Q Hotel Plus Wrocław Bielany rok po otwarciu

Od momentu otwarcia w Q Hotel Plus Wrocław Bielany zorganizowano prawie 600 różnego rodzaju imprez
Na zdjęciu: Od momentu otwarcia w Q Hotel Plus Wrocław Bielany zorganizowano prawie 600 różnego rodzaju imprez

Nie tak dawno minął rok od oficjalnego otwarcia Q Hotel Plus Wrocław Bielany – najnowszego i największego obiektu sieci Q Hotel. Jak minął ten czas na Bielanach Wrocławskich?
 
Pierwszych Gości obiekt przyjął w czerwcu ubiegłego roku a oficjalna, huczna Gala otwarcia miała miejsce we wrześniu 2022 roku. Warto przypomnieć, że hotel ten budowany był przede wszystkim z myślą o organizatorach konferencji i wydarzeń. Q Hotel Plus Wrocław Bielany posiada 3,7 tys. m2 powierzchni konferencyjno-eventowej z możliwością wydzielania 19 niezależnych sal i szybko stał się jednym z najbardziej funkcjonalnych obiektów tego rodzaju na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce.Od momentu otwarcia w obiekcie zorganizowano prawie 600 różnego rodzaju imprez takich jak konferencje, targi, kongresy, szkolenia, wesela, przyjęcia karnawałowe, studniówki czy imprezy okolicznościowe, z których największe gromadziły nawet 800 osób.Najciekawsze z wydarzeń, jakie gościł hotel, to m.in. Kongres Medycyny Rodzinnej, Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym, Targi Gastronomiczne, Targi Zabawek, Targi Sprzętu AGD, Konferencja Lean Management, Konferencja Moto Idea czy XXIX Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Q Hotel w styczniu 2023 roku zorganizował także własne wydarzenie Open Wedding Day prowadzone przez Izabelę Janachowską i Krzysztofa Ibisza, które miało przybliżyć przyszłym Parom Młodym znajdującą się na VI piętrze Restaurację Tarasova idealną na organizację nowoczesnych wesel.
Zgodnie z przewidywaniami organizatorzy wydarzeń stawiali na Q Hotel Plus Wrocław Bielany z uwagi na jego udogodnienia pozwalające na dostosowanie przestrzeni konferencyjnej do indywidualnych preferencji. Niezwykle przydatne okazały się przyłącza wody i kanalizacji na sali balowej m.in. pod kątem organizacji targów AGD, a także systemy zawiesi pozwalające na montaż oświetlenia i nagłośnienia zgodnie z wizją organizatora. Na wydarzeniach wykorzystywano także windę towarową, aby wprowadzić na event samochody.Warto dodać, że w hotelu znajduje się 201 komfortowych pokojów służących nie tylko uczestnikom i organizatorom konferencji i wspomnianych wydarzeń, ale także Gościom indywidualnym wybierającym Q Hotel Plus Wrocław Bielany na swoją bazę wypadową do zwiedzania Dolnego Śląska i okolic. Sprzyja temu bez wątpienia lokalizacja obiektu – znajduje się on przy głównym węźle komunikacyjnym województwa dolnośląskiego, tuż przy zjeździe z autostrady A4, ale dotrzemy z niego szybko także do centrum Wrocławia czy na lotnisko. Położenie hotelu sprawiło, że stał się on bardzo chętnie wybieranym na noclegi tranzytowe oraz przez grupy turystyczne. Duży parking dla autokarów oraz punkt zrzutu nieczystości dla tego typu pojazdów na pewno ułatwiają operatorom wycieczek stawianie na tego typu miejsce. Pozytywnym zaskoczeniem dla zarządzających okazał się widoczny napływ Gości z Czech oraz Niemiec.Od momentu otwarcia do końca października Q Hotel Plus Wrocław Bielany przyjął 81 038 Gości, którzy zjedli 53 702 śniadań! Szef Kuchni Michał Chrapowicz wykorzystał w swojej pracy aż 178 254 jajka, 5600 litrów mleka i 3800 kg pomidorów, a znajdującą się na parterze restaurację a’la carte odwiedziło ponad 60 000 Gości! Gastronomia to niewątpliwie mocna strona obiektu – do śniadań Q Hotel przywiązuje niezwykłą wagę, oferując dużą różnorodność produktów, w tym takich rekomendowanych przez dietetyczkę Ewelinę Fabisiak, z którą współpracują hotele tej sieci, aby oferować Gościom najlepsze możliwe wsparcie w podróży. W restauracji a’la carte z kolei najpopularniejszymi daniami okazały się klasyki – Goście zamówili aż 2377 burgerów oraz 1519 żeberek. Sprzedano ponad 4000 deserów, które Goście kosztowali przy blisko 6500 kawach.
 
Ważną nowością, jaka w przeciągu roku została wprowadzona w hotelu i pokazała ważny trend i kierunek rozwoju, okazała się oferta Q Brain Food – to opracowana przez dietetyczkę konferencyjna oferta gastronomiczna dająca uczestnikom wydarzeń najlepsze możliwe wsparcie poprzez dania pozytywnie wpływające na koncentrację i pracę mózgu.Q Hotel Plus Wrocław Bielany bez wątpienia pierwszy rok działania może zaliczyć do udanych, potwierdzając sobie, że koncept stworzenia tego typu konferencyjno-eventowego miejsca na Dolnym Śląsku ma swoje potwierdzenie w zainteresowaniu biznesu i Gości indywidualnych, a rzeczywistość w dużej mierze pokryła się z przyjętymi na starcie założeniami. Hotel w kolejnych latach będzie nadal skupiał się na wspomnianych obszarach, wierząc, że działania nabiorą jeszcze większego rozpędu w związku z rozpoznawalnością obiektu na rynku i zadowoleniem Klientów, którzy już w pierwszym roku działania wybrali go na organizację swojego wydarzenia.Artykuł ukazał się w cyklu #Jubileusz w MeetingPlanner.pl.

Zobacz też I Q Hotel Plus Wrocław Bielany: nowy hotel z ofertą dla meeting plannerów >>>

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl