miała miejsce w 2012 roku. Od tego czasu w centrum konferencyjnym hotelu MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel kilka razy w roku odbywają się spotkania prezentujące muzycznych wirtuozów, orkiestry symfoniczne, małe zespoły oraz uznanych malarzy i rzeźbiarzy. Projekt realizowany jest w całości „pro publico bono”.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl